Mykóza nebo laktobacilóza?

4039
18.2.11 10:46

mykóza nebo laktobacilóza?

Chtěla bych se jenom zeptat, zda-li mám možnost to doma nějak rozeznat…

Trpěla jsem na mykózy, strašlivě.. po poměrně agresivní léčbě Mykomaxem a přísunu laktobacilů do pochvy na radu lékaře jsem měla ty samé příznaky, což mi přišlo divný a přišla jsem samostudem strýčka googla na laktobacilózu. Ten výtok hrozně štípal a byl příšerně agresivně kyselý.
A teď to samé.
Přičítala jsem to mykóze, že se vrátila, ale po aplikaci canestenové tabletky se potíže tak výrazně zhoršily, že nevím…
Poprvé jsem si laktobacilózu na cca 2 měsíce vyléčila výplachy sodou.
Teď držím proticandidovou dietu, ale mám opět spíš podezření na laktobacily, protože to zase strašně štípe.
Dočetla jsem se, že to lze poznat lakmusovým papírkem podle ph pochvy, je-li pod 4.8 je to mykóza, je-li nad, je to laktobacilóza…
Nemáte s tím někdo zkušenost prosím?

k doktorovi chci jít až v poslední štaci, nehledě na to, že se tam nemám kdy dostat…a už mě štve tím svým kšeftmanským přístupem…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1881
18.2.11 11:26

Ahoj, a tu sodu jsi teď zkoušela, jestli by nepomohla?
Dočetla jsem se, že to lze rozpoznat jen pod mikroskopem. Mě tedy ještě napadlo, jestli by nenapověděl zápach výtoku - u kandidy je z mých zkušeností cítit vyloženě „kvasnicově“, bakterie by mohly mít zápach jiný… Ale je to jen takový nápad, přímo s laktobacily jsem nikdy v laboratoři nepracovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
18.2.11 11:44

sodu zkouším od včera, kdy mě napadlo, že to může být opak a laktobacily bych to jen přiživovala…
výtok není, jen to pořád trochu ještě pálí…

uvidím, snad to pomůže, jsem už fakt zoufalá, manžel na mě pohlíží jako na čuně, furt nějaký problémy a odstávky…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
18.2.11 13:00

Pokud je to mykoza, tak zapach i vytok bude nasladly. Jestli to mas ted nekdy dostat, tak bych se spis priklanela k mykoze. Laktobacilozu jsem taky mela, ale bylo to po preleceni mykozy a tam opravdu pomohla ta jedla soda. Normalni posevni prostredni je mirne kysely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1881
18.2.11 13:04

Ufuf, k tomu, co říká manžel, se tedy raději vyjadřovat nebudu 8-o
Tobě držím palce, ať se to brzy vyřeší, sama jsem v těhu měla kandidózu 6 měsíců a vím, že je to hrůza :-( Ale možná zvaž přeci jen návštěvu doktora, kdyby to bylo bakteriálního původu, mohl by nasadit antibiotika a ty by tě problémů třeba zbavily účinněji…
Ahoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
18.2.11 13:23

nasládlý není…
je to jako kyselina, po té sodě se to zdá lepší.

manžela neřeším, pro mě je ta odstávka fajn :-?

dobře, když to nepomůže, zkusím doktora, skoro bych řekla, že se mi to střídá, laktobacilóza, mykóza…už téměř dva roky, lékařovo léčení je zhruba stejně úspěšný jako to samoléčení. A do peněz to leze strašně.
NiK

jo ješě jak jsem na tom s cyklem nevím - mám mirenu a nemám ms…cyklus se mi projeví PMS nebo ovulací jen někdy a te´d jak na potvoru nevím, jak na tom jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
21.2.11 13:35

jen kdyby někdo řešil to samé…

byla to laktobacilóza, soda mi to vyléčila…

takže to s léčbou mykózy a vaginálními čípky moc nepřehánějte, může to udělat paradoxně ještě opačný problém a doktoři to moc neřeší, ten můj mě chtěl léčit opět na mykozu, laktobacilozu vyloučil s tím, že je to nemožný, že se laktobacily nepřemnožují, kdeže jsem to vyčetla, jestli prej na internetu - shlédl mě pohledem, kterým se člověk dívá na špinavou rohožku…
tož tak
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1881
21.2.11 14:28

NiKi, tedy, nešlo by změnit doktora??
No hlavně že je ti lépe a ať už máš od těchto problémů pokoj :kytka:
Pěkný den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
21.2.11 14:36
luon píše:
NiKi, tedy, nešlo by změnit doktora??
No hlavně že je ti lépe a ať už máš od těchto problémů pokoj :kytka:
Pěkný den.

no…snažím se. Vzhledem k nedostatku volného času k chození na gyndy :lol: (s dětma fakt odmítám!!!), faktu, že jiní doktoři jsou přeplnění a k jeho odpolední až večerní ordinaci jednou v týdnu… :nevim:
ale zas tak často tam nechodím, to až teď poslední rok… snad to nějak zvládnu sama…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
22.2.11 15:33

Mne se pred lety stalo to samy, doktorka mi neustale rvala cipky a koukala na me, co po ni chci, ze na mykozu to nevypada, ale ja mela furt problem. Sla jsem k jinymu gynekologovi, ten rekl, ze je to laktobaciloza, ze mam plachnout sodou a casem se to srovna. Taky jsem u nej o tomhle slysela prvne. No a doktora jsem samozrejme ihned zmenila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Leenulik
19.3.12 16:15

Ahoj, mám stejný problém, už asi 3 roky, taky mi doktorka pořád předepisovala všemožné léky na mykózu, kvasinky a nevím co ještě. Po několika vyšetřeních, kdy mi řekla na základě testů, že jsem v pořádku, že mám jen zvýšený laktobacilus, jsem začala hledat na internetu, protože jsem se samozřejmě v pořádku necítila. Hrozný pocit, neustále výtok, kyselý, při sexu to po nějaké době začne štípat :( Když jsem to vylíčila p. doktorce, zkusila mi předepsat antibiotika, ale ty mi nezabraly. Jediná možnost je vyplachovat sodou, jiný lék na to bohužel zřejmě není :( Ještě jsem se dočetla, že pomůže Femibion Intima, tak vyzkouším.

• Nahlásit
  • Citovat
bzzzzz
25.7.12 15:27

Ahoj,
mívám stejný problém, jednou za čas se to vrací. Příčinu se mi nikdy nepodařilo odhalit, každopádně roztok jedlé sody opravdu pomáhá. Četla jsem spoustu rad, že pomůže Rosalgin nebo Fermalac Vaginal. Nepomůže. Akorát tím vytvoříte prostředí, ve kterém se laktobacilům daří, a bude to ještě horší. Spousta gynekologů tenhle problém ignoruje, ale nevím, jestli má smysl kvůli tomu doktora měnit, když vám jinak vyhovuje.
Takže nezbývá než se smířit s tím, že něco takového existuje a naučit se to rozeznat od kvasinek. Mně přijde, že výtok při laktobacilóze je jiný a hlavně se zhorší po aplikaci čehokoliv na ničení kvasinek. Zjistit pH v pochvě taky objasní, jak na tom jste. Pokud máte potíže a pH je mezi 3,5 a 4,5, tak jde s velkou pravděpodobností o laktobacilózu. Když je pH vyšší, jsou to kvasinky.
Nejsem doktor, takže tyhle informace nejsou podložené červeným diplomem, jen jsem se chtěla podělit o to, co jsem vypozorovala sama na sobě. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Leenulik
26.7.12 10:11

Já to mám bohužel téměř v kuse, jak často vyplachovat sodou? 2× týdně? Zatím jsem to trošku přehlížela, ale fakt s tím musím začít něco dělat.. strava, zásadité potraviny, soda.. no uvidíme jestli to bude lepší. Každopádně jsem si na 100 % jistá, že kvasinky to nejsou, někdy si říkám škoda, alespoň by to šlo vyléčit :)

• Nahlásit
  • Citovat
Ronyka
13.8.12 13:01

Ahojky všem, mám stejný problém s laktobacilli a používám výplach ze sody, ale účinné to je při potížích a pálení každý den na noc po dobu 6dní. poté 1 za měsíc opakovat asi 2-3měsíce. taková je moje zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
BertaCek
14.8.12 16:44

Drahousku, muze to byt taky neco uplne jineho… Chtelo by to mikrobialmi obraz posevni, nemate tam lepsiho lekare? Jinak se uplne vyhybejte sladkemu, nelezte do bazenu, kupte si 100% bavlnene kalhotky, nenoste dziny nebo elastkaky, ale prirodni prodysne obleceni, a v lekarne si kupte boraxove globule (stoji kolem stovky). Dejte jednu na noc na tyden, vezmete si vlozku, protoze vytekaji, a napiste, zda se to lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama