Můžu to nahlásit jako podvod?

Anonymní
19.4.20 22:08

Můžu to nahlásit jako podvod?

Ahoj, ve středu jsem na fb na marketplace narazila na jeden inzerát s hezkým oblečením. S paní jsem komunikovala, poslala ji peníze na účet (400kč) a doteď se mi neozvala. Zprávy si přečte ale nepodepíše. Co s tím? Vím že pro někoho jsou to jen 400 kč, ale jsem sama na syna a nejsem na tom finančně tak dobře. chtěla jsem synovi koupit oblečení, už má vše malé. :,( Vím že jsem blbá ale věřila jsem, že si tohle nikdo nedovolí… dá se s tím něco dělat, nebo to mám prostě nechat tak? Je mi těch peněz hrozně líto

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2090
19.4.20 22:12

Zkus najít na fb zda paní neošidila ještě někoho, případně podat hromadně TO. A příště neposílat nic dopředu :-). Maximálně jen zálohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
19.4.20 22:15

Pani bych napsala posledni zpravu, pokud neposle koupene obleceni nebo zpet penize, tak vse hlasis na PCR. Mohla by se zaleknout a zacit komunikovat a poslat obleceni. Ted otazka, zda se bude tim policie zabyvat. Je to mala castka na nejake trestni stihani. Kazdopadne drzim palce, at to dopadne dobre a pro priste radsi nic predem neposilej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
19.4.20 22:17

Já jednou taky něco koupila přes FB a pán přestal komunikovat, tak jsem všem lidem co měl v přátelích poslala zprávu, jestli nevi co s ním je, že mi něco dluží a nereaguje, ať má alespoň ostudu no a ejhle do týdne jsem měla věc doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 22:30

Díky za rady, už jsem ji napsala zprávu. Jestli nebude dál reagovat určitě budu kontaktovat její přátelé… navíc bydlí ve vedlejším městě. :?

Tohle bylo určitě co jsem poslala někam peníze. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
13333
19.4.20 22:32
@Anonymní píše:
Díky za rady, už jsem ji napsala zprávu. Jestli nebude dál reagovat určitě budu kontaktovat její přátelé… navíc bydlí ve vedlejším městě. :?Tohle bylo určitě co jsem poslala někam peníze. :zed:

Jakou velikost potřebuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26588
19.4.20 22:38

No tak hlavne si ty jejipratele napis, jestli neni blba, zavre si stranku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19905
19.4.20 22:41

Kontaktovala bych policii i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
19.4.20 23:33

Já objednávám i prodávám na fb na market place. Máma18 pozitivních hodnoceních…ktere přez " PrintScreen" odesílám vždy těm co odemě kupují a platbu odesílají mě na účet. Kupující ihned poprosím o snímek obrazovky, že platbu odeslali na můj účet a že byla odeslána. Nasledne posílám ten den foto podacího listku. Jinak bych si obchod nedokázala představit. Nikdy jsem neměla s nikým problém. Prostě když peníze nepřijdo neodešlu.

Zkus platbu zrušit u banky… :think: možná by to šlo. Snad někdo poradí. Držím palečky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
20.4.20 01:00

Napsala bych zpravu ze pokud okamzite neposle zaplacene zbozi ze podavam TO a at si uvedomi ze je nouzovy stav a i „male prohresky“ jsou posuzovany jako „velke“, zvlaste pak podvody a klidne to na policii opravdu nahlasila. Zde nejde o castku ale o princip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
20.4.20 01:26

Co potřebuješ za velikost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
20.4.20 09:18
@Kacovka píše:
Já jednou taky něco koupila přes FB a pán přestal komunikovat, tak jsem všem lidem co měl v přátelích poslala zprávu, jestli nevi co s ním je, že mi něco dluží a nereaguje, ať má alespoň ostudu no a ejhle do týdne jsem měla věc doma.

Haha tak to nemá chybu! Stejně nepochopím, že je někdo tak strašně blbý, a krade pod svým ofiko profilem :lol: tu ostudu mu přeju

• Citovat
  • Nahlásit
13333
20.4.20 09:25

@Martinik také jsem se ptala, klidně bych věci poslala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
20.4.20 10:22

@g.sandova možná už zakladatelka přestala sledovat diskuzi :nevim: Mám spoustu věcí teď na jaro/léto, ale prodávat to nechci, nejradši bych to taky všechno dala někomu potřebnému…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13333
20.4.20 11:07

@Martinik vždycky oblečení rozdavam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu