Myšlenky na sebevraždu, psychika a život v háji

Anonymní
8.8.20 11:33

Myšlenky na sebevraždu, psychika a život v háji

Prosím anonym- citlivé
Dlouho se léčím s psychickými problémy, život mám totálně podělanej a už prostě nemám sílu. Nejsem schopná cokoliv změnit a ostatním jen přitěžuju. Nevím co se sebou, poslední dobou mě napadá, že by bylo lepší to skončit. Cítím se jak v pasti, vláčená životem bez možnosti do něj zasáhnout a ovlivnit ho…k ničemu a slabá.
Je tu někdo, kdo na tom byl podobně a našel vůli to překonat? Co pomohlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47308
8.8.20 11:35

Psychiatr- medikace. Nic jiného ti nepomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 11:36
@Anonymní píše:
Prosím anonym- citlivé
Dlouho se léčím s psychickými problémy, život mám totálně podělanej a už prostě nemám sílu. Nejsem schopná cokoliv změnit a ostatním jen přitěžuju. Nevím co se sebou, poslední dobou mě napadá, že by bylo lepší to skončit. Cítím se jak v pasti, vláčená životem bez možnosti do něj zasáhnout a ovlivnit ho…k ničemu a slabá.

Muj brácha má psych. diagnózu a když léčba zabírá, je relativně v pohodě, jednou za dva tri roky má třeba ataku, ale tomu obvykle předchází nějakej výraznější dlouhodobější stres. Tobě léčba opravdu zabírá?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 11:39
@Anonymní píše:
Muj brácha má psych. diagnózu a když léčba zabírá, je relativně v pohodě, jednou za dva tri roky má třeba ataku, ale tomu obvykle předchází nějakej výraznější dlouhodobější stres. Tobě léčba opravdu zabírá?

Já jsem ve stresu nonstop kvůli životní situaci, pořád se něco sype. Nechci zacházet do detailů, ale mám dny kdy jsem prostě fakt vyřízená a mám dojem, že je moje situace psychiatrem celkem zlehčována. Že nejsem dosti vážný případ.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 11:41
@mrav píše:
Psychiatr- medikace. Nic jiného ti nepomůže…

Já se léčím u psychiatra.

• Citovat
  • Nahlásit
47308
8.8.20 11:44
@Anonymní píše:
Já se léčím u psychiatra.

A víš jistě, že máš dobrou medikaci? :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 11:50
@mrav píše:
A víš jistě, že máš dobrou medikaci? :think: :nevim:

Některé věci asi žádné prášky nevyřeší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 12:25

Ahoj, prožívám si to samé. Když jsem s lidma, chovám se normálně, ale jakmile jsem sama, přemýšlím, že ukončím život. Je to hrozně těžké se s tím někomu svěřit. Přesto, že chodím k psychologovi a psychiatrovi ( taky mám psychiatrické diagnozy), tak to, že myslím na sebevraždu jim nejsem schopná říct. Ale asi je to jediná možnost, jak se z toho bludného kruhu dostat ven..

• Citovat
  • Nahlásit
538
8.8.20 12:52
@Anonymní píše:
Já jsem ve stresu nonstop kvůli životní situaci, pořád se něco sype. Nechci zacházet do detailů, ale mám dny kdy jsem prostě fakt vyřízená a mám dojem, že je moje situace psychiatrem celkem zlehčována. Že nejsem dosti vážný případ.

A co tě trápí, zakladatelko? Je to práce, finance, vztahy, zdraví? Jinak já měla u psychiatra taky pocit, že mě totálně nechápe. Nechceš docházet k někomu jinému?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13232
8.8.20 12:57

Holky neblbnete, vzdycky je cesta ven. Zivot je prece krásnej a smula prece netrvá věcne. Všechno se da řešit.
Co jiny psychiatr, nebo je spousta organizací kam se da zavolat a popovidat si anonymne.
Mate si s kým o tom popovidat? Urcite není dobre něco v sobě dusit :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
8.8.20 13:00
@Anonymní píše:
Prosím anonym- citlivé

Psychiatr nestačí, je potřeba i dobrý psychoterapeut. Vlastní zkušenost. Každá životní situace, byť se zdá bezvýchodná, má svůj konec a řešní, jenom na něj člověk občas nedohlédne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13232
8.8.20 13:03

Kdyz bude nejhure TADY jsou kontakty :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 13:09
@Mialina píše:
A co tě trápí, zakladatelko? Je to práce, finance, vztahy, zdraví? Jinak já měla u psychiatra taky pocit, že mě totálně nechápe. Nechceš docházet k někomu jinému?

Práce, finance, rodina a zdraví, pokud do toho jde počítat to psychické. Tento psychiatr je můj druhý a prý nejlepší. Terapie mám taky, ale vleče se to už fakt dlouho.

@Maribelle píše:
Psychiatr nestačí, je potřeba i dobrý psychoterapeut. Vlastní zkušenost. Každá životní situace, byť se zdá bezvýchodná, má svůj konec a řešní, jenom na něj člověk občas nedohlédne.

Já vím, na terapii docházím..bohužel v našem kraji jich není moc na výběr. Asi jí se mnou dochází trpělivost. Ja se ale snažím, vážně jo..pracovat na sobě. Vím, že si to musím vybojovat sama, ale jak píšeš…konec v nedohlednu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 13:11
@lucynka25 píše:
Holky neblbnete, vzdycky je cesta ven. Zivot je prece krásnej a smula prece netrvá věcne. Všechno se da řešit.
Co jiny psychiatr, nebo je spousta organizací kam se da zavolat a popovidat si anonymne.
Mate si s kým o tom popovidat? Urcite není dobre něco v sobě dusit :(

Snažím se nedusit, ale opravdu pochopení mají jen ti, co zažili anebo lidi z oboru. Rodina a blízcí to nechápou a berou to jako bych se v tom snad vyžívala nebo co. Ale tak to není, nevybrala jsem si to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 13:15
@Anonymní píše:
Ahoj, prožívám si to samé. Když jsem s lidma, chovám se normálně, ale jakmile jsem sama, přemýšlím, že ukončím život. Je to hrozně těžké se s tím někomu svěřit. Přesto, že chodím k psychologovi a psychiatrovi ( taky mám psychiatrické diagnozy), tak to, že myslím na sebevraždu jim nejsem schopná říct. Ale asi je to jediná možnost, jak se z toho bludného kruhu dostat ven..

A myslíš na ni jen jakože je tu ta možnost, nebo máš chuť to fakt udělat? U psychiatra i na terapii to určitě řekni. :? Mně bylo porazeno dělat věci co mám ráda a být s lidma co mám ráda. A dát si něco na uklidnění v nejhorším. :roll: Asi to dává smysl, ale clověk by chtěl úlevu hned a jednou provždy.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama