mykóza - mohu použít Pimafucin?

2857
7.9.04 18:01

mykóza - mohu použít Pimafucin?

Ahojky

chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s vaginál. globulemi Pimafucin. Jestli jsou pro plod bezpečné. Info které mám se totiž různí.

Díky moc za odpovědi

Maka 14+5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

595
7.9.04 18:56

Ahoj Mako,
Pimafucin jsem brala v prvním trimestru, ale moc nepomáhal. Mykozu jsem měla šílenou, děsně to svědilo. Po P. to přešlo na pár dní a bylo to zpátky. To ale nemusí být Tvůj případ. Měla jsem ho od gynekoložky a tak snad žádné škody nenapáchal. Ke konci už jsem měla něco silnějšího a po tom to přešlo. Do porodu by ses měla vyléčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.9.04 19:54

Ahoj Mako,
o Pifamucinu bohuzel nic nevim, ale mohu z vlastni zkusenosti doporucit do pochvy zavest bily jogurt s zivymi kulturami-dela to napr.Hollandia(2male lzicky), je to babsky recept, ale doporucuji ho i gynekologove. Nebo pak boraxove globule, ale ty jsou k dostani bez predpisu jen v nekterych lekarnach :?: Navic dle meho lekare kvasinky nijak neohrozuji tehotenstvi ani mimi, jen pro tebe je to dost neprijemne :roll: Tesne pred porodem se preleci, tak to bylo u me. Omez sladke, bile pecivo a mouku - fakt to pomaha.

Pevne nervy a hlavne zdrave a krasne miminko! :P
Nina

• Nahlásit
  • Citovat
2857
8.9.04 08:26

Ahoj holčiny,

moc děkuju za odpovědi. No zatím jsem nepoužila nic, jelikož se mi zdá, že to svědění ustupuje - no kéž by.o))

Ale kdyby něco zkusím i ten jogurt.o)))

Maka 14+6

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
8.9.04 08:50

Maky, já bych to neriskovala a zaběhla k lékaři. Bílý jogurt je dobrý na udržení zdravého prostředí v pochvě, ale na úplné vyléčení kvasinkové infekce nestačí, tu dokáže zničit pouze v zárodku, kdy o ní ještě nevíme. Mě můj gynekolog řekl, že kvasinkové infekce mívají za následek předčasné otevírání a je vhodné je přeléčit. Navíc, když má žena kandidózu v době porodu, infekce se může dostat miminku do očí, tak proč riskovat? Stěry přece nebolí a zavádění globulí taky ne. Navíc proč pořád myslet na to, že mám na slipce nějaké vyteklé kvasinky, nebo špinavé kalhotky? Fůj. Navíc jsou kvasinky, které můžeš přenést na partnera a pak se to točí pořád dokola - vyléčíš se ty, projeví se to u něj a naopak, léčení obou partnerů bývá zdlouhavé (já jsem kdysi takhle žila 3/4 roku :cry: )
PS: v těhotenství mě to taky neminulo, ale úspěšně jsme léčili, do porodu jsem byla fit.
Být tebou, nechám si jogurt na pleťovou masku a šupajdím na vyšetření :wink:
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
2857
8.9.04 10:33

tak jsem se radši teda objednala na gyndu abych nebrala něco co by mi třeba nepomohlo.

Tak Radino díky za nakopnutí, ale stejně, kdybych to měla horší tak bych to do pátku nevydržela (objednali mě až na pátek).

tak díky všem.o)

a ahojky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
8.9.04 11:40

První pomoc: uvař si 4 litry silného heřmánkového čaje a jeden hrnek takového normálního, nechej je schládnout (ten velký nemusí být studený), do každého kápni 3-4 kapky tea tree olejíčku. Tím menším si za pomoci injekční stříkačky nebo balonkového irigátoru udělej výplach a v tom silném vývaru poseď v lavoru. Do pátku určitě vydržíš. Navíc v lékárnách mají přímo tea tree gel s aplikátorem (Intim…? něco), ale je to zbytečně drahé a navíc se mi osvědčil víc ten heřmánek a olejíček (pokud na něho nejsi alergická).

• Nahlásit
  • Citovat
119
10.9.04 20:56

Ahoj holky,
jsem také zastánkyně alopatického „přeléčení“, ale chci jen potvrdit věc, která tady už taky zazněla - fakt, když vynecháš sladké a pečivo, strašně to pomůže. Až jsem tomu sama nemohla uvěřit. Vždycky jsem na kvasinky trpěla, pořád nějaké pilulky a globulky apod. Na začátku těhu mi začalo být ze sladkého blbě a úplně jsem ho na 4 měsíce vynechala, totálně. A kvasinky naprosto ustoupily, vymizely, až mi to bylo divné, vždyť v těhu jsou výtoky a kvasinky častější… Teď, v 6, 7 měsíci, občas tradičně po staru ujedu na čokoládě, tabulka během 15 minut :oops: a už je to tady zpátky, musím na:,–(it léčbu :evil:
Takže pokud máte sílu na nesladkou dietku, pomáhá to zázračně!
Pohlazení bříškům a smrt (zlým) kvasinkám :lol:
Tutu + mimi 27 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.9.04 16:32

Ahoj holky,

máte některá zkušenost s mykozou ( svědení a výtok) jako s projevem těhu? snažime se o mimi, nějak mam pocit že to vyšlo a k tomu se přidalo ted tohle :oops:

moc Vám děkuju za odpovědi :D

Marika

• Nahlásit
  • Citovat
2857
22.9.04 13:22

Ahojky,

já teda ne. Myslím si že mykozu můžeš dostat úplně kdykoliv. Je fakt, že dr. říkají, že v těhu jsou kvasinky četnější - kvůli změně hormonů - ale se mnou je to spíš naopak - první 3 měsíce nic a až teď jsem musela před tejdenm k dr. Ale pimafucin mi schválil a může se používat už od začátku těhu. No a po 3 dnech bylo vše OK. Když jsem nebyla těhotná - tak jsem to léčila i přes 10 dní.o(((

Myslím, že by sis měla udělat těhotenský test a budeš mít jasno (na trhu jsou i takové, které určí těhu ještě před očekávanou MS)

Markéta 16+6

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
575
22.9.04 14:19

Mako - s tím tvím přípravkem zkušenosti nemám, ale jelikož i mimo těhu jsem měla neustálé problémi s mikozami tak jsem dostala do zásoby domu Boraxové globule - opravdu moc pomáhají a v těhu je můžeš bez obav, jsou bohužel jenom na předpis.

Ahojky

Petra + brouček 15+3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.11.04 16:38

Ahoj holky, mate nekdo zkusenosti s bakterii Escherichia Coli? Jsem v 16. tydnu a z vysledku kultivace mi byla tahle bakteria nalezena. Mam trochu vytok, ale to jsem si myslela, ze je v tehotenstvi normalni. Dostala jsem nejake vaginalni cipky a poctive je beru. Zajimaji mne Vase zkusenosti s timto problemem. Mam si z toho delat velkou hlavu? Z ceho by to tak mohlo byt? Byla jsem plavat, muze to byt z bazenu? A co proti tomu delat?
Diky moc za Vase rady a mejte se pekne, Aneta (omlouvam se, ze nejsem prihlasena, nejak mi to dneska nejde:(

• Nahlásit
  • Citovat
178
23.11.04 19:38

Mykoza

Ahoj Marika,

mala som ten isty problem ako ty. Ked som dostala prvykrat mykozu tak som mala podozrenie ze som tehotna. Gynegologicka ma prehliadla a kedze to bolo prilos skoro a nebolo este mozne urcit ci som tehotna ( ale bola som v druhom tyzdni) tak mi pre istotu predpisala nieco setrnejsieho. Nepamatam si vsak uz nazov. Doporucujem Ti ist na vysetrenie a upozornit ze mozno si tehotna. Doktorka by uz mala vediet co Ti predpisat.
U mna to po 7 dnoch preslo a do konca tehotenstva sa uz potvora neukazala.

Prijemne tehotenstvo a krasne mimi

Slniecko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
16.5.14 19:39

Ahojky holky, chtěla bych se zeptat, dostala jsem recept na pimafucin krém ale nevím jak to zavádět děkuji předem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
5.2.20 09:36

Pimafucin a antikoncepce

Prosim o radu. Je mozne zavadet globule kdyz mam Teylu? A predpokladam ze je nutno zdrzet se sexu. Dostala jsem 3. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama