Myheritage- odhalení nevěry

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 16:49

Myheritage- odhalení nevěry

Ahoj, nedávno jsme byli na návštěvě u mamine sestry, která nám ukazovala aplikaci Myheritage a ukazovala mamce, že do hledala předky až do roku 1600. Nás s mamkou a bráchou to teda zaujalo a hned jsme si zaplatily společně předplatné. První jsme dělaly předky z mamine strany a povedlo se nám dostat celkem daleko. No dneska jsem se chtěla s bráchou podívat i na předky našeho táty tam nastal problém. Zadala jsem jeho rok narození, jeho rodiče a hned mi tam vyskočila shoda. Nějaká cizí žena si našeho otce přidala do rodokmenu jako otce svého dítěte narozeného roku 2017. Táta má 47,mamka má 46. Všechno okolo otce se shoduje. Narození otce i jména jeho rodičů i jeho sestry(můj dědeček měl netypické jméno a navíc cizí, takže o náhodu určitě nejde ). Matně si vybavuji, že jeden rok na vánoce (2015 nebo 2016 ) máma našla v tatově telefonu zprávy s nějakou ženou jménem Markéta a táta ji tvrdil, že ta žena je jeho bývalá klientka a že si jen psali a že určitě nic víc mezi nimi není a nebylo. Pak mámě sliboval, že si s ní psát přestane, když s ním mamka zůstane. Shodou okolností je ta žena z rodokmenu (matka toho dítěte) taky Markéta. A upřímně nevím, jak se zachovat. Být v mamine kůži asi bych to chtěla vědět, brácha tvrdí, že co oči nevidí srdce nebolí a že by to neříkal. Jinak takhle jsou podle mě spokojení. Občas se pohádaji, ale to asi každý. Nevím teda jak se zachovat, nechci propalit tátu, ale ani nechci ať tahá mámu za nos.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1535
4.1.22 17:01

Neříkala bych to. Jestli se to nemanželské dítě v rodině reálně nijak nevyskytuje, máma o něm nepotřebuje vědět. Jestli jí to někdy někdo řekne, ať je to nevěrný manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26654
4.1.22 17:04

Zkus si prvně tu aplikaci pořádně projít a pak říkej co jsi objevila. U žijících lidí nemůžeš zjistit jejich jména a data narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1072
4.1.22 17:05

To je teda zoufale blbá appka- V životě bych to nepoužila, mám svých starostí dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26654
4.1.22 17:09
@mokkk píše:
To je teda zoufale blbá appka- V životě bych to nepoužila, mám svých starostí dost.

Je to dobrá aplikace. Pokud chceš seskládat rodokmen, může to hodně pomoc. Ale nevěřím zakladatelce, že toto zjistila. Když jsem hledala shody, tak u všech živých mi to max. ukáže, že někde, ale už nezjistím žádné jméno. Vždy jen Soukromé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1072
4.1.22 17:14

@Aspera Nepotřebuju rodokmen, nejsem pudl. Ale tak jestli to někoho baví..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 17:19

@Aspera Data narození vidím i jména. Nevím čím to je, tím že mám předplatné? Nebo jestli to paní nemá špatně vedené, nebo že jsem si s ní propojila ten rodokmen? Těžko říct, používám jen chvíli. Ale vidím to tam, že je zprávce rodokmenu

• Citovat
  • Nahlásit
23039
4.1.22 17:23
@Aspera píše:
Je to dobrá aplikace. Pokud chceš seskládat rodokmen, může to hodně pomoc. Ale nevěřím zakladatelce, že toto zjistila. Když jsem hledala shody, tak u všech živých mi to max. ukáže, že někde, ale už nezjistím žádné jméno. Vždy jen Soukromé

mě to třeba ukázalo jméno u příbuzné o které jsem ani nevěděla i kontakt na ní, ale ona se bohužel neozvala :nevim: je to docela zajímavá aplikace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
4.1.22 17:24

Noc neříkej, není to tvoje věc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 17:26

Tak teď jsem se na to šla přímo podívat. Mám tam ukazene, že shoda je nalezena na (příjmení té ženy) web site stránkách /můj rodokmen spravovaném M.(a zase její příjmení) a když tohle rozkliknu vidím celé její jméno a vidím tam, že se narodila v roce 1988

• Citovat
  • Nahlásit
1938
4.1.22 17:31

Brácha má pravdu. Tohle je otcova zodpovědnost. On musí rozhodnout, zda to vaší mamince poví. Já vím, že je to těžké, ale prostě to tak je.

Když to mamince povíte, rozbijete manželství. Kvůli dítěti, o které se váš otec zjevně nestará a kvůli vztahu, který už je nejspíš opravdu dlouho pasé. Komu tím pomůžete? Manželství vašich rodičů by v této chvíli skončilo úplně zbytečně… Anebo by neskončilo a byli by spolu dál. Potom by ale bylo zbytečné přihrávat jim do cesty několik bolavých týdnů, nemyslíte?

Můžete udělat jediné. Promluvte si o tom s otcem. Že jste takto zjistila, že má zřejmě dítě s jinou ženou. Že to mamince samozřejmě nepovíte, ale myslíte si, že s ohledem na budoucnost (je opravdu nepříjemné, když se stará paní u notáře dozví, že majetek po manželovi nepřipadne jen jí a jejím dvěma dětem, ale že je tu ještě jedno dítě, co má nárok) by bylo dobré to mamince časem sdělit. Na víc si myslím, že nemáte právo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3605
4.1.22 17:53

No, dozvědět se to až při dědickém řízení, to musí být taky „bezva“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2425
4.1.22 17:56

Ahoj,
já bych se úplně nejdříve na toto zeptala svého tatínka, jakkoliv je to nepříjemné, přece jen, máš vlastně nového sourozence, taky bys měla mít nějaké právo vědět o něm.
Držím palce, ať vše dopadne jak má :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25454
4.1.22 17:56

@AjaF To si piš. Kamarádky syn takto šel k dědictví. Nikdo o něm nevěděl, protože otec se neobtěžoval druhé ženě říct, že už byl ženatý a má dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
4.1.22 17:59
@AjaF píše:
No, dozvědět se to až při dědickém řízení, to musí být taky „bezva“.

No to je super. Když mi zemřel bratr a měla jsem po něm dědit po dohodě s rodiči, tak se objevil nevlastní bratr. Úžasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat