Muzu se znova vratit na OČR?

Napsat příspěvek
Anonymní
22.5.20 15:04
@petanah píše:
rizikové mladší dítě teda nepůjde, ale starší nerizikove dítě půjde? to pak může jit i to rizikové a vyjde to na stejno, protože ono to dítě, které rizikové není může něco dotáhnout, takže to je stejné jako by to rizikové do te školky normálně šlo. ono když jsme u toho, tak by i to starší mělo být doma, pokud sdílí domácnost s někým rizikovým. ale chápu, že je lepší mít doma jendo dítě nez obě.. a to je to, co trošku zase ti nahoře nedomysleli..buď se člověk rizika obává, tudíž nedá nikoho nebo neobava a vymýšlí, jak odrbat očr..

Já nikoho neodrbavam, naopak. Kdyby šlo jen o mě, tak zůstanu s dětma doma až do konce června a budu se s nima učit. Jsem s nima hrozně ráda, baví mě to. A bude se mi po nich v práci stýskat. A jim se taky nikam nechce. Ale… v cervenci, v září bude situace jiná? Zrovna já OCR nechci zneužívat (a vidím to bohužel kolem sebe). OCR jsem měla za život 2 dny. Mladší dítě teď do školky nemůže ze zdravotních důvodu, které dle lékaře za dva týdny pominou. Pak bude moci do školky. Takže pak do školky půjde. Skolu jsem nahlásila, že dítě půjde. To už si nemůžu dítě nechat doma, když je nahlášene a OCR na něj zruším. Nechápu, v čem odrbavam OCR? Měla bych OČR ze zdravotních důvodu ditete, i kdyby žádný koronavirus nebyl. Že je to nedomyšlená, to souhlasim. Já třeba nikdy nedávám dítě do školky, když jsem doma se starším. Nikdy nejde o prázdninách ani nikdy nešlo starší o prázdninách, kdyz jsem byla doma s mladším. Vím, že to teď hodně lidi bude zneužívat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.5.20 15:07
@petanah píše:
rizikové mladší dítě teda nepůjde, ale starší nerizikove dítě půjde? to pak může jit i to rizikové a vyjde to na stejno, protože ono to dítě, které rizikové není může něco dotáhnout, takže to je stejné jako by to rizikové do te školky normálně šlo. ono když jsme u toho, tak by i to starší mělo být doma, pokud sdílí domácnost s někým rizikovým. ale chápu, že je lepší mít doma jendo dítě nez obě.. a to je to, co trošku zase ti nahoře nedomysleli..buď se člověk rizika obává, tudíž nedá nikoho nebo neobava a vymýšlí, jak odrbat očr..

Ještě jsem po telefonu s paní z ČSSZ volala ošetřujícímu lékaři a ten mi rekl, ať starsi dítě do skoly normálně dám. Dětska lékařka mi řekla to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
212
22.5.20 16:02
@Anonymní píše:
Nevim, jaká je lhůta, dokdy po ukončení to tam musí být posláno. V práci si to vyplním já a zatím ještě nemám ukonceno nic. Uvidim podle zdravotního stavu dítěte, hlídábi a situace v práci. Zatím mám možnosti, jak to kdyžtak řešit. Starší dítě do školy dám. :) Pani na sociálce mi říkala, ať to neukoncuji a nechám dítě doma - že mám doma rizikovou osobu a je to velké riziko. Jen si říkám, jestli za měsíc to riziko bude mensi.

Koukni na fb Jana Maláčová, před chvílí to tam vložila :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 16:28
@sezam01 píše:
Koukni na fb Jana Maláčová, před chvílí to tam vložila :wink:

Děkuji. V tom případě jsem dostala špatnou informaci přes telefon. :nevim: :zed: :(

• Nahlásit
  • Citovat
212
22.5.20 16:30
@Anonymní píše:
Děkuji. V tom případě jsem dostala špatnou informaci přes telefon. :nevim: :zed: :(

Oni sami ještě neví, se to řeší za pochodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 16:51
@sezam01 píše:
Oni sami ještě neví, se to řeší za pochodu…

No to je právě ono. Jak se má člověk připravit na tu situaci. Záměrně jsem si dala OČR na starší školní dítě, protože školy byly uzavřeny. Školka se uzavřela později taky, ale je to na zřizovateli a tak jsem netušila, jak to bude. Školka je již otevřená. Momentálně by pro mě bylo lepší mít OČR na školkové dítě, ale to se opravdu dopředu nedá odhadnout. Ještě nevím, jak to udělám. Ale vidím to tak, že nejjednodušší bude pro mě to, že půjdu do práce (pokud bude dítě bez komplikací a pohlídají prarodiče) a nebudu muset nic řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
23.5.20 13:53

Zdravím, čtu tady a pořád mi to není jasné. Čerpám OČR zdůvodu uzavření MŠ. I když školka byla otevřená minulý týden, zatím jsem neukončila. Můj dotaz je, mám těď něco dělat aněkde žádat aby mi OČR bylo dále poskytováno? Nebo stačí tento jeden formulář až do konce června? To prošení o rizikové skupině vezmu kde? Stačí ho vyplnit a odevztat v práci? moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama