Můžu se registrovat na UP?

Anonymní
22.6.21 15:44

Můžu se registrovat na UP?

Zdravím. Přišla jsem o práci a chtěla jsem se tento měsíc zaevidovat na Úřad práce. Bohužel jsem v pátek měla nehodu na motorce a nejsem schopna nějaký čas vykonavat žádnou práci a bohužel nemám na to každý měsíc platit sama zdravotní pojištění. Zajímá mě teda jestli se mužu registrovat i v tehle situaci. Díky za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9886
22.6.21 15:47

A jak je to dlouho co ti skončila práce, nejsi ještě v ochraně lhůtě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18133
22.6.21 15:52

Kdy ti skončil pracovní poměr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 15:55

@lachtanice86 V květnu

• Citovat
  • Nahlásit
16139
22.6.21 15:56

Pokud jsi skoncila v kvetnu, tak uz v ochranne lhute nejsi. Chapu, ze mit 3 tydny na evidenci u UP je malo :think:
Ale i evidovani uchazeci maji vystavene neschopenky jako omluvenku pro UP. Jen bez nemocenskych davek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 15:58

@cecetka Tu nemocenskou nějak oželím, hlavne mi jde o to zdravotní pojištění na to bych teď sama neměla každý měsíc.

• Citovat
  • Nahlásit
16139
22.6.21 16:00

Zajdi se zaregistrovat (pokud zdravotne muzes) a tam ti reknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30995
22.6.21 16:00
@Anonymní píše:
Zdravím. Přišla jsem o práci a chtěla jsem se tento měsíc zaevidovat na Úřad práce. Bohužel jsem v pátek měla nehodu na motorce a nejsem schopna nějaký čas vykonavat žádnou práci a bohužel nemám na to každý měsíc platit sama zdravotní pojištění. Zajímá mě teda jestli se mužu registrovat i v tehle situaci. Díky za odpověď

Tak na návštěvu UP jsi měla dost času, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1010
22.6.21 16:01

Ano, zajdi přímo na úřad práce a zaeviduj se. Našla jsem tuhle větu: Aby vám nevznikl nedoplatek na zdravotním pojištění, přihlaste se do 30 dní od ukončení zaměstnání. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77465
22.6.21 16:18
@Anonymní píše:

NO, prostě tam zkus dojít a tvař se, že hledat práci můžeš. Pokud tam nejsi schopna ani dojít, tak máš smolíka a peníze na zdravotní budeš muset sehnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 16:18

V době zaevidování na UP musíš být schopná práce. Tak zní podmínka.

Takže nesmíš být v sádře, viditelně tehotná atd.

Jestli řekneš, že jsi schopná práce, ale prostě nějaké dva měsíce pracovat nepůjdeš… To už je na tobě… Dej se dokupy :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
77465
22.6.21 16:19
@Mgree píše:
Ano, zajdi přímo na úřad práce a zaeviduj se. Našla jsem tuhle větu: Aby vám nevznikl nedoplatek na zdravotním pojištění, přihlaste se do 30 dní od ukončení zaměstnání. :nevim:

TO je pitomost… tedy obecně, při blbé konstelaci vznikne nedoplatek 29 den a při dobré stačí do skoro 60 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 16:21
@Mgree píše:
Ano, zajdi přímo na úřad práce a zaeviduj se. Našla jsem tuhle větu: Aby vám nevznikl nedoplatek na zdravotním pojištění, přihlaste se do 30 dní od ukončení zaměstnání. :nevim:

No ono je potřeba hlásit změnu do 8 kalendářních dní. Prakticky vám nikdo hlavu neutrhne :nevim: když se to nenahlásí…

Aby nevznikl dluh, je potřeba se přihlásit nejpozději poslední den, následujícího měsíce po měsíci, kdy přišla o práci. Jakože v lednu pracovala, dostala výpověď třeba 10. a z práce ji zdravotní zaplatí celý měsíc. No a v únoru se musí přihlásit, aby ten únor zaplatil UP.

• Citovat
  • Nahlásit
146
22.6.21 16:39

Jako služba kterou ÚP poskytuje je zprostředkování zaměstnání, ne nějakej bankomat na zdravotní pojištění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77465
22.6.21 16:39
@Anonymní píše:
V době zaevidování na UP musíš být schopná práce. Tak zní podmínka.

Takže nesmíš být v sádře, viditelně tehotná atd.

Jestli řekneš, že jsi schopná práce, ale prostě nějaké dva měsíce pracovat nepůjdeš… To už je na tobě… Dej se dokupy :hug:

Od kdy je těhotenství překážkou v práci?
Jako s tou sádrou už je to horší, tam už záleží na profesi, ale obecně nemusí být ani obě nohy v sádře překážkou pro práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat