Mýdlo nebo sprchový gel, který neštípe do očí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 11.07.11 13:11
Mýdlo nebo sprchový gel, který neštípe do očí

Potřebovala bych poradit nějaké mýdlo, nebo sprchový gel, kterým bych mohla své dvoleté dcerce omývat obličej, aniž by jí štípal do očí.

Nejnovější recenze z kategorie Dětská mýdla

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Eemii
Neúnavná pisatelka 17063 příspěvků 11.07.11 13:14

Myslim,ze na oblicej postaci voda,zvlaste je-li dcera atopik :nevim: .Podle me je zbytecne davat na oblicej mydlo nebo sprchac.

Eva a Vašek
Kecalka 356 příspěvků 11.07.11 13:19

Ahoj, mám stejně starého (nebo spíš mladého :mrgreen: ) syna a obličej omývám jen vodou. Když se mi zdá, že má vysušenou pokožku namažu krémem :palec: . Já vím, že na to ses neptala, ale myslím, že je zbytečné mýt obličej mýdlem :think: .

Příspěvek upraven 11.07.11 v 13:21

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 11.07.11 13:20

Ahoj. Taky oběma holkám myju obličej jen vodou. Ale jestli trváš na mýdle, tak můžu doporučit Welledu mycí gel. Je na tělo i vlásky a podle reakce holek při mytí bych řekla, že nepálí. Koupila jsem v DMdrogerii, mladší dceru jím myju celou (vlásky i tělo), starší chce radši Saubar , ale když zrovna není, tak i ji.

MUFICE
Hvězda diskuse 48656 příspěvků 11.07.11 13:35

Já myji našemu malému (16 měs.) obličej vodou nebo vlhčenýma ubrouskama. Jinak na tělo používáme mycí gel od Nivea, pěkně voní a nedráždí mu pokožku.

cuttysark
Extra třída :D 12658 příspěvků 11.07.11 13:46

ja obcas pouzijem moj intimgel, stopercentne nestipe do oci :palec:

lenkaha
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 11.07.11 14:08

Obličej bych teda dítěti mýdlem nemyla…

8petule8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.11 14:11

No já bych raději používala to co do očí štípe…

Byla jsem na přednášce nějakého hygienika v Hradci a on říkal že je sice hezké že ty sprcháče děti neštípou do očí, ale při tom působí na rohovku stejně jako ty štiplavé, jen s tím rozdílem že to dítěti nevadí a tak to prostě v oku nechá a nemá potřebu to vypláchnout. To je jeden z důvodů proč u současné populace tolik vzrůstá výskyt glaukomu a hlavně katarakty (je to podložené výzkumem v USA).

Takže za mě určitě raději štiplavé :kytka:

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 11.07.11 14:40
8petule8 píše:
No já bych raději používala to co do očí štípe…

Byla jsem na přednášce nějakého hygienika v Hradci a on říkal že je sice hezké že ty sprcháče děti neštípou do očí, ale při tom působí na rohovku stejně jako ty štiplavé, jen s tím rozdílem že to dítěti nevadí a tak to prostě v oku nechá a nemá potřebu to vypláchnout. To je jeden z důvodů proč u současné populace tolik vzrůstá výskyt glaukomu a hlavně katarakty (je to podložené výzkumem v USA).

Takže za mě určitě raději štiplavé :kytka:

Velice děkuji za tvůj příspěvek, alespoň jeden, který odpověděl na mojí otázku :hug:

Mýdlo na obličej hodlám používat, neboť milé dámy používáme krém proti sluníčku s vysokým UV filtrem, což jsou pěkný svinstva, takže mi přijde vhodné večer použít mýdlo a pak pořádně promastit. A to právě proto, že malá je atopik. :mavam:

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 11.07.11 14:43
cuttysark píše:
ja obcas pouzijem moj intimgel, stopercentne nestipe do oci :palec:

To jsem četla, že by se pro děti nemělo vůbec používat, ale proč mi vypadlo z hlavy.

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 11.07.11 14:44
hkac píše:
Ahoj. Taky oběma holkám myju obličej jen vodou. Ale jestli trváš na mýdle, tak můžu doporučit Welledu mycí gel. Je na tělo i vlásky a podle reakce holek při mytí bych řekla, že nepálí. Koupila jsem v DMdrogerii, mladší dceru jím myju celou (vlásky i tělo), starší chce radši Saubar , ale když zrovna není, tak i ji.

Díky za tip, ale vzhledem k příspěvku Petule to možná ještě přehodnotím.

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 11.07.11 14:44
lenkaha píše:
Obličej bych teda dítěti mýdlem nemyla…

A proč mi to píšeš?

lenkaha
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 11.07.11 14:57

Protože ses ptala, jakým mýdlem dítěti umývat obličej.
Napsala jsem ti jen svůj názor.

8petule8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.11 16:57

Ono hodně záleží na pleti, já třeba bych bez mýdla na obličeji nepřežila, samozřejmě ale nekupuju taková ta mýdla za 4Kč, ale celkem mi sedí Dove :) Každý jsme jiný a chce to ozkoušet, i když je pravda že u dětí bych jej používala fakt jen v případě nutnosti :oops:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 11.07.11 19:12

Já sobě myju obličej mýdlem, protože mám hodně mastnou pleť. Ale používám speciální mýdlo (tekuté) určené právě na obličej. Neexistuje něco takového pro děti? Nejsem hygienik ani jsem se o tom s žádným nebavila, ale myslím si, že pokud je něco určeného speciálně na dětský obličej (nemyslím klasické dětské sprcháče atp), tak by to mělo být ověřené. Weledě v tomhle dost věřím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >