Myslela jsem si, že už to nezažiju

Anonymní
17.3.21 20:03

Myslela jsem si, že už to nezažiju

Ahoj,

jdu se poradit. Jsem rozvedená, manželství krachlo po 18 letech. Z původního celkem slušného partnera se vyklubal hajzl, který si vzal charakterem podobné právníky a jeho snahou bylo mě připravit o všechen majetek, který mi má patřit po rozvodu a vyhodit mě z baráku. To druhé se mu povedlo, to první skoro taky. Bylo to hodně těžké, stálo to mnoho nervů, slz a peněz - teda ještě stojí - ani po 8 letech není dořešeno. Navíc rozvrátil i vztahy v celé rodině.

Vzala jsem to tak, že jsem si prostě blbě vybrala a že si musím dát pozor. S prvním přítelem to nevyšlo - tak nějak se těšil na moje peníze (svoje si utratil za pohodlný život a drahé cetky, přitom měl barák, který ale prodal a peníze vpodstatě rozfofroval).

Další měl za sebou nějaké životní karamboly a říkal, že díky tomu má v životě jasno. To bylo sympatické. Takže zatímco já zuby nehty bojovala s bývalým, on si tak nějak žil, jak to přišlo. OK, to asi není špatně. Jenže když jsem po něm chtěla nějakou pomoc, ukázal se jako velmi nespolehlivý. Po půl roce se začaly pbjevovat jeho občasné scény, což mi teda vadilo, začal, že si žiju jen svůj život, pak se vztekal, když jsem kvůli práci nepřijela, začal mi vulgárně nadávat, nespolehlivost stoupala. Pomalu jsem to začala vzdávat a doufala, že zůstaeme jako přátelé (tím se hrozně chlubil, že s bývalou, která mu utekla se společným kamarádem, je kamarád a že dobře vycházejí). Ne tak se mnou - začal ze mě tahat peníze, začal mě vydírat, už nejsem nic jiného než kráva, mrcha apod. Složitě se dostávám k nějakým mým věcem, co mi patří.

Dotaz je - to fakt všichni při rozchodu takhle otočí a jsou z nich takoví gauneři? Já se normálně bojím s někým zase seznámit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14247
17.3.21 20:07

A musis nutne mit chlapa? Nemuzes proste byt sama a nelamat to seznamovani pres koleno? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.21 20:20

Spíš si jen stále dokola vybiras stejné typy mužů, resp. si vybiras stále stejne špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7877
17.3.21 20:23

Asi si vybíráš špatný chlapy. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
17.3.21 20:23

Dala bych tomu čas. Proč se seznamovat a někoho hledat za každou cenu? Člověku přece může být dobře i samotnému. Budeš mít více času sama na sebe, nemusíš se nikomu zpovídat, dělat si jen to, co chceš. A myslím, že si lépe ujasníš co chceš a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 20:26
@Madeleine…atd píše:
Spíš si jen stále dokola vybiras stejné typy mužů, resp. si vybiras stále stejne špatně.

Spíš si říkám, proč to neproběhlo tak v klidu, jako s jeho bývalou, která ho podváděla a nakonec mu řekla, že s ním nepočítá dál - a on se ani moc nenaštval, obden ji vidí, chodí tam jednou za měsíc na oběd nebo večeři a ani by ho nenapadlo jí říkat o peníze (ona žádné teda ani nemá). A u mě - chtěl zpětně zaplatit to, co pro mě „udělal“. Pak začal vydírat. Vpodstatě musím být tvrdá. Ale je fakt, že jsem se proti krávě několikrát ohradila, zatímco ta jeho ex to asi tolerovala.

• Citovat
  • Nahlásit
11820
17.3.21 20:26
@Anonymní píše:
Ahoj,

jdu se poradit. Jsem rozvedená, manželství krachlo po 18 letech. Z původního celkem slušného partnera se vyklubal hajzl, který si vzal charakterem podobné právníky a jeho snahou bylo mě připravit o všechen majetek, který mi má patřit po rozvodu a vyhodit mě z baráku. To druhé se mu povedlo, to první skoro taky. Bylo to hodně těžké, stálo to mnoho nervů, slz a peněz - teda ještě stojí - ani po 8 letech není dořešeno. Navíc rozvrátil i vztahy v celé rodině.

Vzala jsem to tak, že jsem si prostě blbě vybrala a že si musím dát pozor. S prvním přítelem to nevyšlo - tak nějak se těšil na moje peníze (svoje si utratil za pohodlný život a drahé cetky, přitom měl barák, který ale prodal a peníze vpodstatě rozfofroval).

Další měl za sebou nějaké životní karamboly a říkal, že díky tomu má v životě jasno. To bylo sympatické. Takže zatímco já zuby nehty bojovala s bývalým, on si tak nějak žil, jak to přišlo. OK, to asi není špatně. Jenže když jsem po něm chtěla nějakou pomoc, ukázal se jako velmi nespolehlivý. Po půl roce se začaly pbjevovat jeho občasné scény, což mi teda vadilo, začal, že si žiju jen svůj život, pak se vztekal, když jsem kvůli práci nepřijela, začal mi vulgárně nadávat, nespolehlivost stoupala. Pomalu jsem to začala vzdávat a doufala, že zůstaeme jako přátelé (tím se hrozně chlubil, že s bývalou, která mu utekla se společným kamarádem, je kamarád a že dobře vycházejí). Ne tak se mnou - začal ze mě tahat peníze, začal mě vydírat, už nejsem nic jiného než kráva, mrcha apod. Složitě se dostávám k nějakým mým věcem, co mi patří.

Dotaz je - to fakt všichni při rozchodu takhle otočí a jsou z nich takoví gauneři? Já se normálně bojím s někým zase seznámit.

ne nejsou, to proč se to děje, že opakuješ své chyby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 20:27
@JancaS84 píše:
Asi si vybíráš špatný chlapy. :nevim:

Byl 15 let ženatý, takže jsem si říkala, že to nebude žádný zloduch.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 20:28
@ontario7 píše:
ne nejsou, to proč se to děje, že opakuješ své chyby.

Hm - sypat do nich peníze a pak sklapnout uši a odejít bez ničeho. Případně jim ještě něco doplatit.

• Citovat
  • Nahlásit
11820
17.3.21 20:33
@Anonymní píše:

tak asi byla jeho žena slepá, němá i hluchá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
17.3.21 20:33

A ten název diskuse - myslela jsi, že nezažiješ už co? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5075
17.3.21 20:34
@Anonymní píše:

Tvůj první byl ženatý 18let a také nebyl zloduch? Máš problém v hlavě, vybíráš si zcela špatně a při výběru používáš hodně pokřivenou logiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7874
17.3.21 20:38
@Anonymní píše:
Hm - sypat do nich peníze a pak sklapnout uši a odejít bez ničeho. Případně jim ještě něco doplatit.

Kdyz mi nekdo zacne povidat (a bez ohledu na pohlavi), jak byli vsichni v jeho zivote padousi, kazdy ho chtel obrat a zneuzit, rozsviti se mi kontrolka.
Ono to totiz vetsinou nebyva tak cernobile.
Jednou? Jiste. Dvakrat? Snad. Potreti?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 20:54
@ontarova.stara píše:
Kdyz mi nekdo zacne povidat (a bez ohledu na pohlavi), jak byli vsichni v jeho zivote padousi, kazdy ho chtel obrat a zneuzit, rozsviti se mi kontrolka.
Ono to totiz vetsinou nebyva tak cernobile.
Jednou? Jiste. Dvakrat? Snad. Potreti?…

kdo říká, že všichni?

Ex mi třeba lhal, že si zapomněl peněženku a myčku za 15 tisíc jsem musela zaplatit já. Za půl hodiny v OBI se peneženka najednou záhadně našla… Nebo byl protivný, že kamarádi si koupili auto a on nemá na akontaci - když jsem mu dala peíze, tak byl klid, ale jen na chvíli, pak stejně dětem říkal, jak to auto patří jemu a mamince nic.

Tento druhý přítel po rozvodu taky pořád chtěl, abych mu řádově v tisících něco kupovala (jo, že mi to někdy splatí). jenže já poučená z manželství jsem to vždycky zamítla.

První přítel po rozvodu byl vcelku asi v klidu, jen se mi pořád motal do peněz a do toho, co mám a nemám s penězi (mými) dělat. Holt jsem byla prostě po rozvodu opatrná. A jak mám koupit byt a on v něm bude se mnou bydlet.

• Citovat
  • Nahlásit
17.3.21 20:59

Připadá mi, že jsi na ty peníze dost fixovana, pořád o nich dokola píšeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat