Myčka - už jsem z ní nešťastná, co dělám blbě?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taciras
Extra třída :D 11377 příspěvků 05.10.14 16:34
Myčka - už jsem z ní nešťastná, co dělám blbě?

Ahoj,

jsem už opravdu nešťastná z naší myčky, prostě nemyje, jak bych si představovala, ať dělám, co dělám. Takových nadávek, co tu lítá po každé, když je „umytá“. Muž už je nahlodaný ke koupi nové, ale já nevím, zda by to nebylo z bláta do louže. Přikládám fotky, jak vypadalo „umyté“ nádobí před pár dny. Tentokrát byl v myčce pro změnu hrnec od rýže, který jsem vyplachovala, ale pár zrnek zůstalo, protože byly naschlé. Takže ty byly po celé myčce, dále prkénko od masa bylo stále od masa u po umytí :poblion: a pánev od oleje způsobila, že všechny plasty byly mastné a „myjí“ se tudíž znovu. Používám už prakticky jen program na hrnce, protože je nejdelší a má nejvyšší teplotu a také dávám jarové tablety, se kterými je to o trochu lepší, než s jinými. Ramena se otáčejí, to kontroluji.

Takže otázka: je toto normální nebo bych si s jinou myčkou pomohla? Případně dělám něco blbě já? Sítka samozřejmě čistím, kdykoli se mi zdají zanesená, nádobí vyplachuji, ne vždy se vypláchne vše, ale od toho jsem si myslela, že jsou tam ta sítka, to už bych to mohla mýt rovnou všechno v rukách. Fakt už nevím :nevim:, vidím rudě po každé, když jí „umytou“ otevřu a říkám si, zda zas nemýt růčo, zda bych si nepomohla, stejně je toho tak třetina nedomytá :cert:

P. S.: Ty fotky jsou po proběhlém nejdelším mycím cyklu, s jarovou tabletou, nádobí bylo maximálně 24 hodin špinavé, myčku dělám každý den.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Taciras
Extra třída :D 11377 příspěvků 05.10.14 16:37

Ještě dodám, že ten voblemcanej talíř byl od večera z obalování, trochu naschlý, co šlo jsem opláchla…

Absika
Povídálka 24 příspěvků 05.10.14 16:39

Taky se nam toto stavalo a pak jsme zjistili, ze se neohriva voda a mycka myje nadobi ve studene. Tak jsme zavolali opravare a uz je vse v poradku.

Kačkerezáda
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 05.10.14 16:39

@maminka159 a hřeje Ti? ta mastnota by odpovídala mytí ve studené vodě. Zbytky rýže může způsobit špatné poskládání nádobí. Myju v jarových tabletách a NIKDY jsem nevytáhla neumyté nádobí, nepředmývám ve dřezu, prostě to tam dávám jak to je a myčku mám 10 let starou candy.

Petra Z
Hvězda diskuse 52491 příspěvků 05.10.14 16:40

Taky mě napadlo jestli ohřívá vodu :think:

Šarlota4
Extra třída :D 10669 příspěvků 05.10.14 16:40

Me to prijde nenormalni. Mela jsem 3 mycky ruzne znacky a nadobi bylo vzdy umete perfektne. Parkrat se stalo, ze neco nebylo domyte, ale opravdu zridka kdy

LL
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 05.10.14 16:42

Já teda do myčky všechno nádobí otírám a zbytky jídla na něm moc nenechávám, takže mne by to asi neudělalo. Ale myslím, že to co je u vás není normální. Máte ji v záruce? Pokud ano reklamovala bych. Pokud ne zavolala bych na servis, mrkni do servisní knížečky, kde ta vaše značka servis má (nebo na net). Přijede chlápek od nich a poví, co je špatně, popř. opraví.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28104 příspěvků 05.10.14 16:43

To určitě není normální, volala bych opraváře…
Nádobí neoplachuji, dávám tam kolikrát i zaschlé nádobí (občas umývám za dva dny) a nádobí je krásně čisté…

Taciras
Extra třída :D 11377 příspěvků 05.10.14 16:43

Jo, hřeje, teď jsem to kontrolovala a kouří se z ní :)

Kačkerezáda
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 05.10.14 16:45

@maminka159 jako když myje se z ní kouří? Nebo už suší? Jinak teda opravdu servis.

Mišela1
Závislačka 3115 příspěvků 05.10.14 16:45

Normální to není, co máte za myčku a jak dlouho ji máte? Buď to nenáhřívá vodu nebo tam bude nějaká jiná závada, reklamovat, nebo zavolat opraváře, novou bych zatím nekupovala.

tulipán
Závislačka 3913 příspěvků 05.10.14 16:45

@maminka159 Jestli je umyty odpad, tak se jedna o poruchu. Treba nehreje vodu. Nabobi vypada mytim netknute.

Uz mam mycku druhou, zanesla se nejaka soucastka a zlobilo to podobne. Pry kvuli myti na nizsi teplotu nez 70*, prestoze jiny program nepouzivam. Takze misto opravy za 3,5 tisice jsme radeji poridili novou.

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2477 příspěvků 05.10.14 16:46

Takhle mizerně nám myje tři roky stará myčka, zhoršení vidím asi čtvrt roku. Teplá voda funguje, jak má.

Myjeme v leštidlu, soli, mycím prášku W5 z Lídlu, což ovšem děláme dobré dva roky, takže ani v tom není chyba.

Taciras
Extra třída :D 11377 příspěvků 05.10.14 16:47
@Kačkerezáda píše:
@maminka159 jako když myje se z ní kouří? Nebo už suší? Jinak teda opravdu servis.
:think: Prostě když jsem jí otevřela, šla pára… řekla bych, že asi oboje.
Regina Hero
Nadpozemská drbna 28104 příspěvků 05.10.14 16:50
@maminka159 píše: :think: Prostě když jsem jí otevřela, šla pára… řekla bych, že asi oboje.

to je až sušení na závěr cyklu, ne? Zkus ji příště otevřít tak někdy v půlce programu, než začne oplachovat a sušit…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >