Myslím, že kamarádčin syn u nás něco vzal

Anonymní
27.5.20 09:17

Myslím, že kamarádčin syn u nás něco vzal

Ahoj maminky, prosím o radu.
Mám kamarádku, která má stejně starého kluka jako je můj syn (8 let). Oba začali sbírat pokemony a vyměňovali si kartičky.
Na konci února u nás spali a synovi se ztratilo album. Prohledali sme celý byt, všechny skříně, šuplíky sme prolezli. Díky karanténě jsme se viděli až teď. Syn se ho zeptal, zda mu to album ntřeba omylem nevzal když si balil u nás své věci a on se tak divně zasmál a odešel. Syn to tedy šel říct jeho mámě, ta se ho taky zeptala a její syn se pořád tak divně smál a ošíval a zase odešel.
Nechci ho obviňovat, ale ta reakce byla zvláštní a u nás nikdo jiný od té doby nebyl a syn si to nebral ani do školy a ani nikam jinam.
Vím, že kamarádčin syn je takový, že si hodně vynucuje svou, když není po jeho tak dělá naschvály, kamarádku bije, dělá jí scény. Mého syna hodněkrát shodil na zem, dal mu herdu do zad atd atd.
Kamarádka ho furt omluvá že to má těžké protože musí k otci a tam je na něj přísný, takže mu doma hodně povoluje.
Jednou u nás její syn poschovával pod postel a pod skříň synovo lego a když jsem ho u toho nachytala a ptala jsem se proč, smál se stejně jako teď.
Jindy u nás v koupelně házel ručníkem a rozbil mi kalíšek na zubní kartáčky…a zase ten divný úsměv. Ani nemusel koupit nový, prostě se to přešlo s tím, že děti něco rozbijí.
Co byste dělaly? Mám z toho už divný pocit…
I kamarádka je taková, že se mi snaží diktovat a vnutit svůj názor, nebo abych pro ni něco udělala, A vede tak i svého syna.
Vůbec nevím jak se zachovat a ani co říkat mému synovi :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16872
27.5.20 09:24
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, prosím o radu.
Mám kamarádku, která má stejně starého kluka jako je můj syn (8 let). Oba začali sbírat pokemony a vyměňovali si kartičky.
Na konci února u nás spali a synovi se ztratilo album. Prohledali sme celý byt, všechny skříně, šuplíky sme prolezli. Díky karanténě jsme se viděli až teď. Syn se ho zeptal, zda mu to album ntřeba omylem nevzal když si balil u nás své věci a on se tak divně zasmál a odešel. Syn to tedy šel říct jeho mámě, ta se ho taky zeptala a její syn se pořád tak divně smál a ošíval a zase odešel.
Nechci ho obviňovat, ale ta reakce byla zvláštní a u nás nikdo jiný od té doby nebyl a syn si to nebral ani do školy a ani nikam jinam.
Vím, že kamarádčin syn je takový, že si hodně vynucuje svou, když není po jeho tak dělá naschvály, kamarádku bije, dělá jí scény. Mého syna hodněkrát shodil na zem, dal mu herdu do zad atd atd.
Kamarádka ho furt omluvá že to má těžké protože musí k otci a tam je na něj přísný, takže mu doma hodně povoluje.
Jednou u nás její syn poschovával pod postel a pod skříň synovo lego a když jsem ho u toho nachytala a ptala jsem se proč, smál se stejně jako teď.
Jindy u nás v koupelně házel ručníkem a rozbil mi kalíšek na zubní kartáčky…a zase ten divný úsměv. Ani nemusel koupit nový, prostě se to přešlo s tím, že děti něco rozbijí.
Co byste dělaly? Mám z toho už divný pocit…
I kamarádka je taková, že se mi snaží diktovat a vnutit svůj názor, nebo abych pro ni něco udělala, A vede tak i svého syna.
Vůbec nevím jak se zachovat a ani co říkat mému synovi :(

normálně bych jí řekla, že toto nemůžeme najít, tak jestli to náhodou není u nich. Podle mě s největší pravděpodobností je, protože to ani on, ani ona nepopřeli. prostě čeká, že to necháš vyhnít, stejně jako ten rozbití kalíšek… S ohledem na vše co jsi uvedla, bych ho do domu až tak nezvala a syna upozornila na to, ať si hlídá svoje věci, když je kluk s ním. Takovou výchovou z něj roste pěknej grázlík a dotyčná ho nevychovává, asi by to bylo moc pracný a takový dítko bych v blízkosti svých dětí teda nechtěla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16860
27.5.20 09:25

A proč si je zveš domu? Nelíbí se ti kamaradky názory, pomlouváš ji na internetu, její syn ti doma ničí věci a ubližuje tvému dítěti, tak nějak nechápu, co u vás dělají :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194
27.5.20 09:31

Já bych přímo konfrontovala jeho maminku, ať se doma podívá a synovi to album vrátí. A nadále bych je domů nezvala a popravdě toto chování (i kamarádky, i jejího syna) vyloženě nesnáším a bylo by pro mě důvodem přestat se stýkat úplně. Teď jsou to ještě hlouposti, kartičky a kalíšek, za pár let to mohou být peníze, telefon a další cenné věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 09:32

@Keyllah já jí to řekla a ona že on nikdy u nikoho nic neukradl…nemůžu jí říkat, že myslím že to je u vás, když na to nemám důkaz…jí to bylo evidentně nepříjemné, tak už se k tomu nevracela.

@Kriss Tina já s ní třeba problém nemám, já ji ráda pomůžu, ale jen pokud na to stačím nebo to pro mě není zátěž. A máš nějaký problém že se ptám? Nemyslím, že je to pomlouvání na internetu…jen se ptám na názor a radu.
A bavím se s ní, protože se známe leta, povykládáme. Když byli kluci malí, jeho syn mého často shazoval na zem, podrážel mu nohy…ale teď co je větší tak si rozumí. Ale to co se stalo mi nasadilo brouka do hlavy

• Nahlásit
  • Citovat
3316
27.5.20 09:34

Zavolala bych ji, jestli album doma nenašla… No a pokud s jejím synem jsou opakovaně problémy, tak bych je neozvala domu, a stykala se jen venku - na hřišti, vylety… Případně vůbec-záleží na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3835
27.5.20 09:36

A proč ho teda závěs domů? Ničí vám věci, krade vám věci, bije ti syna, jeho matka ti taly neni moc sympatická…Nechápu. syn má ve školce taky jednoho takového kamaráda, vůbec nechápu, proč se s ním kamarádi, ale vymluvit mu to nedokážu. Takže ve školce ať si děla, co chce, ale domu si ho nezvu a společně venkovní aktivity taky omezuju na nezbytně miminum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16872
27.5.20 09:36
@Anonymní píše:
@Keyllah já jí to řekla a ona že on nikdy u nikoho nic neukradl…nemůžu jí říkat, že myslím že to je u vás, když na to nemám důkaz…jí to bylo evidentně nepříjemné, tak už se k tomu nevracela.@Kriss Tina já s ní třeba problém nemám, já ji ráda pomůžu, ale jen pokud na to stačím nebo to pro mě není zátěž. A máš nějaký problém že se ptám? Nemyslím, že je to pomlouvání na internetu…jen se ptám na názor a radu.
A bavím se s ní, protože se známe leta, povykládáme. Když byli kluci malí, jeho syn mého často shazoval na zem, podrážel mu nohy…ale teď co je větší tak si rozumí. Ale to co se stalo mi nasadilo brouka do hlavy

rozumí si, ale schovává mu lego, tobě rozbil kalíšek a teď se něco ztratilo, co s největší pravděpodobností vzal on. A ona nereaguje a nevychovává :think: za mě řešíš zatím prkotiny, ale podle mě to bude víc a víc závažnější a u ní bych nějakou změnu přístupu opravdu nečekala. Takže bych omezila čas strávený u nás, nenechala bych kluka u nás o samotě a v případě další nehody bych po ní natvrdo požadovala nápravu a neustoupila. Synovi je 8, už je dost velký, aby si svoje věci trochu ohlídal sám, tak bych na toto u něj apelovala, ať si dává pozor. Však on zjisti brzy sám, jak se k němu kamarád chová…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
27.5.20 09:37

Mela jsem takovou kamaradku, kdyz jsme byli u nich, tak dvoulete deti si hrali s vkladackou a ona mi prisla rict, ze jednu kostku melo naposledy v ruce moje dite a ted ji nemuzou najit. Kostka byla pod kreslem. 8o :roll:

Jezdili jsme k ni jen ven, pac jsme tenkrat bydleli jeste v centru mesta, ona na kraji a mela zahradku, tak na zahradku a na piskoviste a k bazenku.
Jednou zacalo prset, tak cela nakrivo, ze jdem dovnitr, ze si nerada nechava delat cizima detma bordel. Ta vnitrni navsteva byla v listopadu, jeji dcera mela narozeniny tak nas pozvala na detskou oslavu a nadiktovala si jake znackove hracky mame koupit.

K nam se ale bez okolku zvala s detma nastydlyma ci rovnou nemocnyma (jednou jsem i vytahla teplomer, abych je vypakovala a sla dat spat nemocne dite domu) a nosila takove veci jako barevne burizony a jeste mela desnou srandu, jak je z toho vsude binec.

Takze od te doby jsem domlouvala navstevy bud v Ikee, kavarnach s detskymi koutky nebo v ZOO. To se ji moc nezdalo, pac vsude to stalo nejake penize.
No uz to kamaradka neni :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 09:37

@unuděná já se jí ptala a ona že to neviděla. Ale zamluvila to…a pak začala, že můj syn slíbil jejímu za nějakou pokemon krabičku kartičky. Oni mají zvláštní výchovu. Každý mámě nějakou. Já také určitě nemám bezchybnou. Ale u nich je to takové…nedůsledné nebo jak to říct. To je mi ale i jedno, pokud se to nedotýká mého syna.
Já myslím, že to vzal, ale jistá si nejsem a uhodit na něj, teď zase, když už mi jednou řekli, že to nemají…
Ale máš pravdu v tom, že už se mi nějak nechce je k nám zvát. Jen zase nevím, jak jí to říct…kluci měli oba narozeniny a ona by je chtěla oslavit i se spaním u nás

• Nahlásit
  • Citovat
5949
27.5.20 09:42

Přátele si člověk vybírá, ale někteří lidé jsou snad masochisti nebo nějaký jiný problém a tak trpí takové „přátele“ kolem sebe :nevim: Nevím, proč se kamarádíš s takovou „kamarádkou“, když ti její chování nevyhovuje. A už vůbec nechápu, že trpíš takové hrozné chování jejího dítěte k tomu tvému. Já jsem v tomto radikální. Můj dům, moje pravidla. Je někdo nevychovanec? Jeho chování mu netoleruji. Takové dítě by mi nesmělo přes práh. Já už jsem takové rozhodnutí v minulosti udělala vůči jedné dceřiné kamarádce. Dcera pak na to přišla sama a s touto kamarádkou se přestala kamarádit, protože sama viděla, jak ji zneužívá a jak se ji snaží ovládat. Naštěstí moje děti nemají kamarády/kamarádky, kteří by se neuměli chovat a mohu s nimi normálně komunikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 09:42

@Keyllah syn si na věci samozřejmě pozor dává, k tomu ho vedu od mala. Ale napadlo by tě, aby si tvoje dítě muselo DOMA dávat pozor na věci? Mě ne…
@BaMaK jj budem to tak muset začít dělat…
@Hanka1 to je taky dobré :? napadá mě, že něco z toho co píšeš už jsem u své kamarádky taky zažila…viz ten seznam dárků

• Nahlásit
  • Citovat
16872
27.5.20 09:44
@Anonymní píše:
@unuděná já se jí ptala a ona že to neviděla. Ale zamluvila to…a pak začala, že můj syn slíbil jejímu za nějakou pokemon krabičku kartičky. Oni mají zvláštní výchovu. Každý mámě nějakou. Já také určitě nemám bezchybnou. Ale u nich je to takové…nedůsledné nebo jak to říct. To je mi ale i jedno, pokud se to nedotýká mého syna.
Já myslím, že to vzal, ale jistá si nejsem a uhodit na něj, teď zase, když už mi jednou řekli, že to nemají…
Ale máš pravdu v tom, že už se mi nějak nechce je k nám zvát. Jen zase nevím, jak jí to říct…kluci měli oba narozeniny a ona by je chtěla oslavit i se spaním u nás

ona by chtěla? a proč to není u nich? :think: bych to oslavila někde venku, třeba v cukrárně a ke spaní, kdyby dorážela, bych řekla, že teď se mi to nehodí, ale klidně můžou kluci spát u nich. Neb já stále hledám to album a po večerech lepím ten kalíšek :think: :mrgreen: pokud to nezarazíš, pojedete dál, bude se to stupňovat a počítej s tím, že ona nic neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 09:46

@bartsch to já si s ním poradím, třeba za ten kalíšek jsem ho fakt sprdla…kamarádka že mi koupí nový, ale nestalo se. Udělat to můj kluk, tak si vybere z pokladničky, koupí nový a s omluvou zanese…její syn je furt za vše vychvalován, takže se chová jako mistr.
Kamarádka si na něj pak stežuje jaký je spratek a prosí mě o radu, když jí ale řeknu, ať je to ona kdo doma velí, tak mi řekne že mu nebude přikazovat. Že má toho moc u otce

• Nahlásit
  • Citovat
16872
27.5.20 09:46
@Anonymní píše:
@Keyllah syn si na věci samozřejmě pozor dává, k tomu ho vedu od mala. Ale napadlo by tě, aby si tvoje dítě muselo DOMA dávat pozor na věci? Mě ne...
@BaMaK jj budem to tak muset začít dělat…
@Hanka1 to je taky dobré :? napadá mě, že něco z toho co píšeš už jsem u své kamarádky taky zažila…viz ten seznam dárků

mě taky ne, ale teď už to syn ví, ne? Co on si o tom myslí? Pokud ho jen napadlo, že by to kamarád vzal, myslím, že už si svoje věci bude hlídat víc, obzvláště v jeho případě, ale je to škoda. Kamarádka to mohla včasným zásahem ještě zachránit, ale takto, když kluk ví, že matka nic, tak co mu v něčem podobném příště zabrání? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama