Partner se změnil - odejít s dcerou a postavit se na vlastní nohy

Anonymní
4.8.13 16:38

Můžu to změnit k lepšímu?

Ahoj, předem se omlouvám za anonym…

Moje situace je složitá, a zajímal by mě názor někoho kdo něčím podobným prošel, nebo řešil.

Je mi 23let, jsem mladá holka která má celý život před sebou. Mám krásnou 4 měsíční dceru, kterou nadevše miluji.
S jejím tatínkem to byla veliká láska která přišla v mých 18 letech, je o 15 let starší pohledný, krásný chlap který kam přijde všude na sebe strhává pozornost.
Vždy byl středem pozornosti a já byla ráda že zrovna mě drží za ruku, že zrovna já mám drahé auto, že zrovna já mám to ŠTĚSTÍ a žiji si jako princezna v pohádce.
To na úvod…

Jsme spolu dlouho a vždy byl náš vztah krásný, bez problémů, po dodělané škole jsem nemusela nastoupit do práce, protože peníze mi nikdy nechyběli. Po nějaké době jsem otěhotněla a porodila mu krásnou dceru. A tím to začalo… Nejdříve nezájem o dceru, pak i o mě, (ano uznávám, že těhotenství a porod, psychické a fyzické vyčerpání se podepsalo na mé postavě a občasných náladách) začalo to narážkami na můj chtíč k sexu. Který tam po porodu jaksi nebyl, začaly narážky na neuklizený dům, který byl vždy jako křišťál. Dcera je hodně plačtivé miminko a když nemám hlídání prakticky doma nic neudělám. Muž se začal vracet čím dál tím víc později z práce, volný čas si začal plánovat bez nás, a já najednou zjistila, že jsme tatínka skoro týden neviděli… Začali drsné hádky, hodně drsné, kdy jsem se dozvěděla, že jsem k ničemu, nepotřebuje mě, a že už semnou ani nechce nikam chodit, jen on sám s dcerou. Dozvěděla jsem se že od něho nemůžu odejít protože nemám kam, že jsem na něm finančně závislá a budu dělat to co chce on, že nesmím říct nic co jemu by se nelíbilo, a že si může dělat co chce, tím má namysli i styk s jinými ženami. A že pokud odejdu dostane dceru do střídavé péče.
Začal to být někdo koho vůbec neznám…

Nezná mě tolik…ano žila jsem jako princezna kterou choval v růžových peřinách, ale před rokem jsem se dostala k penězům o kterých neví (které jsou od mé rodiny) a můžu si koupit byt.

Chystám se odejít ale nevím jak, mám si nejdříve koupit byt, tak aby o tom nevěděl, a pak odejít rovnou, nebo mu o tom říct dopředu?
Pokud odejdu, jak budu žít?? uživím dceru? Dostane ji do střídavá péče (má velmi dobré právníky, nedělám si vyhlídky že by u soudu prohrál) i když mám rodičovský příspěvek na 4 roky? Za pár měsíců budu mít jen 3 800Kč. Když zaplatím režie v bytě budu ráda, že mi zůstane pár stovek. Kde vezmu na nějaké vybavení bytu??? Co když mi bude dělat problémy a já nedostanu dceru do své péče? O nějaké velké alimenty nemůže být řeč, tatínek dcery má ofiko příjem nějakých 15.tis.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
4.8.13 16:39

Ještě mě napadálo, může se v mém životě vůbec objevit někdo lepší? někdo normální?? Někdo komu nebude vadit, že mám holčičku??

• Nahlásit
  • Citovat
Jitka1976
4.8.13 16:44

Jsi vdaná nebo ne?? To je zásadní…pokud ano, tak pokud si koupíš byt, bude ve společném majetku…a při rozvodu (později) budeš manželovi platit polovinu bytu…pokud nejste a co píšeš je pravda, asi bych si byt koupila (je to i vhodná investice peněz) a pak, pokud chceš jít opravdu pryč, zažádala o svěření dítěte do péče a poté sbalila kufry…ádié… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.8.13 16:46

Nejsme svoji. na svatbu nedošlo…

• Nahlásit
  • Citovat
Jitka1976
4.8.13 16:47

Můžeš koupit menší byt…garsonka ti bude stačit a z ušetřených peněz si přilepšovat k rodičáku…a přežít do doby, než budeš pracovat…

• Nahlásit
  • Citovat
5471

Tak, nevím, jestli jste manželé - jinak by bylo vypořádání společného jmení manželů (byt, auto, šperky, hotovost na účtech…). Ty máš nárok na výživné pro svou osobu do dvou let věku dítěte. Pokud budeš mít v bytě trvalé bydliště, po 3 měsících by to mohl vzniknout nárok na příspěvek na bydlení. Z vybavení bych až tak strach neměla. V bazaru se dá sehnat pračka i lednice, základní nábytek taky, a postele a matrace se dají už dnes pořídit levně, dají se srovnat ceny na heureka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603

Ty peníze by ti stačili třeba na nějakou pidigarsonku s tím, že by ti část peněz zbyla? Pokud ano, tak bych koupila bydlení (pokud teda nejste manželé!), nábytek se dá pořídit za pakatel, za odvoz, stačí se mrknout po bazoších, aukru…
Pokud peníze stačí pouze na to nejskromnější bydlení a na živobytí by už nezbylo, tak bych si holt byt pronajala a žila z těch peněz.

4m mimino do střídavky nedostane. Čím dřív odejdeš a čím dřív podáš návrh na svěření do péče, tím je to méně pravděpodobnější. Dvouletým bych si už jistá nebyla, ale když to podáš například zítra, za 2 měsíce bude soud, tak se střídavkou nemá šanci.

Držím palce, ať je to rychle za vámi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
4.8.13 16:48

Aha, já to napsala pozdě, takže nejste manželé, vypořádání tedy padá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
4.8.13 16:49

I z 15 tisíc mu vyměří alimenty…krom toho, u soudu si myslím, že lze prokázat, že má vyšší příjmy…barák, auto, výpis z účtu…kdo to kupoval? Kdo to platil…no, myslím, že dobrý právník by to zvládl…

• Nahlásit
  • Citovat
11133
4.8.13 16:50

Jak dobre znas jeho presne financni pomery atd? alimenty uz se neposuzuji jen podle oficialni vyse prijmu, soudci moc dobre vi, jak to maji podnikatele s oficialnimi prijmy…
jinak radila bych koupit, co nejmensi byt, aby zbylo i na zarizeni. nemuzes si rodicak zkratit na 3 roky, abys dostavala vic?
a s tou stridavou peci - znam dva pripady z okoli, kde otec tvrdil, ze chce stridavou peci nebo dokonce uplne svereni do pece a kdyz doslo na soud, tak vzdycky vycouvali. partner by s ni byl dva tydny z mesice doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
4.8.13 16:51

Navíc, jestli kojíš, tak má po střídavce - a to jsem zastáncem střídavky, pokud je to trochu možné (např. rodiče žijí ve stejném městě, dítě nemusí měnit školu, kamarády apod., ale to se týká starších dětí)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
4.8.13 16:53
@Jitka1976 píše:
I z 15 tisíc mu vyměří alimenty…krom toho, u soudu si myslím, že lze prokázat, že má vyšší příjmy…barák, auto, výpis z účtu…kdo to kupoval? Kdo to platil…no, myslím, že dobrý právník by to zvládl…

jo, presne. u tehle pripadu casto jen staci pohrozit tim, ze se pravnik podiva na majetek, prijmy a odvedene dane a hned jsou pristupnejsi vysim alimetum…
kamaradce tak otec jejiho ditete tvrdil, ze ma prijem 10tis. jezdi v porsche a dovolene travi v mexicu nebo na maledivach :roll: (vyhruzka soudem o vyssi alimenty zabrala a pridal sam od sebe - ale chce to byt tvrdak)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
4.8.13 16:54
@Ali-Ali píše:
Jak dobre znas jeho presne financni pomery atd? alimenty uz se neposuzuji jen podle oficialni vyse prijmu, soudci moc dobre vi, jak to maji podnikatele s oficialnimi prijmy…
jinak radila bych koupit, co nejmensi byt, aby zbylo i na zarizeni. nemuzes si rodicak zkratit na 3 roky, abys dostavala vic?
a s tou stridavou peci - znam dva pripady z okoli, kde otec tvrdil, ze chce stridavou peci nebo dokonce uplne svereni do pece a kdyz doslo na soud, tak vzdycky vycouvali. partner by s ni byl dva tydny z mesice doma?

Přesně…střídavkou jen straší…takhle malé dítě se do střídavky nedává a krom toho…když pracuje, kdo by se staral??? Jasně, může si pořídit chůvu…ale kdo jí bude platit, když má chudáček pouhých 15 tisíc měsíčně??? To by musel přiznat, že má víc…a taky víc platit…jen tě straší…

• Nahlásit
  • Citovat
22272
4.8.13 16:55

Když se tady objeví nějaká diskuze na téma mladých, finančně nesoběstačných maminek, zcela závislých na partnerovi nebo státu, obvykle je z toho pěkná mela a realistky dostanou pěkně na frak. Bohužel, tohle je modelová situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
4.8.13 16:55

@Ali-Ali
Tak, tak, soud zajímají i majetkové poměry a dítě má navíc právo podílet se na životní úrovni obou rodičů. Takže pokud si tatínek pojede na Kanáry, tak dítě má právo také na na dovolenou u moře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama