Myom na děloze po porodu

Anonymní
25.11.18 19:43

Myom na děloze po porodu

Ahoj,
Uz si ani nevim rady a ani k lékaři nechci - nebot si pripadam uz jak blbec.
Jsem 7 měsíců po porodu akutním císařským řezem. Už několik měsíců se mi projevují obtíže - bolesti celého podbrisku jako před porodem jdoucí do stehen i zad, bolest a “nafouklost” celého břicha, nevolnosti na zvracení s plynatostí, k tomu se mi vrátil atopicky exem-který se na jednom prsu stále drží (jsou na nem skupinky a cely svedi
Před třemi měsíci se na prohlidce neco doktorce nezdálo na vaječníku - myom. Na kontolu jsem mela jit za tři mesice - a konzultaci ohledně tělíska.
Sla jsem tam s těmito obtížemi znovu před dvěmi měsíci kvůli krvácení (asi první menstruace) - jenze najednou “tam onen myom neviděla-nebo se chovala jako by tam ani nebyl” jediné na co me upozornila tak na vysokou peristsltiku.

Menstruace ani špinění se zatím neobjevilo jen tyhle obtíže trvající někdy i několik měsíců, pak par dni klid a pak znovu.

Mela jste některá myom po porodu? Dělal Vám také nejake potíže - bolesti či špatně od žaludku? Nebaví me s tim k těm lékařům chodit jsem stále unavená

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25.11.18 19:56

Měla jsem myom po porodu CS, během kojení ho dr pozoroval, po skončení kojení se hodně zmenšil, po cca 2 letech pravidelného cyklu zmizel úplně nebo prostě už na UZ není vidět. Dr mi říkal, že je to v období během kojení časté a dál se většinou objevují až po přechodu (podobný hormonální stav).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
25.11.18 20:27

Já mám prý (možná, doktor sám řekl, že to může být jen jeho fantazie :roll: :mrgreen:) myom na zadní stěně dělohy. Tam byla placenta (nejspíš náhoda). A potíže mi tedy nedělá, určitě ne to, co tobě. Doktor mě jen upozorňoval, že můžu mít silnější MS. Tím nemyslim, že by ti ty potíže muselo způsobovat něco jiného. Ale asi tě to taky napadlo, když se ptáš… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.18 20:33

No pravě :-/ rada bych se cítila konečně v pohode ty bolesti břicha a na zvracení a únava atd… je dost obtěžující :-/ asi toho bylo jen moc, stres atd…
tak snad se vše D po tom porodu co nejdřív do normalu

• Nahlásit
  • Citovat
1806
25.11.18 20:36

Asi bych se šla poradit k obvodní/mu, jestli ho/ji nenapadne jiná příčina. 7 měsíců po porodu mi přijde už dost… Každopádně přeji, ať to brzy ustoupí nebo se přijde na příčinu, ktera půjde snadno vyřešit. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7585
25.11.18 20:52

Tak máš myom na děloze nebo na vaječníku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.18 21:08

@pannda Na děloze, podle vseho se tam údajně utvoří pravě po císaři… sama tomu nerozumím - vudy jsem mela za to ze se myom tvoří “při menstruaci” asi jsem mela zkreslené informace

• Nahlásit
  • Citovat
7585
25.11.18 22:22
@Anonymní píše:
@pannda Na děloze, podle vseho se tam údajně utvoří pravě po císaři… sama tomu nerozumím - vudy jsem mela za to ze se myom tvoří “při menstruaci” asi jsem mela zkreslené informace

Myomy se tvoří většinou vlivem estrogenů..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
8.1.19 18:40

Myom

Ahojky holky, chci se zeptat jestli mate některá zkušenost s myomem v těhotenství. Jsem ted 6+1tt. Otěhotnela jsem s pomocí KET. Od 26.11 beru estrogen a nasledne ultrogestan. Dnes jsem byla na vyšetření protože mě bolí břicho. Doktorka nasla dva myomi a moc se nezvarila jinak miminko roste krásné a uz tluce srdicko a všechno je v pořádku. Mam strach o miminko jsme se snažili pres 8let a ted se nám to konečně povedlo. Možná jen zbytečně plašim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama