Můžu se nechat tetovat, užívám-li prášky na ředění krve?

Anonymní
25.1.20 07:35

Můžu se nechat tetovat, užívám-li prášky na ředění krve?

Dobrý den, přibližně před měsícem mi bylo zjištěno, že mám embolii plic, užívám prášky na ředění krve - Eliquis 5mg. Dva prášky denně. Chtěla bych vědět, zda se můžu nechat tetovat.Dva dny zpátky mi doktor řekl že podle výsledků mám vysokou sraženlivost krve, takže je možné, že budu užívat prášky doživotně. Před embolií jsem několikrát tetovaná byla.Budu ráda za každou informaci.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20638
25.1.20 08:34

Kromě toho, že tetování už máš (Ti to nestačí? ;) ),tak nevím nevím. :think: Mrkni.
https://www.ulekare.cz/…ovani-284434
https://www.ulekare.cz/…tovani-80309

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.20 08:55
@Anonymní píše:
Dobrý den, přibližně před měsícem mi bylo zjištěno, že mám embolii plic, užívám prášky na ředění krve - Eliquis 5mg. Dva prášky denně. Chtěla bych vědět, zda se můžu nechat tetovat.Dva dny zpátky mi doktor řekl že podle výsledků mám vysokou sraženlivost krve, takže je možné, že budu užívat prášky doživotně. Před embolií jsem několikrát tetovaná byla.Budu ráda za každou informaci.

Poradila bych se s lékařem. Ale měsíc po embolii jsem byla tak vyřízená že jsem si pomalu nezvládla odnést talíř s jídlem, natož abych měla čas řešit tetování 8o.

Dej se nejdřív pořádně do kupy (mě trv návrat do normálu rok a půl), zajistí si lékaře v trombo centru, testy na mutace s větší srážlivostí krve, stabilizuje se a pak řeš tetování. Pokid budeš mít léky doživotně, tak ti to nikam neuteče a pokud ti je výsadí, udělej si ho potom…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11374
25.1.20 08:56

Především o tom uvažuj až poté, co ta současná sraženina bude rozpuštěná a ty budeš alespoň měsíce ve stabilizovaném stavu. Pokud chodíš na hematologii, tak to konzultuj s nima. Ideálně v rámci nějaké pozdější kontroly, kde bude všechno vycházet OK. V současné době ti to vcelku logicky zamítnou.

A rozhodně se nenechávej tetovat u nikoho, kdo ti prostě rovnou řekne - jasně, v pohodě sem s kůží a už v žádném případě to tatérovi nezatajuj a zapomeň na velké vzory vytetované zaráz.

Chceš aby ti to případně dělali někde, kde hodně dbají na bezpečnost a jsou paranoidní, co se čistoty týče.

To hlavní riziko je, že tím že se tetování bude hůř hojit, tak je daleko větší šance, chytit tam nějakou infekci. Rány po tetování nejsou tak velké a hluboké, abys vykrvácela.

Na to abys kvůli tetování vysadila prášky, a případně si způsobila další embolii a třeba na ní umřela - na to jsi sama dostatečně příčetná, abys to nedělala, viď?

A spolehlivější je v tomhle případě strojek, než handpoke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
25.1.20 09:19

Jasně, to co píšete s tím souhlasím. Zatim to nechám tak a až půjdu na prohlídku tak se zeptám doktora.Diky za vaše názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
25.1.20 09:41

Dej se prvne poradne dohromady. Pak bych to konzultovala s osetrujicim lekarem. A taterem, ktery ho si vyberes. Za sebe bych rekla ze by to slo. Prece jen se tetuje tesne pod kuzi a krev kolikrat ani videt nejde. Kazdopadne to hlavne nezatajuj taterovi. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama