Myslíte si, že se holka může živit třeba truhlařinou?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 15:21
Myslíte si, že se holka může živit třeba truhlařinou?

Holky jednoduchý dotaz, co si o tom myslíte? Od mala jsem byla kreativní člověk a pořád mám myšlenky, že bych chtěla NĚCO tvořit. Bohužel práce v kanclu mě zabíjí :pocitac:. Samozřejmě, že hned nepůjdu dělat postele na zakázku, čistě mě spíš zajímá váš názor. Myslíte, že je to vůbec reálný, nebo to je prostě doména chlapů. Nechtěla bych vyrábět velký nábytek, spíš menší doplňky, případně mě taky baví patinování nebo restaurování. Klidně třeba i keramika apod. Samozřejmě by to chtělo se dozvdělat. Ale mám pocit, že u holek se prostě s takovýmto povoláním ani nepočítá. Že automaticky všichni myslí, že holka pošupajdí pěkně do kanclu za počítač a hotovo. :roll: Ptám se čistě ze zvědavosti, nehodlám hned dávat výpověď. Prosím anonym, chodí sem příbuzní.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLekninka91
Extra třída :D 10421 příspěvků 04.12.18 15:23

My jsme na škole měli holku, co chodila na automechanika :D Ale nedala to a nakonec přešla na kuchař - číšník :D

Russet
Extra třída :D 12151 příspěvků 04.12.18 15:24
@Anonymní píše:
Holky jednoduchý dotaz, co si o tom myslíte? Od mala jsem byla kreativní člověk a pořád mám myšlenky, že bych chtěla NĚCO tvořit. Bohužel práce v kanclu mě zabíjí :pocitac:. Samozřejmě, že hned nepůjdu dělat postele na zakázku, čistě mě spíš zajímá váš názor. Myslíte, že je to vůbec reálný, nebo to je prostě doména chlapů. Nechtěla bych vyrábět velký nábytek, spíš menší doplňky, případně mě taky baví patinování nebo restaurování. Klidně třeba i keramika apod. Samozřejmě by to chtělo se dozvdělat. Ale mám pocit, že u holek se prostě s takovýmto povoláním ani nepočítá. Že automaticky všichni myslí, že holka pošupajdí pěkně do kanclu za počítač a hotovo. :roll: Ptám se čistě ze zvědavosti, nehodlám hned dávat výpověď. Prosím anonym, chodí sem příbuzní.

Tak truhlářku neznám, ale jestli ti práce se dřevem jde a baví, proč ne? A fakt se s každou holkou nepočítá jen do kanclu… :roll:

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 04.12.18 15:25

Může, proč by nemohla? To, že se holky často hned derou do kanceláře je jen proto, že je nebaví fyzická práce, jiný problém tu není.

Martassek
Kecalka 228 příspěvků 04.12.18 15:26

Každý múže dělat co si zamane. Stačí jít si za svým a hlavně se neptat okolí… :lol: Tohle je například truhlářka žena: https://www.fler.cz/kostka-drevena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 15:26
@Jar Jar píše:
Může, proč by nemohla? To, že se holky často hned derou do kanceláře je jen proto, že je nebaví fyzická práce, jiný problém tu není.

já vím, jen mám prostě takový dojem. Jako jasný, že bych nevyráběla skříně nebo postele, to by mě nebavilo. Spíš jak říkám dopňky a dekorace. Ale nemám pocit, že by se to v okolí setkalo s pochopením. :roll:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16746 příspěvků 04.12.18 15:31

určitě má současná žena větší profesní nabídky než jen kancelář. Pokud tě láká truhlařina , proč ne? Je fajn, že tě nelákají velké kusy nábytku - je to o velké fyzické síle, k tomu mají předpoklady spíše muži :think: Ale pokud zvládneš vyrábět něco menšího a uživíš se tím, tak proč ne?

Hroznej puberťák
Kelišová 5398 příspěvků 04.12.18 15:33

Tak může, ale chtěl bych ji vidět :D
Jako jasný, že skříně a postele jsou užitečnější než doplňky a dekorace :jazyk: Dřevěný cetky na „farmářskej“ trh se snaží vyrábět kdekdo…

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 04.12.18 15:37

A proč byste nemohla? Ano, není to typická práce, kterou vykonávají nejčastěji ženy a možná se setkáte s nějakým debilem, ale jistě že existují truhlářky.

Restaurování už je normálně vyvážená profese.

Buď to chceš dělat a nebo se bojíš „cobytomuřeklilidi“ - v druhém případě prostě strávíš život v obavách a frustraci.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5965 příspěvků 04.12.18 15:39

Může no, znam ženský automechaniky, zednice apod :mrgreen: pak jde ale o to získat si nějaké jméno, protoze když bude chtít někdo něco na zakázku a bude volit mezi ženskou a chlapem truhlářem, zvolí toho chlapa protože se předpokládá že ten chlap to bude umět líp, je to chlapská práce :) jinak je spousta kreativních prací i pro ženy :D zrovna na tu truhlařinu je třeba škola nebo aspoň nějaký kurz a praxe, přítel je vyučený truhlář, ma maturitu a stejně najít práci v oboru není lehké, když nechce podnikat na sebe.

jahuhudka
Extra třída :D 11266 příspěvků 04.12.18 15:44

Ted jsem nasla na fb pana co dela diare vaze a pak kozena vazba. :srdce: uplna nadhera. To umet-naucit se :srdce:

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10030 příspěvků 04.12.18 15:48

Znam zeny zednice a elektrikarky. Truhlarky ne, ale proc ne :) me se treba restaurovani libi moc

Procházející
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 04.12.18 15:51

Živit se můžeš, čím budeš chtít, ale musíš na to mít.
Jestli chceš dělat dekorativní věci ze dřeva, musíš k tomu mít předpoklady a finance. A poprat se s velkou konkurencí. Proč nejsou ženy truhlářky? Protože na to je potřeba velká fyzická sila a flexibilita. To truhlářství něco vyrobí, ale pak musí jet na montáže, a tam jsou třeba dva dny, musí to vytahat do schodů a jedou domů až to smontují. Tohle se neslučuje s péči o děti. Vzhledem k tomu, že tady pořad opakuješ žena má pracovní uplatnění v kanceláři, tak mi nepřijdeš moc kreativní. Tady x žen je kreativní, nezakládají o tom diskuse, jdou a tvoří a pak se pochlubí výsledkem. :nevim:

AnnieTRoj
Kecalka 214 příspěvků 04.12.18 16:06

Pod truhlařinu si asi většina nepředstaví drobné dřevěné dekorativní předměty. Ty zvládne snadno i ženská, ale uživení bude možná horší, nevím. Mně by také nebavila práce v kanclu, tak tam nelezu.

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 04.12.18 16:08

Me od detstvi fascinovali kováři. Ale silene. A az nekdy v 35 jsem se dozvěděla, ze jsem z kovarskyho rodu. Byt chlap, nevaham…nebo byt znovu mlada..kdovi :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >