Můžu tímhle dochucovat miminku jídlo?

48
1.4.20 10:34

Můžu tímhle dochucovat miminku jídlo?

Ahoj. Mám 8 měsíčního syna. Zacal mi odmítat jídlo, které není nějak ochucené. Párkrát mu babičky dali třeba polévku, která byla trochu ochucena a od ty doby mi odmítá jist jídlo které je bez chuti :nevim: když jsem četla nějaké diskuze, dočetla jsem se že můžu koupit vegu ochucovadlo a že v ochucovadlech nemá být glutaman a nebo solit mořskou soli. Vegu jsem nikde u nás nenašla, ale našla jsem tohle ochucovadlo, (dám sem fotku se složením). Myslíte že mu můžu tímto jídlo trochu dochutit? Neublíží mu to nějak? Děkuji za případné odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4234
1.4.20 10:36

Ne! 8o na co dochucovat? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16107
1.4.20 10:37

Ne zadna umělá dochucovadla bych miminku nedavala, je v tom hodne soli a to deti nesmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8057
1.4.20 10:39

V principu tam je stejně jen hromada soli a bylinky. Měla si spíš koupit mražené bylinky, dosolit můžeš vždycky. To už je na uvážení každého. Já kupuji mrazem sušenou zeleninu do polévky, ale žiju v Německu. Špetku soli třeba do polévek dávám, ale fakt maličko. Ale příkrmy dostává úplně bez soli. A ještě se mi osvědčilo dávat do zeleninových polévek i trochu mléka, jsou pak kremovejsi a chutnají víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5937
1.4.20 10:40

Ty jo, tak s timhle vůbec nemám zkušenosti, protože mně tak nějak obecně přijde naprosto zbytečný dávat do jídla tyhle dochucovadla, když je na světě tak obrovský výběr bylinek a koření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
1.4.20 10:42

Kolik je miminku, i s bylinkami se začíná opatrně, takto malé dítě nepotřebuje ochucenou stravu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8853
1.4.20 10:42

Je to sůl a bylinky. Nic umělého tam nevidím. To dochucení možná dělá jen ta sůl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
1.4.20 10:44

Nedávám ani nám. Bylinky udělají lepší službu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
1.4.20 10:45

S dochucováním miminku zkušenost nemám, takže k tomu se vyjadřovat nebudu, i když tak nějak tuším, že by se s tím mělo velice opatrně a není to obvykle potřeba…
Nicméně obsahuje to 54 % soli, takže sis jen koupila hodně předraženou sůl. Navíc je to produkt z Polska pro ČR, takže kvalitou to asi také nebude žádný zázrak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
1.4.20 10:46
@lampicka11 píše:
Ne! 8o na co dochucovat? :roll:

Když to udělám nedochucene, sní 2 lžičky a zacne otáčet hlavu a nechce to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3955
1.4.20 10:47

@Happy1911 ale tímto do něj cpete zbytečně sůl. Kupte si bylinky samostatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
1.4.20 10:49
@Cenarius píše:
@Happy1911 ale tímto do něj cpete zbytečně sůl. Kupte si bylinky samostatně.

U nás máme Albert a Penny, tam je seženu? A kde? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
1.4.20 10:50

To složení není tak hrozny, ale zeleninu bych normálně uvalila, dala polévkove bylinky a špetku soli. Bude to to samé, ale lepší. Nejstarší dcera mi taky nejedla, až to naše normální jídlo. Málo solim a další dvě měly od cca 9. měsíce naše polívky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
1.4.20 10:52

Tak mu dávej polévku, jakou jíš sama, taky nejíš bez soli a bez ničeho, ne? :nevim: Má osm měsíců, to už není úplný mimino. Nechápu, proč by děti nemohly jíst normální věci jako rodiče. A koneckonců krom úplných začátků s příkrmy jsem malýmu dávala to, co sama jím a přežil :nevim: :mrgreen: Samozřejmě ne žádné umělé výrobky s padesáti složkami jako nějaký WC čistič (ale to bys snad sama ani nejedla, ne) ale zrovna toto dochucovadlo mi přijde ok co se týká složení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
1.4.20 10:57
@Aries6 píše:
To složení není tak hrozny, ale zeleninu bych normálně uvalila, dala polévkove bylinky a špetku soli. Bude to to samé, ale lepší. Nejstarší dcera mi taky nejedla, až to naše normální jídlo. Málo solim a další dvě měly od cca 9. měsíce naše polívky.

A v jaké sekci sezenu ty bylinky do polévky? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama