Mýdlo, které opravdu nevysušuje a zároveň opravdu hydratuje?

15
6.1.21 10:36

Mýdlo, které opravdu nevysušuje a zároveň opravdu hydratuje?

Zdravím, hledám už nějakou dobu mýdlo na mytí rukou, které by opravdu nevysušovalo a zároveň opravdu hydratovalo a to takovým stylem, že čím více bych se s takovým mýdlem myl, tím více by moje ruce byly hydratované.

Existuje vůbec něco takového? A jednalo by se v takovém případě ještě vůbec o mýdlo? :D Nejblíž tomu je snad jen Dove s arganovým olejem, ale ani ten zrovna nehydratoval, spíše jen nevysušoval.

Mám totiž problém, že mám věčně suché ruce a promazávat je přes den nechci, jelikož rukama pracuji a nechci mít pak vše umazané a mastné. Navíc mi takové vysoušení neprospívá, jelikož trpím atopickým ekzémem :?

Kožní mi doporučila přes den tzv. bariérový krém od Dermaguard (tekuté rukavice), které by měly na rukách vytvářet film a tedy by pak neměl nic zamazat, ale k tomu se teprve dostanu. Zatím by mě teda zajímalo, jestli existuje nějaké dobré mýdlo :)

Všem díky za případné reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14921
6.1.21 10:52

No samotné mýdlo z podstaty své povahy bude vysušovat, protože rozpouští a smývá přirozený maz.

Můžeš používat různá mýdla s přidanými oleji kromě toho tuku co byl zmýdelnatělý, ale vždycky je lepší se prostě naučit používat nějaký hydratačn krém po umytí rukou.
Případně hledej hydratační mýdla - tam se přidává ještě glycerin. teoreticky by mohlo fungovat lépe i přímo gylcerinové mýdlo - chce to vyzkoušet.

jinak na běžné promazávání přes den používej něco hydratačního ne moc výživného a výživný krém na noc.

Nivea na ruce by se mohla docela dobře vstřebávat. hledej něco, co má na prvních dvou položkách složení vodu a glycerin, ne olej, nebo vazelínu.

na noc pak něco více hutného.

Příspěvek upraven 06.01.21 v 12:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
6.1.21 11:01

V lékárně prodavají takové olejové mýdlo. Manžel ho mívá, protože trpí na exem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3462
6.1.21 11:03

No, mýdlo má odmašťovat, takže takový zázrak, jako chceš, to asi nebude nikdy, ale zkus některé z přírodních mýdel (já si teda vyrábím doma, ale i se prodávají) - tedy takových, které jsou skutečně ze zmýdelnatělých olejů bez toho, aby z nich byl odebrán glycerin, a ne ze směsi detergentů, jako jsou běžná drogérková mýdla, do kterých se pak s velkou slávou kapička glycerinu vrátí, aby se to mohlo napsat na obal.

Řada z těch mýdel je třeba i s těmi přidanými oleji nebo mlékem.

Znám třeba Naturinku, Calthu, Ponio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
6.1.21 11:33

A co používat krém, který se rychle vstřebá? Mám nalezený jeden od Alverde, co mi maximálně vyhovuje, delší mastnotu na rukou nesnáším.

Možná bych zkusila nějaké přípravky pro miminka? To by mělo vysušovat méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 11:34

Dcera má URIAGE mycí emulzi peo suchou kůži. A na promazávání rukou od Piere fabre nějaký krém. Po letech je spokojená, že konečně něco jí funguje na atopickou suchou kůži. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4742
6.1.21 11:48

Dobrou zkušenost mám jenom s DOVE, nebo zkus něco z lékárny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
6.1.21 11:58

Zkusila bych dětské mýdlo, sama ho na ruce používám, protože po všech tekutých přípravcích mám ekzém a ještě víc mi kůži vysušují a dál bych šla do lékárny. Dříve se vyrábělo přetučnělé mýdlo Azaléia, nyní už ne a náhradu jsem za něj nikde neviděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
6.1.21 12:01

Vlastně ještě něco, na to bych zapomněla-https://www.drmax.cz/a-derma-pain-dermatologicke-mydlo-100g
Ještě tohle na střídačku používám a u mne dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
6.1.21 12:13
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
6.1.21 12:17

Bioderma Atoderm nebo LRP - lipikar surgras.
Sice jsou na telo, ale i na ruce by mohly dobre slouzit. Stejne jako zminovana A-Derma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
6.1.21 13:29
@krukynka píše:
V lékárně prodavají takové olejové mýdlo. Manžel ho mívá, protože trpí na exem

A pomáhá mu? Jak se jmenuje?

@Altavista píše:
A co používat krém, který se rychle vstřebá? Mám nalezený jeden od Alverde, co mi maximálně vyhovuje, delší mastnotu na rukou nesnáším.

Můžete prosím poslat odkaz nebo napsat celý název? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
6.1.21 13:34
@Dicentra27 píše:
Bioderma Atoderm nebo LRP - lipikar surgras.
Sice jsou na telo, ale i na ruce by mohly dobre slouzit. Stejne jako zminovana A-Derma.

Koukám na recenze obou a zní to dobře. Děkuji za doporučení, vyzkouším :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31207
6.1.21 15:02

Mne nevysusuji prirodni mydla

Neco jako toto
https://www.biooo.cz/…-p-9218.html

Nedela to bublinky jako ty z drogerie, ale myje to a ruce mazat nemusim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit