Můžu ze z 0,5 úvazku vrátit na RD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petra.vpoc
Povídálka 26 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 20:31
můžu ze z 0,5 úvazku vrátit na RD?

Synovi je 1,5 roku. RD mám na 2 roky s tím, že mě zaměstnavatel poprosil, jestli bych nenastoupila už teď na 0,5 úvazku (dodatek ve smlouvě, že od jeho 2 let zase na plný úvazek) Na tento půlrok hlídání mám ovšem od jeho 2 let, jsem měla domluvenou státní školku u nás na vesnici, ovšem nakonec není místo. Ráda bych si ověřila, že ten dočastní půlúvazek neměmí nic na tom, že pokud školku nenajdu, zaměstnavatel mi musí do 3 let dítěte držet místo..

Reklama

Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 46941 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 20:35

NO, nejak tomu nerozumím. Píšeš, že máš RD na dva roky a přitom chceš, aby ti drželi místo 3 roky? :think:
Jinak jo, nárok má na 3 roky rodičovské dovolené. Ikdyž mezi tím půješ na půl úvazek.

petra.vpoc
Povídálka 26 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 20:39

Mám RD na 2 roky. Ale počítala jsem se školkou, která asi dopadne až od synových 3 let. V tom případě budu teď chodit půl roku do práce a potom budu muset zpět na RD i když jsem nahlásila jen na 2.

MiaBea
Stálice 56 příspěvků 7 inzerátů 26.02.18 20:40

Tak to není tak jednoznačné. Rozhodně bych neřešila nějakým dodatkem k původní smlouvě. Domluvte se buď na práci na DPČ nebo podepište druhou pracovní smlouvu, která bude na dobu určitou. Tak se to původní smlouvy nijak nedotkne.

Pomka
Kelišová 7221 příspěvků 26.02.18 20:40

@petra.vpoc tak to potom změníš. Já taky měla původně nahlášenou u zaměstnavatele rodičovskou na 2 roky a před uplynutím 2 let jsem to změnila na 3 roky.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61392 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 20:54
@MiaBea píše:
Tak to není tak jednoznačné. Rozhodně bych neřešila nějakým dodatkem k původní smlouvě. Domluvte se buď na práci na DPČ nebo podepište druhou pracovní smlouvu, která bude na dobu určitou. Tak se to původní smlouvy nijak nedotkne.

Tak jednak už ten dodatek má podepsaný a druhak nemůžeš mít 2 smlouvy na tu samou činnost a ne každý zaměstnavatel je ochoten si vymýšlet jinou pozici, kor fiktivní.

MiaBea
Stálice 56 příspěvků 7 inzerátů 26.02.18 21:06
@j.a.n.i1 píše:
Tak jednak už ten dodatek má podepsaný a druhak nemůžeš mít 2 smlouvy na tu samou činnost a ne každý zaměstnavatel je ochoten si vymýšlet jinou pozici, kor fiktivní.

Nevím, proč by si měl zaměstnavatel vymýšlet. Jde to vcelku bez problémů. Sama jsem na RD. Souběžně s původní smlouvu, mám druhou termínovanou prac. smlouvu na 0,5 úvazku. Můžu tak kdykoli skončit a původní smlouvy se to nijak nedotkne. Název pozice je jiný než v původní smlouvě. Pokud zaměstnavatel chce, není to problém.

Lendeš
Závislačka 4863 příspěvků 26.02.18 21:21

@petra.vpoc Kdykoliv můžeš zase odejít na RD a být na ni do těch 3 let. Zaměstnavatel ti musí vyhovět.

Lendeš
Závislačka 4863 příspěvků 26.02.18 21:25
@MiaBea píše:
Nevím, proč by si měl zaměstnavatel vymýšlet. Jde to vcelku bez problémů. Sama jsem na RD. Souběžně s původní smlouvu, mám druhou termínovanou prac. smlouvu na 0,5 úvazku. Můžu tak kdykoli skončit a původní smlouvy se to nijak nedotkne. Název pozice je jiný než v původní smlouvě. Pokud zaměstnavatel chce, není to problém.

Není to zákonný postup, když uzavřete další smlouvu/dohodu na nějakou jinou činnost/pozici, ale ve skutečnosti vykonáváš stejnou činnost jako je v původní smlouvě, ze které čerpáš RD.

MiaBea
Stálice 56 příspěvků 7 inzerátů 26.02.18 21:40
@Lendeš píše:
Není to zákonný postup, když uzavřete další smlouvu/dohodu na nějakou jinou činnost/pozici, ale ve skutečnosti vykonáváš stejnou činnost jako je v původní smlouvě, ze které čerpáš RD.

Vše mám a vykonávám v souladu se zákonem, detaily rozepisovat nebudu. Hezký večer.

Hoa Mai
Kelišová 5395 příspěvků 17 inzerátů 26.02.18 21:43

@petra.vpoc Já pracovala od 15 měsíců dítěte na půlúvazek, na dodatek ke stávající smlouvě. Po půl roce jsem se vrátila na 2 měsíce na RD (letní prázdniny jsem si chtěla celé užít s dětmi na chatě) a po skončení dvouleté RD jsem se vrátila zpátky. Protože jsme ale taky měli nejistou školku, ověřovala jsem si na HR, jestli by mi drželi místo i pokud bych nastoupila později, než po 2 letech RD. Prý jo, bez problémů. Jen nevím, jestli to bylo z vůle zaměstnavatele, nebo proto, že ze zákona musí. Jediná věc by byla, že bych byla doma bez peněz, protože už jsem si dobrala RP.

xjuklickova
Kelišová 5061 příspěvků 2 inzeráty 26.02.18 22:46

Ja jsem se tedy vracela na puvodni smlouvu v roce a po roce na 0,5uvazku jsem vypsala zadost o rodicovskou dovolenou do třech let veku ditete a nikdo mi problemy nedělal. Nikoho nezajimava vyse rodicovskeho prispevku, ani do kdy mi bude vyplacen, jsou to dve rozdilne veci.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61392 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 23:13
@MiaBea píše:
Vše mám a vykonávám v souladu se zákonem, detaily rozepisovat nebudu. Hezký večer.

Ale zakladatelka psala, že vykonává původní činnost a to by tedy na jinou smlouvu v souladu se zákonem nebylo, takže to sem necpi.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus to hrotí: Negativní a nepřející Daru musel odstřihnout

Tak trochu s nevěřícným úsměvem sledujeme počínání slovenského rapera a... číst dále >

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama