Myasthenia gravis - Vaše zkušenosti

00Kačka
26.3.20 14:20

Myasthenia gravis - Vaše zkušenosti

Zdravím,
mám na vás myasteniky dotaz. Jak dlouho trvalo, než došlo k diagnostice a jak rychlý byl progres potíží? Jaké potíže u vás převládaly?

Je mi 20 a už je to asi 2 měsíce, co jsem začala být strašně unavená. Spala jsem ve dne, v noci. Po probuzení nemám pocit odpočinku. Asi tři týdny jsem pozorovala obtíže s dýcháním. Třeba v sedě jsem z ničeho nic měla pocit nedostatečného dýchání. Momentálně už ale nic takového nepozoruji. Taky mě trápí proximální svalová slabost - stehna, paže. Bolí mě stehna při chůzi do schodů. A vůbec jich nemusí být moc. Když běžím (čti: dobíhám autobus, jiné fyzické aktivity moje pokročilá artróza nedovoluje :lol: ), tak mám po chvilce pocit, jako kdyby nohy nebyly moje. Tak zvláštně zavrávorám, vyrovnávám to. Ale ještě se mi nestalo, že bych spadla. Měla jsem období, kdy jsem se ve sprše přemlouvala vůbec vzít do ruky šampon a umýt si vlasy. Taky jsem se v autobuse musela přemlouvat zvednout a vystoupit na dané zastávce. Neměla jsem prostě jen sílu. Nebo jsem šla se psem na 15 minut ven a po příchodu jsem místo učení šla spát. Často mám pocit těžkých nohou. Občas vidím rozostřeně, ale to už trvá déle. Jinak žádné dvojité vidění nebo polykací potíže nemám. Za posledních asi 10 dní je mi dobře (kromě přetrvávající únavy) což přisuzuji aktuální epidemiologické situaci, protože nechodím do školy a mám výrazně omezené služby v práci (za posledních 14 dní 1×). Vyloučila jsem spoustu možných příčin myopatií a zbývá mi neuro. Jinak je taky pravděpodobné, že je to psychosomatické a jen se moc pozoruji. Jsem zdravotník. :lol: U obvodní jsem samozřejmě také byla, ale ta to zakončila slovy: „Když vám bude zle, běžte si do nemocnice.“ A mě už moje aktuální situace skrz vyčerpanost začíná vadit, chci se učit do školy a nejen to, ale prostě to nejde.

Zajímá mě tedy, jestli jste někdo pociťoval to samé, co já. Děkuji za odpověď. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35914
26.3.20 14:23
@00Kačka píše:
Zdravím,
mám na vás myasteniky dotaz. Jak dlouho trvalo, než došlo k diagnostice a jak rychlý byl progres potíží? Jaké potíže u vás převládaly?

Je mi 20 a už je to asi 2 měsíce, co jsem začala být strašně unavená. Spala jsem ve dne, v noci. Po probuzení nemám pocit odpočinku. Asi tři týdny jsem pozorovala obtíže s dýcháním. Třeba v sedě jsem z ničeho nic měla pocit nedostatečného dýchání. Momentálně už ale nic takového nepozoruji. Taky mě trápí proximální svalová slabost - stehna, paže. Bolí mě stehna při chůzi do schodů. A vůbec jich nemusí být moc. Když běžím (čti: dobíhám autobus, jiné fyzické aktivity moje pokročilá artróza nedovoluje :lol: ), tak mám po chvilce pocit, jako kdyby nohy nebyly moje. Tak zvláštně zavrávorám, vyrovnávám to. Ale ještě se mi nestalo, že bych spadla. Měla jsem období, kdy jsem se ve sprše přemlouvala vůbec vzít do ruky šampon a umýt si vlasy. Taky jsem se v autobuse musela přemlouvat zvednout a vystoupit na dané zastávce. Neměla jsem prostě jen sílu. Nebo jsem šla se psem na 15 minut ven a po příchodu jsem místo učení šla spát. Často mám pocit těžkých nohou. Občas vidím rozostřeně, ale to už trvá déle. Jinak žádné dvojité vidění nebo polykací potíže nemám. Za posledních asi 10 dní je mi dobře (kromě přetrvávající únavy) což přisuzuji aktuální epidemiologické situaci, protože nechodím do školy a mám výrazně omezené služby v práci (za posledních 14 dní 1×). Vyloučila jsem spoustu možných příčin myopatií a zbývá mi neuro. Jinak je taky pravděpodobné, že je to psychosomatické a jen se moc pozoruji. Jsem zdravotník. :lol: U obvodní jsem samozřejmě také byla, ale ta to zakončila slovy: „Když vám bude zle, běžte si do nemocnice.“ A mě už moje aktuální situace skrz vyčerpanost začíná vadit, chci se učit do školy a nejen to, ale prostě to nejde.

Zajímá mě tedy, jestli jste někdo pociťoval to samé, co já. Děkuji za odpověď. :)

To na myastenii nevypadá. Praktička je teda zlatíčko, kvůli takovým se pak nemocniční doktoři můžou přetrhnout :roll:
Ať tě laskavě nejdřív vyšetří ona. že ji pozdravuju :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 14:29

To by asi chtělo neurologa :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35914
26.3.20 14:37
@NikolBrab píše:
To by asi chtělo neurologa :nevim:

Tak tim bych fakt nezacinala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35914
26.3.20 14:39

MYastenie nevypada jakoze je nekdo unavenej, spavej, nemuze se dokopav vystoupi. Ale jde o unavu, ktera nastupuje s opakovanymi pohyby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 14:46

Každopádně by Tě měl praktik udělat nějaké vyšetření nebo Ti dát žádanku na vyšetření.
Jestli to nechce řešit já osobně bych vyměnila praktika.
Moje kamarádka měla něco lehce podobného, ale vyloučilo se co se dalo a řešil to praktik pak i ve spolupráci s odborníky. Skončilo to psychosomatikou (kromě enémie), ale na psychologii jí taky doporučil ten praktik, takže jí pomohl on.
Já bych změnila praktika pokud v okolí je někdo lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
00Kačka
26.3.20 15:16

@Baba Super, děkuji. :) Velice ráda jí to vyřídím :lol: Myslím, že skončím u chronickýho únavovýho syndromu či tak něčeho. :D

• Nahlásit
  • Citovat
00Kačka
26.3.20 15:20

@NikolBrab Děkuji. No jo. Praktik. Známe obvodní lékaře. Když k nim člověk nepřijde už s řešením, tak s ním nic neudělají. :? Můj dětský obvoďák u mě zanedbal, co se dalo a nedopadlo to úplně vítězně. :D Asi jí budu muset dát najevo, že se nenechám odbýt, i když to pravděpodobně nejsou potíže na fyzické úrovni.

• Nahlásit
  • Citovat
35456
26.3.20 16:27
@Baba píše:
Tak tim bych fakt nezacinala

Neurologicke vysetreni nema zadnou kontraindikaci, to nevis? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 17:59

@Pudloslava
Baba je totiž paní doktorka, která má tři děti, jedno školkové, pracuje na plný úvazek, k tomu slouží a přes to přes všechno stíhá být každý den od rána do večera na epipi a všechno ví nejlíp.
Konkrétně diskuze „koronavirus máte strach“ se bez ní prostě neobejde…
Prostě dokonalost sama… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35914
26.3.20 19:21
@NikolBrab píše:
@Pudloslava
Baba je totiž paní doktorka, která má tři děti, jedno školkové, pracuje na plný úvazek, k tomu slouží a přes to přes všechno stíhá být každý den od rána do večera na epipi a všechno ví nejlíp.
Konkrétně diskuze „koronavirus máte strach“ se bez ní prostě neobejde…
Prostě dokonalost sama… :palec:

To Pudloslave psat nemusis, ona to vi :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35914
26.3.20 19:21
@Pudloslava píše:
Neurologicke vysetreni nema zadnou kontraindikaci, to nevis? :-)
:mrgreen:
O tom se bohuzel presvedcuji dnes a denne :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama