Můžu večer před testem na cukrovku pít?

Anonymní
16.1.19 20:28

Můžu vecer pred testem na cukrovku pit?

Muzu pit obycejnou vodu vecer pred testem nebo musim hladovet i ziznit? :D Ceka me to v pondeli, tak at si udělám kdyztak zasoby.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1978
16.1.19 20:29

Pit urcite ano,ja pila i rano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
16.1.19 20:30

Určite sa napi aj ráno, nech tam neodpadneš :) A hladovať tiež nemusíš, len neraňajkovať.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12863
16.1.19 20:30
@Anonymní píše:
Muzu pit obycejnou vodu vecer pred testem nebo musim hladovet i ziznit? :D Ceka me to v pondeli, tak at si udělám kdyztak zasoby.

Muzes pit . Ja pila i u testu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49493
16.1.19 20:36

Ano, pít vodu můžeš, ať ti zítra vůbec teče krev :) Nepij džusy, imonády apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6752
16.1.19 20:39

8 h přes testem nic nejez :palec:
Pít můžeš čistou neperlivou vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13325
16.1.19 20:51
@P4ja píše:
Muzes pit . Ja pila i u testu.

V průběhu testu se ale pít nemá. Zkresluje to výsledky. Stejně tak ne těch 8 hodin před testem. Jo, dej si pár kroků, ale ne litr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6752
16.1.19 21:03

@nozu čistá voda nemá co zkreslovat.
Já pila taky během testu ( 3 h )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13325
16.1.19 21:07

@Jannys přečti si doporučení, jak má test probíhat. Po vypití glukozy sedět na místě, nic nejíst ani nepít, maximálně pár loků vody.
Ale ať si každá dělá, co chce…
Těch testů jsem absolvovala několik včetně účasti na vědecké studii v endokrinologickém ústavu. Troufám si tvrdit, že tam vědí, jak má test správně probíhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6752
16.1.19 21:14

@nozu seděla jsem na místě již 3 x popíjela jsem taky 3× vodu.
A nikdy nic nezkreslovalo ;)
P.S. já raději zkušenosti než studie.
100 lidí 100 reakcí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5089
16.1.19 21:21

Na Ogtt jsem byla dneska. Poslední nesladke jídlo v 19h, potom už jen čistou vodu, bez omezeni. Ráno uz jen skleničku čisté vody, aby vůbec odběr šel vzít, víc nic. Po prvním odběru nic, po vypiti glukozy jsem mohla po zbývající dvě hodiny vypít pouze 2 dcl vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12863
16.1.19 21:45
@nozu píše:
V průběhu testu se ale pít nemá. Zkresluje to výsledky. Stejně tak ne těch 8 hodin před testem. Jo, dej si pár kroků, ale ne litr.

Já nepsala o litrech, ale pořád lepší lok než se složit. Sestra říkala, že malá láhev vody je ok. Jinak mně ještě nikdo nevysvětlil, jak by voda mohla ovlivnit reakcí těla na cukr.ani doktorka,. která sama říkala že je to blbost. Že je mnohem horšíse prochazet než čistá voda. Spíš prej pít nedoporučují aby se lidi necourali na záchod.. a hlavně, kdyby čistá voda měnila hodnoty cukru v krvi, tak už by jí cukrovkáři dávno před odběry pili a nejedli kyselé zelí apod.

Ale čekala jsem že po mě zase někdo vystartuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6752
16.1.19 22:00

@P4ja to jsou údajné studie hele… vezmou 10 lidí z milionu a myslí si, že spasili svět ;)
Jasně nikdo nepíše o litrech.
Takže úplně s klidem .Voda opravdu nezkresluje nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12863
16.1.19 22:24
@Jannys píše:
@P4ja to jsou údajné studie hele… vezmou 10 lidí z milionu a myslí si, že spasili svět ;)
Jasně nikdo nepíše o litrech.
Takže úplně s klidem .Voda opravdu nezkresluje nic.

Hele, já s těmi studiemi problém nemám. Ani s tím, že voda zkresluje. Ale ještě mně nikdo nevysvětlil proč/jak to ta voda dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.19 22:38

j

Já jsem na netu i v letáčku měla,že pít můžu,vodu či nesladký čaj,pak me v ordinaci ráno dorazili,když se mě ptali,jestli jsem pila,tak jsem kecala,že ne,,,Výsledky OK.Mě hlavně zarazilo,že na letáčku píšou něco jinýho a pak sestry v jejich odběrovce říkají něco jinýho.Pak jsem se šla tedy znovu juknout na několik web stránek o OGTT a všude psali,že pít se může… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama