Můžu v pubertě ovlivnit jaký budu člověk v dospělosti?

Anonymní
12.4.21 09:02

Můžu v pubertě ovlivnit jaký budu člověk v dospělosti?

Ahoj. Kvůli dotazu vám budu připadat asi trochu naivní, takže raději anonymně 😂.

Zajímalo by mě jak mě puberta ovlivní v dospíváním a jestli to jde nějak „korigovat“

Je mi 16 a jsem příšerně pesimistická hysterka. Když mě někdo něco zabolí, tak hned goolím co by to mohlo byt a začnu s tím otravovat mamku. Straně mě to na sobě štve.

Vím, že se některé vlastnosti mám vrozené (jsem introvert) ale někde jsem četla článek, že se dá tohle chování změnit a nejlepe v pubertě. Ale úplně nevím jak… Takže neznate nějaké (asi) seberozbojové knihy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31295
12.4.21 09:11
@Anonymní píše:
Ahoj. Kvůli dotazu vám budu připadat asi trochu naivní, takže raději anonymně 😂.

Zajímalo by mě jak mě puberta ovlivní v dospíváním a jestli to jde nějak „korigovat“

Je mi 16 a jsem příšerně pesimistická hysterka. Když mě někdo něco zabolí, tak hned goolím co by to mohlo byt a začnu s tím otravovat mamku. Straně mě to na sobě štve.

Vím, že se některé vlastnosti mám vrozené (jsem introvert) ale někde jsem četla článek, že se dá tohle chování změnit a nejlepe v pubertě. Ale úplně nevím jak… Takže neznate nějaké (asi) seberozbojové knihy?

@Ou ti je napíše. Já bych řekla, že povaha se ti už moc nezmění z introverta na extroverta. Ale časem se otrkáš. Se zkušenostmi trochu sebevědomí nabydeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8358
12.4.21 09:31

Vždycky jsem byla introvert a vzdycky budu. Ale život tě pak trochu otrká, takže je pak na tobě co si z toho vezmeš za zkušenosti. Já třeba ráda chodím do společnosti, ale jsem spíš pozorovatel než bych bavila společnost, ale zase pokud jsem mezi lidmi který už znám dlouho a dobře tak se mi pusa nezastaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
12.4.21 11:03

Já jsem odjakživa introvert. Nikdy se mi moc nikam nechce, ale pak jsem ráda, ze jsem šla. Také jsem spíš pozorovatel, rada sleduji jak se ostatní baví, nasavam informace a náladu okolí. Líbí se mi, jak se ostatní baví.
S tím vyhledáváním nemocí na Google, to dělá každej druhej. :) I já. O tomhle by sis měla promluvit hlavně s mamkou, ona ti řekne zda to už přehánís nebo ještě je to v normě. Asi je něco jiného, když si najdeš na Google co tě trápí a pak je to pravda a něco jiného jsou symptomy, které si jen namlouvas a diagnóza se nepotvrdí. Každopádně jestli to přesahuje meze, spíš bych přemýšlela jestli se o tom nezmínit u praktického lékaře. Může to být psychického původu. Možná potřebuješ aby si tě někdo všímal..? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat