Myslím že mám alergii na slunce

156
9.4.20 20:08

Myslím že mám alergii na slunce

Ahoj maminky. Jen se náhodou chci zeptat jestli jste se stim některá nesetkala. Teď poslední 4 dny jsem byla neustále na sluníčku. Hned po prvním dnu když jsem přišla domů mi Naskakaly pupínky na obličeji, hlavně blízko vlasů a na krku. Říkám si faaajn sluníčko mi vytáhlo nějakou pubertu, tak jsem to vyčistila, namazala a neřešila to. Jenže druhý den večer to bylo to samé, červené pupinky, natekle, svědí a dost bolí. Takhle to mám čtvrtý den. Není toho moc, ale tak dohromady 10 pupínků. Vždycky přes noc se to zlepší a když jdu zase na sluníčko tak katastrofa. Nesetkala jste se s tím některá? Popřípadě co by na to mohlo pomoct? Předem děkuji za rady. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58858
9.4.20 20:10

@Tynulda tohle má kolegyně celé léto na odhalenych místech a na dekoltu.. Může být.. Pomáhá se jen neslunit.. Zakrývat se.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3226
9.4.20 20:15

Muj tatka to miva v lete na stehnech, velký červený fleky. Nic na to nepomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2943
9.4.20 20:18

To mívám taky, mívám to po celém těle a ne pouze na místech, které jsem měla na sluníčku..mne pomáhá si místa, na která mě svítí sluníčko natřít něčím, přes co sluníčko nepronikne, třeba opalovací krém :nevim: anebo se neslunit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
9.4.20 20:22

Fenistil trošku uleví od svědění, ale jinak se asi moc neslunit, no :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754

@Tynulda Teď je to slunce ještě strašně ostré a i když se to nezdá, tak může solidně spálit. Lidi mají pocit, že ještě není nutné se mazat opalovacími krémy, ale opak je pravdou. Je možné, že ti slunce kůži prostě spálilo a dokud se to nedoléčí tak se to bude pořád vracet.
Tipuju, že jsi byla nalíčená a proto se ti pupínky objevily tam, kde už makeup nebyl = okolo vlasů a na krku. Být tebou tak se zakrývám a počkám až se všechno úplně zahojí - hlavně se maž UV krémy.
Pokud se to objeví znova, tak bych šla na kožní.

Příspěvek upraven 09.04.20 v 20:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38348

Chránit přes sluníčkem + zyrtec nebo xyzal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
9.4.20 20:30
@LilyJane píše:
@Tynulda Teď je to slunce ještě strašně ostré a i když se to nezdá, tak může solidně spálit. Lidi mají pocit, že ještě není nutné se mazat opalovacími krémy, ale opak je pravdou. Je možné, že ti slunce kůži prostě spálilo a dokud se to nedoléčí tak se to bude pořád vracet.
Tipuju, že jsi byla nalíčená a proto se ti pupínky objevily tam, kde už makeup nebyl = okolo vlasů a na krku. Být tebou tak se zakrývám a počkám až se všechno úplně zahojí - hlavně se maž UV krémy.
Pokud se to objeví znova, tak bych šla na kožní.Příspěvek upraven 09.04.20 v 20:23

Jediné co si maluji jsou oči. Mám pihatý obličej takže makeup nepoužívám… Ale co se týče toho mazání to máš pravdu. Podcenila jsem to. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
9.4.20 20:40

Alergická na slunce jsem, začalo to někdy kolem 15. roku, za těch 15 let, co se s tím potýkám, mi pomohla jedna jediná věc, opalovací krém od Institut Esthederm pro intolerantní pleť. Začínám se jím po malých dávkách mazat někdy v únoru a léto můžu strávit na slunci. Stojí strašnou raketu, ale funguje (používám malý na obličej i tělový na celé tělo). Obvykle na to padne skoro 10 tisíc ročně, ale stojí to za každou korunu, když druhá varianta je úzkostlivé schovávání před sluncem nebo krvavá vyrážka po celém tělě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1366
9.4.20 20:42

Já na alergii na slunce trpím léta. Zkus Ladival 30 na alergickou pokožku, je teda celkem drahý, ale mně se osvědčil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13641
9.4.20 21:06
@LilyJane píše:
Pokud se to objeví znova, tak bych šla na kožní.Příspěvek upraven 09.04.20 v 20:23

mi povídej, jsem doručovatelka a za tento týden už mám spálený krk, dekolt i obličej, a to jsem se mazala padesátkou :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
9.4.20 21:06

@Tynulda Tak je jenom možné žes třeba byla v té oblasti hodně vystavená slunci. Docela často se na tom okraji u vlasů člověk zpotí a pak se tam strašně snadno spálí.
Nechci teda bagatelizovat, třeba to opravdu alergie je. Ale nejdřív bych to opravdu zkusila doléčit a pokud by se to objevilo znova i přes pořádnou péči a uv krémy, tak bych hnala na kožní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
10.4.20 02:56

@Tynulda podle toho co píšeš to alergie na slunko být může. Já jí trpím od malička, jediné co pomáhá je vyhýbat se sluníčku. :lol: ale to samozřejmě nejde vždy.
Vysoké faktory jako 50-100 mi kůži vždy naopak dusili, takže potřebuji spíš lehčí tak kolem 30. Proti svědění pak zabírá zyrtec, xyzal, calciová rozpustná tableta nebo krémy po opalování s panthenolem či aloe vera, popřípadě lokálně fenistil. Pokud už to mám hodně tak Excipial U Lipolotio nebo chladivý zábal.
Bohužel se s tím nedá nic dělat, takže za ty roky už jsem si na to svědění zvykla, ale v létě vypadám jak dalmatin :D hlavně teda dekolt, někdy i obličej a ruce nebo nárty, prostě to co je nejvíc vystavené slunci, přes noc to vždy trochu mizí. Takže u moře třeba uprostřed týdne nejdu 1 den vůbec ven, abych to zklidnila, protože i ve stínu sluníčko palí. Jinak to vždy zmizí až když tak 2-3 dny nejsem vůbec na slunci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7522
10.4.20 04:00

Jo, taky jsem to mela, fleky az do fialova. Zaklad je zvykat kuzi na slunicko postupne a mazat kremem s vysokym faktorem. Ja uz nekupuju nic jineho nez 50+ a pokud vim, ze pujdu na delsi dobu na slunicko v takovych dneh jako dnes, po zime, kdy kuze neni zvykla, tak citliva mista zakryt a zvykat postupne. Holt si budes muset poridit nejakou ksiltovku nebo klobouk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20346
10.4.20 07:37

Slunecni dermatitidu jsem mela nekolikrat. Pomohlo pouzivat kvalitni opalovaci mleko/krem s vysokym faktorem na citlivou pokozku, cilene se nevystavovat slunci/neopalovat a na dekokt minimalizovat parfem (kombinace pot, slunce, roztekly chemicky opalovak a parfem umi udelat na kuzi slusnou paseku).
Pru vysevu zobnout zirtec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama