Mýdlový sliz nic nevypere?

627
9.4.17 09:10

Mýdlové sliz nic nevypere?

Ahoj holky,

Asi 2 měsíce peru v mýdlovém slizu.. Teď si ho už dělám z lanzy..

Ale skoro nic mi nevypere. Třeba dcera Spadla na hlínu, zůstalo to černé, různé fleky mám na oblečení.. Třeba dcera měla zmrzlinu steklo ji to po bundě, a zůstal mi po tom flek :((( Přiznám se nemám čas před přáním ohlížet každé prádlo.. Peru cca 1-2× denně.

Dělám něco špatně?

Předtím jsem přála v arielu, ale měla jsem problém s tím, že prádlo až moc vonělo.. A dceři se občas ukázal ekzém (ale nevím jestli to bylo z prášku nebo ne).

Většinou peru na 40.. Ale něco na 60. Ručníky a uterky na 90.

Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Shaari90
9.4.17 09:43

Tak mýdlový sliz není jako klasický prací prášek. Proč by se prášky začaly vyrábět, kdyby mýdlo bylo na 100% ideální? Já jsem sliz používala akorát na látkové plenky, jen při teplotách nad 60°C a to jsem ještě skvrny (od hovínek) předepírala žlučovým mýdlem, aby pustily… Mýdlový sliz je lepší než nic, ale nějaký „prací zázrak“ to teda není. Je spousta jemných pracích prášku, co moc nevoní - ne jenom Ariel. Třeba zelený Persil mi nepřijde nějak moc voňavý.

• Citovat
  • Upravit
13459
9.4.17 09:44

Neni lepsi prat v normalnim prasku a kvuli vuni a zbytku prasku machat v octove vode? Normalne po doprani do plne pracky par lzic octu, vymachat a pak jeste jednou jen ve vode. Nikdy se mi nestalo, ze by se pak deti osypaly. A jedno dite je potvrzeny atopik. Doporucovali mi to takto i na koznim - prasek pro deti /peru Persil sensitiv gel/ a pak machani v octu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shaari90
9.4.17 09:46

Jinak můžete třeba přidat máchání navíc? Aby se prášek pořádně vymáchal a nezůstal v prádle? Jinak zkuste přidávat do praní sodu na praní a případně trošku snížit dávkování (soda na praní změkčuje vodu a zvyšuje účinek prášku).

• Citovat
  • Upravit
22563
9.4.17 09:47

Nemám zkušenost se slizem, ale hlínu taky nevyperu na poprvé a čokoládová zmrzlina taky nechala dceři fleky na krásných šatečkách a vyprala jsem je až asi na pátý pokus. Kdoví, co je v tom za chemické barvy. Taky, jak píšeš, prádlo důkladně neprohlížím a někdy flek prostě zůstane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 09:55

Ahojky, já si taky dělala doma a musím říct, že už ho dělat nebudu, taky mi nevypere a to jsem na něj slyšela tolik chvály…já ted objevila prací gel od omino bianco marseille a krásně pere a nádherně voní a za dobrou cenu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15062
9.4.17 10:01

Mě prádlo moc nevoní, máme dost tvrdou vodu ale.. používám prášek z Lidlu, Persil Sensitive, aviváž moc ne případně desinfekcní z DM a ta moc nevoní. Sliz jsem zkoušela jednou, ale mám pocit, že dost zanáší pračku (stejně jako aviváže).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2840
9.4.17 10:07

Tak to já na mýdlový sliz moc chválu neslyším - varují před ním jak instalatéři že ničí pračku a já svou dcerku látkuju a výrobci látkových plen pořád opakovaně opakují, že mýdlový sliz ne, že zanáší vlákna, ale stejně v něm maminky perou :nevim: Raději dám extramáchání a střídám ocet a 30% roztok kyseliny citronové jako máchadlo a spokojenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11312
9.4.17 10:33

Kdyby jádrové mýdlo bylo dostatečně účinné, tak by se nikdo nenamáhal s vynalézáním jiných pracích prášků.

Mýdlový sliz nefunguje a navíc zůstává v pračce, ucpává ji a zahnívá. Nalijte do pračky litr octa, pusťte na prázdno vyvařovací program a najděte něco nedráždivého, co bude fungovat.

Jakmile někdo na internetu horuje pro něco děsně zázračného a alternativního, tak je potřeba víceméně počítat s tím, že téměř jistě kecá. To se tak na internetu prostě stává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shaari90
9.4.17 10:45
@Ou píše:Jakmile někdo na internetu horuje pro něco děsně zázračného a alternativního, tak je potřeba víceméně počítat s tím, že téměř jistě kecá. To se tak na internetu prostě stává.

To mi přijde, že jste trošku přestřelila. No já bych tak radikálně nesoudila… Jsou zajímavé alternativy k různým věcem (třeba menstruační kalíšek za všechny), ale ne všechno alternativní je lepší než klasika. Člověk musí přisupovat k různým informacím s rozmyslem…

• Citovat
  • Upravit
Ou
11312
9.4.17 10:49

@Shaari90 klíčové je to že bezvýhradné chvály na internetu je třeba brát velmi s rezervou.

Netřeba si do textu projikovat další generalizace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24410
9.4.17 11:16

Já třeba peru v Amway, vymáchá se téměř dokonale, prádlo nevoní… nijak :nevim: z toho soudím, že v něm nic moc nezůstane.
Pere dobře, na fleky mám ještě předpírací sprej.

Plus teda teď jsme koupili novou pračku (Beko) a oproti staré (cca 8 let Whirlpool) si i můj chlap! všiml, že prádlo je nějak lépe vyprané 8o :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739
9.4.17 11:24

Peru ve slizu barevne pradlo a vypere mi stejne jako praci prasek. Ale pokud nevyhovuje, pouzivala bych nejaky eko, dala extra machani. Nebo namocit pradlo a dat predpirku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
9.4.17 11:57

Zkusila bych EKO/BIO prášky. Vyperou určitě víc než sliz, často moc nevoní, a jsou vhodné pro ekezematiky. Značku neporadím, sama nevím, ale vím, že si to pár ženských v mém okolí pochvaluje - tedy oproti tomu slizu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6129
9.4.17 22:11
@Ou píše:
Kdyby jádrové mýdlo bylo dostatečně účinné, tak by se nikdo nenamáhal s vynalézáním jiných pracích prášků.

Mýdlový sliz nefunguje a navíc zůstává v pračce, ucpává ji a zahnívá. Nalijte do pračky litr octa, pusťte na prázdno vyvařovací program a najděte něco nedráždivého, co bude fungovat.

Jakmile někdo na internetu horuje pro něco děsně zázračného a alternativního, tak je potřeba víceméně počítat s tím, že téměř jistě kecá. To se tak na internetu prostě stává.

Já peru v mýdlovém slizu a pračka mi přestala smrdět.
Předtím jsem prala v arielu a pod. a to bylo cítit víc. Stačilo jen odjet na víkend a bylo to cítit.
Pro zakladatelku: když se dcera něčím polije nebo se vymele na trávě nebo hlíně, předeperu to. Je pravda, že sliz asi nebude mít takovou „sílu“ jako ariely a spol.. ale dcera má citlivou kůži a toto je pro mě prostě nutnost.

Shodou okolností, jsem měla problém s pračkou a opravář vytahoval i topné těleso a ptal se v čem peru nebo v čem čistím. Ocet pochválil, že Calgon a podobné čistidla jsou mor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama