Můžu si požádat o folikulometrii?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
30
16.1.22 18:12

Můžu si požádat o folikulometrii?

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, jak je to s folikulometrií, jestli si o ni můžu požádat, nebo se provádí až po roce snažení. Snažíme se zatím 4 měsíce, ale dost mě znervózňuje, ze mám kolem sebe jen lidi, kterým se to povedlo na první pokus a my nic. Zároveň jsem před 5 měsíci zkoušela ovu testy a vycházely pozitivní, ale od té doby nikdy.

Díky moc 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25741
16.1.22 18:30

Požádat můžeš, ale taky si asi zaplatíš. Záleží na vstřícnosti lékaře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56491
16.1.22 19:03

Pokud je tvým jediným problémem, že tvé okolí těhotní rychleji než ty a snažíte se čtyři měsíce, pak sice požádat můžeš, ale je to jen na libovůli doktora, jestli se tebou bude chtít zabývat a jestli bude ochoten si něco přimyslet a uhrát to na pojišťovnu. Pokud ti netáhne na čtyřicet, tak ne, čtyřměsíční snaha indikací není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2005
16.1.22 19:20

A ms máš pravidelnou?
Většinou je to známka toho, že ovulaci máš.
Jinak požádat si můžeš a taky můžeš říct, že už se snažíte cca ten rok.

Jinak ale 4 měsíce snažení není vůbec nic.
Průměrná doba otěhotnění je v ČR 9 měsíců, pokud časopis na gyndě nekecal :lol:
Mně to trvalo 8 měsíců a to jsem měla ovulaci i ms jak hodinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 19:28

Můj doktor neměl problém ji udělat kdykoli, abych věděla, že ovulace je, a že bude ten měsíc, kdyby třeba ne, tak aby se neztrácel zbytečně čas místo řešení problému. Ono to toho doktora nic nestojí, je to normální vaginální ultrazvuk, ty měření snad dneska už všichni na tom přístroji běžně mají. Bylo by asi na houby trvat na tom, že ti ho rok neudělá, aby se pak třeba zjistilo že celý rok ovulaci vůbec nemáš. Jako jestli jsi jinak v pořádku tak každý měsíc to s tebou ochotný řešit asi hned nebude, ale jednou nevidím důvod, proč ně. Mě asi po roce začal dělat každý měsíc při ovulaci, aby mi řekl kdy přesně, bylo mi 30. Zabralo mu to vždycky tak 5 minut, tak řekl, že to do programu nacpe vždycky.

• Citovat
  • Nahlásit
3536
16.1.22 19:31

Mne tedy zrovna tento tyden gynekolozka rekla ze ultrazvuk v ramci prevence uz pojistovnou hrazen neni a ze si ho mohu zaplatit, pres par leta ho delala na pojistovnu bezne. U tebe to po 4M snazeni take spise vidim na to, ze to bud odmitne anebo si to budes platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 19:33

@Helca83
To jako fakt??? Já ultrazvuk na každé kontrole považuju za úplný standard, to jako pojišťovny nebudou hradit a budeme se vracet do dob, kdy ty přístroje neexistovaly??? To mi teda přijde děsivý

• Citovat
  • Nahlásit
2005
16.1.22 19:44
@Anonymní píše:
@Helca83
To jako fakt??? Já ultrazvuk na každé kontrole považuju za úplný standard, to jako pojišťovny nebudou hradit a budeme se vracet do dob, kdy ty přístroje neexistovaly??? To mi teda přijde děsivý

Co vím já, tak ultrazvuk hradí pojišťovna 2× ročně. V těhotenství myslím 4×?
Pokud chodíš častěji, tak je jen na doktorovi, zda ho udělá.
Folikulometrii pojišťovna hradí 3×, ale jen pokud k tomu vedou zdravotní problémy, nebo ta dlouhá doba snažení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 19:52

@Markéta188
OK, já to fakt nevím, můj doktor to bere tak, že když tam ten přístroj má, tak ho prostě použije když je to vhodné, což je podle něho asi vždycky ať přijdu s čímkoli…

• Citovat
  • Nahlásit
19417
16.1.22 19:54

@Silvien1 4mesice fakt nic nejsou. Požádat můžeš, ale on nemusí vyhovět, nebo budeš platit, nebo udělá bez problemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
16.1.22 20:17
@Anonymní píše:
@Markéta188
OK, já to fakt nevím, můj doktor to bere tak, že když tam ten přístroj má, tak ho prostě použije když je to vhodné, což je podle něho asi vždycky ať přijdu s čímkoli…

Asi nerozumim, o jaky cetnosti mereni folikulu se tady vubec bavime. Ja si folikulometrii predstavuju jako ultrazvuk v danem mesici opakovane.
Tobe prijde ok chodit treba 4 mesice po sobe pokazde treba 2× na ultrazvuk? A gynekolog s tim ma byt v pohode? Nebo co tou folikulometrii, kterou tvuj gynekolog ochotne dela, myslis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56491
16.1.22 21:11

Pojišťovna ultrazvuk uhradí, když je z nějakého objektivního důvodu. Když jsem teď řešila cystu a haprující cykly, navíc s dost problematickou anamnézou měla jsem jich bez diskuze asi pět během pár měsíců.
Důvod - čtyři měsíce neotěhotněla a všichni kolem napoprvé - znamená, že buď si doktor nějaký důvod pro pojišťovnu vymyslí, nebo to holt udělá čistě charitativně tobě pro radost. A bude doufat, že se mu tam takových pacientek nesejde povícero.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
16.1.22 21:36
@Markéta188 píše:
A ms máš pravidelnou?
Většinou je to známka toho, že ovulaci máš.
Jinak požádat si můžeš a taky můžeš říct, že už se snažíte cca ten rok.Jinak ale 4 měsíce snažení není vůbec nic.
Průměrná doba otěhotnění je v ČR 9 měsíců, pokud časopis na gyndě nekecal :lol:
Mně to trvalo 8 měsíců a to jsem měla ovulaci i ms jak hodinky.

Joo MS mam pravidelnou, rozhodily mě jen ty ovu testy. A teda okolí samozřejmě, ale je mi jasné, že je to nejspíš jen shoda náhod 🤷🏼‍♀️

Jinak teda děkuji za reakce. Vím, že je brzo ale na druhou stranu to mám i přesně tak, jak tady už někdo psal. Že co když tam je celou dobu něco a ok mi přijde škoda to jakoby rok neřešit. Ale Joo, nejspíš jsem jen málo trpělivá a lehce závistivá na všechny své kamarádky tady v tomto no 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat