Můžu se rozkojit když má dítě 3 měsíce?

Anonymní
19.8.21 19:48

Můžu se rozkojit když má 3 měsíce

Můžu se rozkojit? 1 měsíc plně kojen, 2 měsíce na UM… Z prsa mi ještě mliko teče po kapkách… Syn jeví o prso zájem ale spiš ho jen cuca než saje,,, když mu přidávám mlíčko po steikacce tak začne sat dost… Je možnost se rozkojit hodně bych o to stala a pokud by možnost byla co vše mám proto udělat…?
Syna jsem měsíc kojila ale pak jsem podlehla asi psychice kdy z okolí na mě dolehali že mám špatné mliko dej um apod… A já blbec poslechla… Byl to strašný boj s malým a stále na to ty 2 měsíce myslím a je mi to strašně líto že jsem vůbec poslechla a ne poslechla sebe a svého syna… Citim se teď jak nejhorší matka a strašně mě to mrzí ze jsem něco takového mohla udělat když teď sami ty holky své miminka kojí… Dokonce k nim cítím až odpor že mě donutili dát um a oni si teď svoje miminka kojí se stejným problémem jak jsem měla já.(ale moje chyba že jsem ne poslechla sebe ale je).. Ještě přidám že malý krásně prospívál při kojení… měla jsem mlika až až… Ale já z toho napětí kolem jsem vůbec nepřemýšlela nad tím že malý prospívá ze mam mliko v pohodě… Prostě jsem podlehla panice a vůbec jsem si nevěřila… 😪

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2088
19.8.21 19:52

Pokud už je zvyklý na um tak bych to nehrotila, o nic ho tim neokradeš, jen je to dražší :nevim: když se budeš chtít rozkojit, akorát tě to zas psychicky rozhodí a pojedete nanovo.
Navíc nějaký problém tam asi být musel, když ti okolí říkalo, že máš špatný mlíko, pochybuju, že se jednoho dne všechny kamarádky probudily a domluvily, že tě „donutí“ přestat kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13128
19.8.21 20:01

Já jsem v tomto skeptická. Nemyslím si, že by to nešlo, ale musel by být odběr. Asi by se ta laktace mohla nastartovat, jenže když dáváš UM, tak mimi nemá důvod. A na sílu to lámat mi prostě přijde zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
257
19.8.21 20:02

@Nickjmeno spousta ženských hodnotí „kvalitu MM“ u jiných lidí jen podle toho, jestli dítě často brečí a jak často chce kojit. Kolikrát já slyšela, že mám asi špatné/slabé mléko, když je syn na prsu klidně po tři čtvrtě hodině… No, tak jsem měla tak slabé mléko, ze jsem kojila 19 měsíců, odstavovala jsem jen kvůli dalšímu těhotenství a na roce měl syn 12 kg…
Zakladatelko, pokud tak moc chceš kojit, asi bych se neptala tady, ale kontaktovala bych nějakou kvalitní laktační poradkyni, ta ti aspoň řekne relevantní informace a reálné šance, jestli to je možné nebo ne 😊 hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 20:03
@Nickjmeno píše:
Pokud už je zvyklý na um tak bych to nehrotila, o nic ho tim neokradeš, jen je to dražší :nevim: když se budeš chtít rozkojit, akorát tě to zas psychicky rozhodí a pojedete nanovo.
Navíc nějaký problém tam asi být musel, když ti okolí říkalo, že máš špatný mlíko, pochybuju, že se jednoho dne všechny kamarádky probudily a domluvily, že tě „donutí“ přestat kojit.

Ale všude teď čtu že mateřské mléko nemůže být hladový že mohl mít růstový spurt ale o tom jsem předtím nevěděla a ani neslyšela, a ještě v ten měsíc byly strašně vedra a prej pri vedrech je dobrý přikládat to jsem si bouzel taky nezjistila tak mohl být jen ziznivy… No tak nic asi ale děkuji za váš názor docela jsem se těšila ze to možný je…

• Citovat
  • Nahlásit
8330
19.8.21 20:06

No segra se rozkojila. Malej byl nedonosenej, spatne sal, ja mela zaroven syna a obcas jsem synovce nakojila a v tomhle veku se synovec rozpil od segry a kojila ho az do roka pak. Davala mu um a pak uz nemusela. Hele jestli to chces zkusit, prikladej hlavne v noci a zkus se u toho uvolnit…adrenalin blokuje oxytocin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
19.8.21 20:08

Jsem laktacni poradkyne a urcite to mozne je, mohou se rozkojit i adoptivni maminky, ktere neporodily :) takze pokud o kojeni stojis, protoze je to opravdu to nejlepsi, co muzes miminku dat, tak si pozvi laktacni poradkyni a spolecne jiste zvladnete laktaci zase poradne rozjet :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
19.8.21 20:11

Možné to je. Měla jsem to podobně jako ty, pak jsem se rozkojila a nakonec kojila 3 roky :) kdyžtak napiš zprávu, ať to tu nezahlcuju dlouhým psaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
708
19.8.21 20:18
@Nickjmeno píše:
Navíc nějaký problém tam asi být musel, když ti okolí říkalo, že máš špatný mlíko, pochybuju, že se jednoho dne všechny kamarádky probudily a domluvily, že tě „donutí“ přestat kojit.

Ja jsem mela silene urvanou dceru a tchyne do me hustila, ze mam spatne mleko, ze jinak by mala nervala. Ja ji nastesti neuverila, protoze jsem videla, ze dcera prospiva. Zrovna kojim ctvrte dite a jako vzdy mam mleko v poradku a urvama byla jen ta nejstarsi. V dobe, kdy jsem ji kojila, jsem se moc s dalsimi kojicimi nesetkavala, takze nedokazu rict, jestli bych poznamky o spatnem mleku slysela i odjinud nez od tchyne.
Edit: ted si uvedomuju, ze jsem u ni tehdy byla na navsteve zrovna v dobe dcerina rustoveho spurtu. Na to mi tchyne rekla, ze o zadnem rustovem spurtu v zivote neslysela, tudiz neexistuje :pankac: A ze ona taky kojila jen 2 mesice, protoze synovi mleko nestacilo.

Příspěvek upraven 19.08.21 v 20:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
19.8.21 20:22

Sejdi se s laktační poradkyní, nejlépe od Mamily.
Jinak mě napadá rozkojit se přes cévku. Jeden konec k bradavce, druhý do UM, bude sát zároveň i z tvého prsa 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
19.8.21 20:54

Určitě to jde a jsi skvělá, že to nevzdáváš :palec: víš co, hlavně ty první děti jdou chudáci testovací :lol: co já bych všechno dneska zpětně udělala u první dcery s kojením jinak, co si toho člověk zbytečně užil. Poslouchej se a držím palce. Urce si domluv laktační poradkyni. Síť i těch českých najdeš na stránkách mamila sk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
19.8.21 21:28

@movahu prosím vás jaké adoptivní matky? Nemůžou kojit náhodou i chlapi? Pořád tady po internetu koluje jak i ženská která neporodila může kojit. Ale upřímně si myslím je to blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
19.8.21 21:32
@Anonymní píše:
Můžu se rozkojit? 1 měsíc plně kojen, 2 měsíce na UM… Z prsa mi ještě mliko teče po kapkách… Syn jeví o prso zájem ale spiš ho jen cuca než saje,,, když mu přidávám mlíčko po steikacce tak začne sat dost… Je možnost se rozkojit hodně bych o to stala a pokud by možnost byla co vše mám proto udělat…?
Syna jsem měsíc kojila ale pak jsem podlehla asi psychice kdy z okolí na mě dolehali že mám špatné mliko dej um apod… A já blbec poslechla… Byl to strašný boj s malým a stále na to ty 2 měsíce myslím a je mi to strašně líto že jsem vůbec poslechla a ne poslechla sebe a svého syna… Citim se teď jak nejhorší matka a strašně mě to mrzí ze jsem něco takového mohla udělat když teď sami ty holky své miminka kojí… Dokonce k nim cítím až odpor že mě donutili dát um a oni si teď svoje miminka kojí se stejným problémem jak jsem měla já.(ale moje chyba že jsem ne poslechla sebe ale je).. Ještě přidám že malý krásně prospívál při kojení… měla jsem mlika až až… Ale já z toho napětí kolem jsem vůbec nepřemýšlela nad tím že malý prospívá ze mam mliko v pohodě… Prostě jsem podlehla panice a vůbec jsem si nevěřila… 😪

Myslím, že rozkojit se můžeš, pokud jsi ten první měsíc neměla s MM nějaké problémy… Jestli chceš vážně kojit tak bych prikladala a prikladala a mělo by se to zase rozjet. Jinak kdybx to už nešlo, tak si z toho nic nedělej! Důležitější než kojeni je pak to, co to miminko bude jist až bude starší. Jake potraviny a tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
19.8.21 21:52

Určitě to zkus :hug: jak radí holky, jestli nemáš moc informací a trochu se bojíš, kontaktuj laktační poradkyni. Jestli o to vážně stojíš, zkoušela bych dávat k prsu co chvilka a omezit UM. Je fajn, že to chceš zkusit a kdyby to náhodou nešlo, nic se neděje :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6350
19.8.21 22:45

Jde to. Měla jsem to tak u nejstarší dcery. Z porodnice šla s dokrmem UM. Asi po 3-4 měsících ho začala odmítat a naopak pít víc ode mně. Konená byla do 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat