Můžu si říct o nemocenskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 17:20
Můžu si říct o nemocenskou?

Ahojky, mám takový dotaz. Snažíme se s manželem o miminko. Jedno dítě už máme a já před časem nastoupila do práce. Nakonec je to úplně něco jiného, než stálo v inzerátu… Ale to je jedno. Do té práce chodím se stresem a odporem, je tam šílený tlak na uzavírání smluv a když se náhodou pár dní nedaří, tak to je něco. Arogance a povýšenost nadřízené začíná být nad rámec snesitelnosti. Jenže základ je tam docela dobrý, mám to kousek a dobrou pracovní dobu. Nic podobně placeného se stejnou pracovní dobou v našem maloměstě není. A kvůli tomu, že se střídáme s manželem a dítě nám nevzali do školky nemám možnost dojíždět mimo město. Navíc i kvůli plánovanému miminku nechci hledat nic nového, aby se to třeba netrefilo do zkušební doby. Tak bych se chtěla zeptat, jakmile se zadaří, mohu lékaře požádat o nemocenskou z důvodu stresové práce?

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9547 příspěvků 02.04.19 17:22

Požádat můžeš no, jestli ti ji dr napíše je na něm, protože nevyhovující práce není diagnóza, bude si muset nějakou vymyslet…

nozu
Extra třída :D 12323 příspěvků 02.04.19 17:22

budu hnusná, ale stresová práce není důvod pro udělení neschopenky. Důvodem jsou zdravotní potíže.

Annabela11
Závislačka 3525 příspěvků 02.04.19 17:28
@Anonymní píše:
Ahojky, mám takový dotaz. Snažíme se s manželem o miminko. Jedno dítě už máme a já před časem nastoupila do práce. Nakonec je to úplně něco jiného, než stálo v inzerátu… Ale to je jedno. Do té práce chodím se stresem a odporem, je tam šílený tlak na uzavírání smluv a když se náhodou pár dní nedaří, tak to je něco. Arogance a povýšenost nadřízené začíná být nad rámec snesitelnosti. Jenže základ je tam docela dobrý, mám to kousek a dobrou pracovní dobu. Nic podobně placeného se stejnou pracovní dobou v našem maloměstě není. A kvůli tomu, že se střídáme s manželem a dítě nám nevzali do školky nemám možnost dojíždět mimo město. Navíc i kvůli plánovanému miminku nechci hledat nic nového, aby se to třeba netrefilo do zkušební doby. Tak bych se chtěla zeptat, jakmile se zadaří, mohu lékaře požádat o nemocenskou z důvodu stresové práce?

Záleží na lékaři jestli je vstřícný nebo ne :nevim: Byla jsem těhotná mela jsem jit k soudu lekarka mi napsala zpravu ze je to pro me stresující ze se nemohu dostavit.Je to asi trochu neco jineho ale asi záleží na dr jak je chápavý… :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 45825 příspěvků 02.04.19 17:43

Požádat můžeš, vyhověno ti být nemusí.
Záleží, jak je tvůj doktor poctivej a zda je ochoten si vymýšlet neexistující diagnózy.
Jedna věc je, pokud ženská do takovéhle situace otěhotní, ale pokud je to plánované, práci bych změnila. Klidně s tím, že holt snažení po dobu zkušebky přerušíte. A ono z druhé strany vysokej stres nakonec může vést k tomu, že vám to teď just nepůjde.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2224 příspěvků 02.04.19 18:14

Taky se ti muze stat, ze to spoustu mesicu nepujde. A v ty nevyhovujici praci pekne skejsnes. Nestalo by za zvazeni nejdriv hledat neco jineho a pak premyslet o diteti? Neschopenka je na zdravotní potíže, ne na potize v práci. Takze u doktora to zkusit muzes, ale nemuzes se na nej pak zlobit, kdyz ti nebude chtit vyhovet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 18:16

Když půjdeš na neschopenku, tak budeš mít 60% platu. Není lepší najít pohodovejsi práci, kde vydržíš do mateřské? Předpokládám, že plný plat jinde by dosáhl 60% nynějšího platu.

Jinak pokud to tak opravdu budeš chtít, tak si myslím, že to půjde. Mám také velmi stresující práci a těhotnou kolegyni. Když lékařce popsala, co se u nás děje, lékařka jí neschopenku skoro cpala. Kolegyně si ji zatím nevzala, ale kdyz vidím, jak se nervuje, nejradši bych ji tam poslala sama. Jindy jsem proti zbytečným neschopenkam, ale v podobných případech je plně chápu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 18:17

@Annabela11 Já těhotná podávala trestní oznámení, výslechy na policii, právníci, dokazování, setkání s obžalovaným u soudu. Ten člověk mi ublížil, mohl dostat až 8 let a oni mu dají podmínku. To jsem zuřila neskutečně. Smál se mi do obličeje. Poslední stání jsem absolvovala 14 dnů po porodu. To bylo díky hormonům složité, chovat se profesionálně a formálně. Stres si představuju jako něco mnohem horšího. Třeba kdyby mi zemřel manžel.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 02.04.19 18:46

Mně ji doktor nabízel aniž bych ji vůbec sama chtěla a to jsem měla bezproblémové těhotenství. Mohla jsem jít na nemocenskou kdykoliv jsem chtěla. Zdá se mi, že všem ženskejm nad 30 to tam automaticky nabízeli. Já jsem teda chodila do práce asi do šestého měsíce, pak už se mi nechtělo, bylo tam moc stresu, já měla těhotenskou cukrovku, tak jsem si pořád musela měřit cukr a hlídat stravu, což tam moc dobře nešlo.

Annabela11
Závislačka 3525 příspěvků 02.04.19 18:51
@Anonymní píše:
@Annabela11 Já těhotná podávala trestní oznámení, výslechy na policii, právníci, dokazování, setkání s obžalovaným u soudu. Ten člověk mi ublížil, mohl dostat až 8 let a oni mu dají podmínku. To jsem zuřila neskutečně. Smál se mi do obličeje. Poslední stání jsem absolvovala 14 dnů po porodu. To bylo díky hormonům složité, chovat se profesionálně a formálně. Stres si představuju jako něco mnohem horšího. Třeba kdyby mi zemřel manžel.

Stres si predstavuje kazdy asi jinak…a kazdy ho i jinak zvládá.

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 18470 příspěvků 02.04.19 18:55

Jistě můžeš, ale otázka je, jestli ti vyhoví. Osobně bych se přikláněla ke slovu ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 19:10

Tak na první dítě jsme čekali dva roky, než se povedlo. I když jsem v té době byla doma, tak mi hrozil předčasný porod, rychle se mi spotřebovával čípek a nakonec to byla akutní sekce. Pak teda od porodu neberu antikoncepci a stejně za celou dobu nic, ale to jsme se nesnažili, jen nechránili. Před pár měsíci jsme se právě rozhodli pro to druhé. Chtěla bych ho stihnout ještě před třicítkou. K lékaři už docházím, prozatím jsme se dohodli na tři cykly užívání Inofolicu a různých produktech na podporu početí. Pokud se to tedy nepodaří tento cyklus, tak už budu docházet na měřeni folikulů a pokud ani po tom nic, tak budeme řešit co dál, takže bych to teď nerada třeba na tu zkušebku přerušila. Normálně jsem chtěla v případě těhotenství pracovat až do nástupu na mateřskou, ale v tomhle to prostě nedám. Je to tam šílený… :(

Kriss Tina
Echt Kelišová 9547 příspěvků 02.04.19 19:15
@Anonymní píše:
Tak na první dítě jsme čekali dva roky, než se povedlo. I když jsem v té době byla doma, tak mi hrozil předčasný porod, rychle se mi spotřebovával čípek a nakonec to byla akutní sekce. Pak teda od porodu neberu antikoncepci a stejně za celou dobu nic, ale to jsme se nesnažili, jen nechránili. Před pár měsíci jsme se právě rozhodli pro to druhé. Chtěla bych ho stihnout ještě před třicítkou. K lékaři už docházím, prozatím jsme se dohodli na tři cykly užívání Inofolicu a různých produktech na podporu početí. Pokud se to tedy nepodaří tento cyklus, tak už budu docházet na měřeni folikulů a pokud ani po tom nic, tak budeme řešit co dál, takže bych to teď nerada třeba na tu zkušebku přerušila. Normálně jsem chtěla v případě těhotenství pracovat až do nástupu na mateřskou, ale v tomhle to prostě nedám. Je to tam šílený… :(

Tak když by jsi normalne chodila do práce i tehotna jenom jinam, tak si jinou práci klidně najdi. I kdybys otěhotněla ve zkusebce, tak nemusíš hned těhotenství oznamovat…

ugluk
Hvězda diskuse 45825 příspěvků 02.04.19 20:07

O to víc bych na to těhotnění chtěla být v pohodě… Plus mít možnost kam se jednou vracet. Pokud to chápu správně, ještě ti není ani třicet - rozhodně tu nechci vykládat, jak máš ještě hooodně času, ale v tomhle věku už ty tři měsíce nejsou žádná tragédie, jak kdyby ti bylo o deset víc. A nebo jak zaznělo, nemusíš oznamovat těhotenství hned, pokud jsi neměla první trimestr komplet problitej, tak problémy, které popisuješ ve druhé půli těhotenství, jsou určitě důvodem k neschopence ve druhé půli těhotenství, ale během prvního trimestru asi ne. Byť by k té neschopence od začátku mohl být doktor shovívavější, někteří dávají, neuším proč, mezi dlouhé snažení a neschopenku téměř rovnítko. Ale počítej, že pokud se zadaří brzy, budeš ty nejkrásnější měsíce v roce, prázdniny, dovolenou… trávit se šesti hodinama vycházek denně.

Váš příspěvek
Reklama