Můžu se zapsat na vysokou školu a potom na ni nenastoupit?

9
15.6.20 23:02

Můžu se zapsat na vysokou školu a potom na ni nenastoupit?

Dobrý den, dneska jsem se dozvěděla že mě přijali na vysokou školu. Je to obor, který by se mi líbil, ale mám ještě 2 další v záloze, které bych preferovala možná i více. Problém je, že přijímačky na ty dva zbývající obory dělám na konci tohoto týdne ale zápis na ten obor, kde už jsem přijatá je možný jen do začátku příštího týdne. Šlo by nějak udělat, že bych si dala zápisový lístek prozatím na obor na kterém jsem přijatá a později, kdyby mě vzali na ty, které preferuji více, bych se mohla zapsat tam? Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59710
15.6.20 23:40

@janka147 jasně.. Prostě tam dáš vědět, bude šance pro náhradníky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49781
15.6.20 23:44

Zapis bych nezmeskala. Ktera skola ma vysledky?
Mi treba prekvapilo, ze treba OSU a UPOL to ma nejak propojene. Ze na obou skolach jsou stejne udaje k prihlasce, k vysledkum prijimacek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
16.6.20 05:09

Úplně bez problémů, jen dej oficiálně vědět, že studium ukončuješ. Oni by tě tak jako tak časem vyhodili, ale celá ta doba by se započítala do délky studia a mohla bys pak zbytečně platit poplatky za studium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30659
16.6.20 05:24

Která škola vyžaduje zápisy už teď? Na většině skol jsou zápisy až koncem srpna a na hodně škol k vůli COVID právě probíhají státnice, stejně jako u nás byl vypsán mimořádný termín, na který šla většina studentů, protože v řádném termínu své studijní povinnosti k vůli náhlému zavření všeho nemohli splnit. Musely se vymyslet alternativy nedodelanych praxí.
Ještě se počítá s podzimním termínem a i tito studenti se mohou zapsat na navazující studia, pokud udelaji přijímačky a následně státnice.

Pokud víš určitě, že tam studovat nechceš, tak to místo nech někomu jinému. Pokud víš, že tam budeš studovat v případě, že se nedostaneš jinam, jdi se zapsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30659
16.6.20 05:26
@Kelsey píše:
Zapis bych nezmeskala. Ktera skola ma vysledky?
Mi treba prekvapilo, ze treba OSU a UPOL to ma nejak propojene. Ze na obou skolach jsou stejne udaje k prihlasce, k vysledkum prijimacek.

Jak propojené? Vždyť elektronické přihlášky obou škol chtějí úplně jiné přihlašovací údaje :nevim: A do přihlášky na UPOL jde přidávat další jen v rámci olomoucké univerzity.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49781
16.6.20 05:50

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
16.6.20 19:43

@Kelsey Jedná se o veterinu (konkrétně farmacii) v brně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8283
16.6.20 20:22

Zanechané studium se ti bude počítat do celkové odstudované doby, což má pak vliv na poplatky za studium, pokud protahuješ dobu studia, takže je dobré studia zanechat co nejdřív. Taky to může mít vliv na stipendia. U nás si pamatuju, že byl nárok na ubytovací stipendium jen u prvního studovaného oboru. Zkoušela ses informovat na studijním, jestli není nějaký náhradní termín zápisu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama