Můžu se zaregistrovat na ÚP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  18.03.18 11:35
Můžu se zaregistrovat na ÚP?

Zdravím holky,

chtěla bych se na něco zeptat a vy tady všechno víte ;)
Poslední rok jsem pracovala na dohodu, nenašla jsem totiž práci na HPP. Na úřadě práce jsem zaregistrovaná nebyla, pojistné (zdravotní) jsem si hradila sama.
Nyní jsem v 7tt, vím, že zatím se může stát cokoli, ale uvažuju, co případně dále.
V práci už jsem skončila (šílené nevolnosti, závratě, fyzicky i psychicky namáhavá práce). Že mi nevznikne nárok na mateřskou, to je mi jasné.
Zdravotní pojištění si dále hradím sama a chtěla bych se zeptat - myslíte, že se můžu registrovat na úřadě z důvodu těhotenství? Připadalo by mi to takové vypočítavé a nevím, jestli je to standardní postup.
Nebo si budu muset hradit pojištění x měsíců dále sama i když nemám práci, protože si nedělám iluze, že by mě třeba ve 2. trimestru, kdy mi bude lépe, někdo zaměstnal nebo že bych šla do práce ihned po porodu…

Moc dík za případnou radu :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Gumidci
Závislačka 4130 příspěvků 18.03.18 11:38

Na UP se registrují uchazeči o zaměstnání

zvidavajanca
Závislačka 3679 příspěvků 18.03.18 11:38

Těhotenství není důvod registrace na UP. Tam se přihlas pokud seš uchazeč o zaměstnání, tedy hledáš práci.

Anonymní  18.03.18 11:40

To jsem si myslela, je pravda, že to nelogicky - jsem těhotná, přišla jsem se zaregistrovat. Mám holt smůlu :)

Anonymní  18.03.18 11:41
  • že to zní nelogicky

renduli
Závislačka 2881 příspěvků 18.03.18 11:44

Zaregistrovat se pochopitelně můžeš, ale žádný důvod jako těhotenství neexistuje.

Zaregistruješ se jako uchazeč o zaměstnání.

aiwwa
Extra třída :D 12497 příspěvků 18.03.18 11:44

Já bych se zaregistrovala a zkusila si sehnat práci dokud ti není na tobě vidět. Ale je to taky hloupé vůči zaměstnavateli.

cecetka
Kelišová 6859 příspěvků 18.03.18 11:45

Registrovala bych se na UP (proc si mas zdravotni platit sama?). Tehotenstvi neni duvodem pro soucasne nepodani zadosti o zprostredkovani zamestnani. Budou te evidovat s tim, ze mas urcite omezeni.
Nevim, jestli by ti to vyslo na nejakou podporu :nevim:

Anonymní  18.03.18 11:47

Akorat si myslim, ze kdybych rekla, ze jsem tehotna, nevzali by me a kdybych to rekla za par tydnu po registraci, vypadalo by to asi divne…

renduli
Závislačka 2881 příspěvků 18.03.18 11:50
@Anonymní píše:
Akorat si myslim, ze kdybych rekla, ze jsem tehotna, nevzali by me a kdybych to rekla za par tydnu po registraci, vypadalo by to asi divne…

Na ÚP tě zaregistrovat musí, i kdybys řekla, že čekáš osmerčata. :D

Těhotenství je součástí života, úřednice nemají důvod se na tebe dívat skrze prsty. Jsou tam jiní využívači systému.

cecetka
Kelišová 6859 příspěvků 18.03.18 11:52
@Anonymní píše:
Akorat si myslim, ze kdybych rekla, ze jsem tehotna, nevzali by me a kdybych to rekla za par tydnu po registraci, vypadalo by to asi divne…

Tehotenstvi beni duvodem nepracovat, tzn. i nebyt registrovanym uchazecem o zamestnani. Navic pises, ze jsi teprve v 7TT, takze jeste nemas ani teh. prukazku. Nemas se tedy ani cim prokazat, ze jsi tehotna. Nic nerikej a bez na UP.

aiwwa
Extra třída :D 12497 příspěvků 18.03.18 11:55

Někdo na těhotenství přijde až ve třetím měsíci, myslím, že nejsi povinná je informovat, ale já bych to řekla, aby mi nenabizeli nevhodnou práci.

terinka4444
Hvězda diskuse 64275 příspěvků 18.03.18 11:59
@Anonymní píše:
To jsem si myslela, je pravda, že to nelogicky - jsem těhotná, přišla jsem se zaregistrovat. Mám holt smůlu :)

nemáš smůlua je to celkem běžná věc. Samozřejmě, že se můžeš registrovat na úřad práce. Ne z důvodu těhotenství, ale prostě řekneš, že jsi uchazeč o zaměstnání. Soce těhotná, ale bez práce, a práci hledáš, chceš ještě pracovat, takže jsi normální uchazeč o zaměstnání. Dělá se to naprosto běžně, není žádná výjimka, že by se těhotné nemohly hlásit na pracák. Takže samozřejmě můžeš a já bych se nahlásila.
Na tvém místě bych ale zkusila najít práci, fakt jakoukoliv, klidně prodavačka, těhotenství bych jim ani neoznamovala, a chvíli pracovala, pak můžeš na neschopenku při potížích. Zkusila bych se zaměřit na práci, dneska je všude práce plno na dobu určitou.

aiwwa
Extra třída :D 12497 příspěvků 18.03.18 12:06
@terinka4444 píše:
nemáš smůlua je to celkem běžná věc. Samozřejmě, že se můžeš registrovat na úřad práce. Ne z důvodu těhotenství, ale prostě řekneš, že jsi uchazeč o zaměstnání. Soce těhotná, ale bez práce, a práci hledáš, chceš ještě pracovat, takže jsi normální uchazeč o zaměstnání. Dělá se to naprosto běžně, není žádná výjimka, že by se těhotné nemohly hlásit na pracák. Takže samozřejmě můžeš a já bych se nahlásila.
Na tvém místě bych ale zkusila najít práci, fakt jakoukoliv, klidně prodavačka, těhotenství bych jim ani neoznamovala, a chvíli pracovala, pak můžeš na neschopenku při potížích. Zkusila bych se zaměřit na práci, dneska je všude práce plno na dobu určitou.

Je to tak, nemůžou tě nezaregistrovat kvůli těhotenství.
Zakladatelko, zkus práci třeba v call centru, tam berou pořád a budeš v relativním klidu bez namáhavé práce. pár měsíců to vydržíš.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61009 příspěvků 3 inzeráty 18.03.18 12:07
@Anonymní píše:

Tak ty nejsi povinna jim to říkat a pokud chceš ještě ve druhém trimestru pracovat, tak bych to ani neříkala, když nic jiného, tak budeš mít placené zdravotní a pokud tě někam přijmou, tak i kdyby to mělo být jen na zkušebku, tak každý příjem dobrý…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Reklama