Můžu vystěhovat přítele z bytu pokud má smlouvu ?

6.1.20 12:51

Můžu vystěhovat přítele z bytu pokud má smlouvu ?

Ahoj holky :mavam: měla bych dotaz je možné vystěhovat nějakou cestou přítele i když má smlouvu o nájmu na své jmeno? I já jsem ve smlouvě. Jsme spolu 4 roky a neklape nám to máme skoro dvouročniho syna ale ja nemam ze synem kam jít a on trvá na tom abychom bydleli spolu ale nevim z jakého důvodu když už nemáme nic společného jako partneři. Nájemné platím já z mateřské jinak by zaplacený nebyl. Můžete mi prosím poradit? děkuji :? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.1.20 12:53

Nemůžeš, najdi si vlastní nájem a odejdi. Smlouva je vedena na něj, on má platit. Ty jsi tam vedená jen jako osoba která tam bydlí, ne jako nájemce který se uvazuje k platbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11755
6.1.20 12:54

Tak si pronajmi jiný byt a odejdi ty, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 12:56

Myslím že to není tak lehké jen z mateřské :( @Monchichik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
6.1.20 12:59

@Sarahjahudka vcera tady hledala maminka na spolubydleni jinou maminku. Tusim z Brna. Treba by neco podobneho bylo reseni. Jinak myslim, ze vystehovat ho nemuzes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11755
6.1.20 13:00

@Sarahjahudka Já jsem to pochopila tak, že ten nájem stejně platíš ty, tak je to jedno…a když ti bude dávat alimenty na dítě i na tebe, tak bys nevyšla? Jeho z bytu, kde má smlouvu, fakt nemáš jak dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12223
6.1.20 13:01

@Sarahjahudka ty ho vystěhovat nemůžeš, ale on tebe ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22026
6.1.20 13:02
@Sarahjahudka píše:
Ahoj holky :mavam: měla bych dotaz je možné vystěhovat nějakou cestou přítele i když má smlouvu o nájmu na své jmeno? I já jsem ve smlouvě. Jsme spolu 4 roky a neklape nám to máme skoro dvouročniho syna ale ja nemam ze synem kam jít a on trvá na tom abychom bydleli spolu ale nevim z jakého důvodu když už nemáme nic společného jako partneři. Nájemné platím já z mateřské jinak by zaplacený nebyl. Můžete mi prosím poradit? děkuji :? :,(

A smlouva je na neurčito? Kdy končí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
6.1.20 13:05

@stinga jak ji on muze vystehovat? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3040
6.1.20 13:10
@Sarahjahudka píše:
Ahoj holky :mavam: měla bych dotaz je možné vystěhovat nějakou cestou přítele i když má smlouvu o nájmu na své jmeno? I já jsem ve smlouvě. Jsme spolu 4 roky a neklape nám to máme skoro dvouročniho syna ale ja nemam ze synem kam jít a on trvá na tom abychom bydleli spolu ale nevim z jakého důvodu když už nemáme nic společného jako partneři. Nájemné platím já z mateřské jinak by zaplacený nebyl. Můžete mi prosím poradit? děkuji :? :,(

Nevíš z jakého důvodu? No přece abys platila nájem, ne? Odejdi někam, kde tě pár měsíců nechají a našetříš si na další pronájem. (Myslím rodinu). Vyřiď si péči o dítě a alimenty. Smlouva je na něj, nemusíš se na nic ohlížet. Jdi pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8642
6.1.20 13:12
@Sarahjahudka píše:

přestaň platit nájem v bytě, kde bydlíte. On je ve smlouvě, na něj je psaná, on platí, dej si to na stranu a za chvíli máš na své bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4222
6.1.20 13:12
@Sarahjahudka píše:

No vystehovat pratele pokud je bydleni psano na nej opravdu nemuzes. Mela bys byt stastna, ze to nema oporu v zakone. Stejne tak on nemuze vystehovat na ulici tebe kdyz jsi psana ve smlouve. Asi by se ti moc nelibilo, kdyby ti sbalil 4 igelitky a vyhodil te z bytu, ze?

Ty nemas zadnou rezervu?
Kdyz na to nemas, tak se stehovat nemuzes to da rozum. Tak az si vydelas a nasetris na podnajem, driv to nepujde. Ale treba si udelate do te doby s pritelem dalsi ditko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4222
6.1.20 13:24

Aha, sorry, ja to blbe pochopil. :zed: Beru castecne zpet predchozi prispevek.

Najemni smlouva je na nej a jen ty najem platis? Takze kdyz ho prestanes platit ty, tak skoncite jako bezdomovci? Tohle je na hlavu… on byl vzdycky tak nezodpovedny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
6.1.20 13:30
@Monchichik píše:
@Sarahjahudka Já jsem to pochopila tak, že ten nájem stejně platíš ty, tak je to jedno…a když ti bude dávat alimenty na dítě i na tebe, tak bys nevyšla? Jeho z bytu, kde má smlouvu, fakt nemáš jak dostat.

Alimenty fakt nejsou jistota :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22026
6.1.20 13:32
@Chytrak píše:
Aha, sorry, ja to blbe pochopil. :zed: Beru castecne zpet predchozi prispevek.Najemni smlouva je na nej a jen ty najem platis? Takze kdyz ho prestanes platit ty, tak skoncite jako bezdomovci? Tohle je na hlavu… on byl vzdycky tak nezodpovedny?

Do porodu jistě vyšlapoval jak hodinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama