Můžu v průběhu pobírání RD to přehodit na přítele?

Anonymní
26.4.21 20:46

Můžu v průběhu pobírání RD to přehodit na přítele?

Ahoj holky. Prosím o radu, jsem momentálně na RD s 8mi měsíčním synem. Zjistili jsme že jsem otěhotněla a termín mám v Prosinci. Chtěla bych co nejdřív vybrat rodičák, já neměla nárok na PPM jde to v průběhu pobírání přesunout na přítele?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9328
26.4.21 20:57

Pokud šel ke dni narození dítěte zjistit otci dítěte vyměřovací základ (splňoval podmínky pro PPM), tak si můžeš rodičák zvýšit přes ten jeho vyměřovací základ, nemusíš na něho přehazovat čerpání. Potřebujete od něj z práce Přílohu k žádosti o dávku (PPM) a to doložit na OSSZ spolu s formulářem Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši RP, do kterého mu ten DVZ potvrdí a ty to pak odevzdáš na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
26.4.21 21:38

Dneska jsem četla o nějaké novince, bude platit od července, pokud otec dítěte pracuje, což je podmįnka, netřeba to vybírat dopředu, zbývající nevybraná částka bude vyplacena jednorázově a pak Ti poběží RD na druhé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1975
26.4.21 21:47

@toma0105 https://www.penize.cz/…z-neprijdete pokud myslíš toto, tak to není úplně rozhodnuto ještě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 22:00
@Lendeš píše:
Pokud šel ke dni narození dítěte zjistit otci dítěte vyměřovací základ (splňoval podmínky pro PPM), tak si můžeš rodičák zvýšit přes ten jeho vyměřovací základ, nemusíš na něho přehazovat čerpání. Potřebujete od něj z práce Přílohu k žádosti o dávku (PPM) a to doložit na OSSZ spolu s formulářem Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši RP, do kterého mu ten DVZ potvrdí a ty to pak odevzdáš na ÚP.

Super děkuji moc ;)

• Citovat
  • Nahlásit
16492
26.4.21 23:09

@toma0105 to jeste ale není schválené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
27.4.21 06:51
@alena1995 píše:
@toma0105 https://www.penize.cz/…z-neprijdete pokud myslíš toto, tak to není úplně rozhodnuto ještě.

Ty jo, to je dobrý.. Líbí se mi tam ta podmínka, že je to pro pracující :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1975
27.4.21 08:23

@martina.se I mě. Proč ne, konečně nad tím někdo přemýšlel. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat