Můžu v karanténě na placený PCR test?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24.11.21 10:56

Můžu v karanténě na placený PCR test

Celá domácnost přes víkend vysoké teploty, proto jsme si všichni udělali doma antigenní samotest a přítelkyni vyšel pozitivní i opakovaně. V pondělí oznámeno její lékařce a objednala ji na PCR, rodina uvalena do karantény. Můj doktor řekl ať mu zavolám v úterý, to už jsem měl i já 2 krát pozitivní test a lékař mi řekl ať si udělám rezervaci že mi vystaví žádanku. V místě bydliště žádanku neberou pouze samoplátce a v nemocnici nejbližší volný termín je až za 7 dní. Můžu v karanténě na test pro samoplátce nebo mám čekat týden na test a další dobu na výsledky? Očkovaný nejsem, ale chci se chovat zodpovědně.

Příspěvek upraven 24.11.21 v 11:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7369
24.11.21 10:58
@TommyKBlack píše:
Celá domácnost přes víkend vysoké teploty, proto jsme si všichni udělali doma antigenní samotest a přítelkyni vyšel pozitivní i opakovaně. V pondělí oznámeno její lékařce a objednala ji na PCR, rodina uvalena do karantény. Můj doktor řekl ať mu zavolám v úterý, to už jsem měl i já 2 krát pozitivní test a lékař mi řekl ať si udělám rezervaci že mi vystaví žádanku. V místě bydliště žádanku neberou pouze samoplátce a v nemocnici nejbližší volný termín je až za 7 dní. Můžu v karanténě na test pro samoplátce nebo mám čekat týden na test a další dobu na výsledky?

Jestli jsi očkovaný, můžeš jít na test zadarmo. jestli nejsi, tak máš hromadu času, stejně je to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79477
24.11.21 11:22

@TommyKBlack Přijde mi nejrozumnější si někam dojet, kde tu žádanku berou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3369
24.11.21 11:27

Ty na ten test jednoduše musíš, takže prostě jeď :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26263
24.11.21 11:29

@TommyKBlack si zajeď někam kde žádanky berou, nebo jdi za ten týden, stejně musíš být týden v karanténě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79477
24.11.21 11:30
@Kriss Tina píše:
@TommyKBlack si zajeď někam kde žádanky berou, nebo jdi za ten týden, stejně musíš být týden v karanténě.

No, to sice jo, ale pokud bude pozitivní, tak se mu těch 14 izolace bude zbytečně počítat o týden později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25914
24.11.21 11:39

@TommyKBlack S žádankou si zavolej na odběrný místo a dostaneš termín dřív. Pro žádankové mají volná místa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.11.21 12:04

@Aspera prohledal jsem možnosti okolí a nejbližší odběrové na žádanku zasekané na týden i více. Pak už problém s dopravou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15447
24.11.21 12:04

Bez problémů můžeš. Já takhle byla s dítětem v karanténě v září. Důležité je, že na testy dojdeš. Výsledek se nahraje stejně do centrálního systému, takže hygiena to tam uvidí a spáruje. Jen je to pro tebe finančně nevýhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.11.21 12:29

@j.a.n.i1 finančně pro mě ano, stát by poslal sanitku protože nemám vlastní dopravu a 30 km šlapat je blbost. Přítelkyni doktorka zařídila odběrovou sanitku, můj doktor mi řekl ať se registruju a pak si mám někoho poslat k němu ať vyzvedne žádanku. Protože nejsem očkovaný tak platbu neřeším. Těch 814 Kč zaplatím a 7 km pěšky zvládnu, ale abych pak neměl problém s hygienou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25914
24.11.21 13:01
@TommyKBlack píše:
@Aspera prohledal jsem možnosti okolí a nejbližší odběrové na žádanku zasekané na týden i více. Pak už problém s dopravou

Musíš tam zavolat, online objednání bývá plné. U nás taky vše plné a se žádankou jsem sehnala hned druhý den a kolegyně dokonce hned ten den. Ale musí se volat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3369
24.11.21 13:08
@TommyKBlack píše:
@j.a.n.i1 finančně pro mě ano, stát by poslal sanitku protože nemám vlastní dopravu a 30 km šlapat je blbost. Přítelkyni doktorka zařídila odběrovou sanitku, můj doktor mi řekl ať se registruju a pak si mám někoho poslat k němu ať vyzvedne žádanku. Protože nejsem očkovaný tak platbu neřeším. Těch 814 Kč zaplatím a 7 km pěšky zvládnu, ale abych pak neměl problém s hygienou.

Doktor musí Zadat zadanku do systému, kde zůstane cca měsíc. Ty si nic vyzvedavat nemusíš, ani tam tudíž nemusíš nikoho posílat, co je to proboha za blbost. Nemusíš mít ani sms nebo mail v mobilu, stačí ti přijít na odberne místo a oni té tam uvidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.11.21 13:23

@Semtex tak mi to řekl doktor. Budu muset hledat nového, má už vyšší věk a sestřička je nemocná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3369
24.11.21 13:31
@TommyKBlack píše:
@Semtex tak mi to řekl doktor. Budu muset hledat nového, má už vyšší věk a sestřička je nemocná

Zkus EUC on-line kliniku, stačí se zaregistrovat a spoji tě s praktickym doktorem. Vystavují tam i ty zadanky ;) ještě jsem jejich služeb nevyuzila, ale zaregistrovaná tam jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
24.11.21 18:26
@Aspera píše:
@TommyKBlack S žádankou si zavolej na odběrný místo a dostaneš termín dřív. Pro žádankové mají volná místa.

U nás třeba ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat