Můžu si prodloužit rodičák třeba jen o půl roku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baculkaji
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 01.11.14 08:14
Můžu si prodloužit rodičák třeba jen o půl roku?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, mám rodičák do tří let prcka, ale nevezmou mi ho příští rok od září do školky, protože mu nebudou tři. Je možné si dojít prodloužit tu mateřskou jen do toho září dalšího roku a ne o celý rok? Díky moc

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 01.11.14 08:23

O kolik měsíců chceš. Úměrně tomu se sníží měsíční vyplácená částka.
Malý je v dubnu a rodičák mám pak do konce srpna, takže 3 roky a 4 měsíce.

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 01.11.14 08:27

Jen je potřeba se domluvit se zaměstnavatelem na prodloužení RD, nemusí Vám držet místo.

Jinak změnu RP můžete dělat jednou za tři měsíce.

baculkaji
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 01.11.14 12:02

Díky moc všem:-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65047 příspěvků 01.11.14 13:21
@jezzz píše:
Jen je potřeba se domluvit se zaměstnavatelem na prodloužení RD, nemusí Vám držet místo.Jinak změnu RP můžete dělat jednou za tři měsíce.

RD nad 3 roky dítka prodloužit nejde… to už je třeba si domluvit neplacené volno.

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 01.11.14 14:08

@j.a.n.i1 Takto jsem to samozřejmě myslela :-)

baculkaji
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 02.11.14 09:11

J. a.n. i1 : jsem asi blbá, ale nejde? no a některý mamči mají rodičák na 4 roky ne???

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33573 příspěvků 02.11.14 09:12
@baculkaji píše:
J. a.n. i1 : jsem asi blbá, ale nejde? no a některý mamči mají rodičák na 4 roky ne???

Rodičovský příspěvek není rodičovská dovolená

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33573 příspěvků 02.11.14 09:14

@baculkaji a na mateřské dovolené taky nejste. Chcete si prodloužit rodičovský příspěvek, nebo rodičovskou dovolenou, nebo obojí?

MartinaIrena
Extra třída :D 10662 příspěvků 02.11.14 09:18

Rodicovska dovolena ze 3 na 4 roky prodlouzit nejde, domluvte si se zamestnavatelem neplacene volno.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >