Můžu si nechat zavést nitroděložní tělísko bez menstruace?

Anonymní
19.10.20 22:51

Můžu si nechat zavést nitroděložní tělísko bez menstruace?

Ahoj :D vím že je to zřejmě divná otázka, ale chci se zeptat zda je možné aby mi můj dr. zavedl nitroděložní tělísko (nehormonální) mimo ms :think: protože jsem v karanténě (jsem negativní ale z prevence) která mi končí v sobotu tedy 24. takže bych na tělísko mohla v pondělí.
Bohužel jsem dostala ms a nepočítám s tím že bude trvat týden 8o.
A díky covidu nikdo neví co bude příští týden, natož za měsíc tak chci vědět zda by šlo zavést i mimo,,své dny" (jinak informačně, ještě jsem nerodila tak nevím jestli to na to má určitý vliv :think: )
Předem dík za odpověď :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28284
19.10.20 23:04

Zatím jsem se k tomu neodhodlala, ale dostala jsem info, že se to aplikuje právě při MS. U nás se normálně musím na prohlídku objednat, ale v tomto případě by mě sestra někam vmáčkla, až bych zavolala, že UŽ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4067
19.10.20 23:22

Tělísko zavádí v době Ms protože je čípek měkký a krátký takže je to pohodlnější a asi méně bolí, mimo Ms je čípek tvrdý a delší tak proto. Já měla tělísko 2× a vždy zavedeno při Ms.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4067
19.10.20 23:23

A na tvojí žádost možná tělísko zavede i mimo Ms, držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
19.10.20 23:28

Během ms je čípek nejen krátký a měkký, ale trochu otevřený. Mimo ms to asi taky půjde, ale asi to bude víc bolet. Nechceš raději počkat do příští menstruace? Když jsem byla na kontrole po šestinedělí, tak jsem doktorce říkala, že uvažuji nad tělískem a ona, že mi ho MŮŽE zavést i mimo menstruaci. Ale protože jsi nerodila, tak bych měla opravdu strach, že to bude hodně bolet. Však zavolej na gynekologii a zeptej se, co by ti raději doporučil lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4067
19.10.20 23:30
@Petule030 píše:
Během ms je čípek nejen krátký a měkký, ale trochu otevřený. Mimo ms to asi taky půjde, ale asi to bude víc bolet. Nechceš raději počkat do příští menstruace? Když jsem byla na kontrole po šestinedělí, tak jsem doktorce říkala, že uvažuji nad tělískem a ona, že mi ho MŮŽE zavést i mimo menstruaci. Ale protože jsi nerodila, tak bych měla opravdu strach, že to bude hodně bolet. Však zavolej na gynekologii a zeptej se, co by ti raději doporučil lékař.

Ano :kytka: to jsem zapomněla zmínit je i trošku otevřený, já bych osobně mimo Ms nešla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
19.10.20 23:36

@Petule030 to právě vim, a děkuju za názor😅 jen bohužel v téhle situaci kdy se blíží lockdown a přítel už je z toho trošku nervní jsem jenom chtěla vědět zda to jde i mimo. Ale jelikož já a větší bolest nejsem nijak velké kamarádky tak hold asi budu muset čekat no😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
20.10.20 00:06
@Kornel píše:
Ano :kytka: to jsem zapomněla zmínit je i trošku otevřený, já bych osobně mimo Ms nešla…

Ani ja. Kdyz si vzpomenu, jak to bylo,,příjemné'' pri ms, nechci ani, myslet jak je to pri zavadeni bez ms. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4067
21.10.20 22:51
@Konys píše:
Ani ja. Kdyz si vzpomenu, jak to bylo,,příjemné'' pri ms, nechci ani, myslet jak je to pri zavadeni bez ms. 8o

Je fakt, že to byla otázka pár sekund bolesti( mě tedy nejvíce bolelo když chytil ten čípek do kleští, jako kdyby mi do něj něco zapích 8o ) a pak v pohodě, ale po prvním zavedení jsem celý den proležela a bylo mi fakt nějak divně :roll:, když jsem šla podruhé tak jsem se snažila co nejvíce ubolnit a nepřemýšlet nad tím - to mi vždy nejvíc pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
21.10.20 23:00

Já jsem po 2 dětech a zavedené jsem ho měla mimo ms, ale to lze prý jen právě, když už je po dětech. Příjemné to nebylo, ale rychlovka a pak už jsem nic necítila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
5.11.20 14:59

Jde to i mimo MS, ale cca tak 2 dny po ní. Nepamatuju si to přesně kolik dní, ale vím že můj gynekolog mi to dával nějak těsně po MS. Podotýkám, že mám hormonální tělísko pro ženy co nerodily. :) ještě mi předepisoval nějaké kapky na uvolnění tam dole :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama