Myslíte si, že se Češi bojí cizinců ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

drewlet
Závislačka 4483 příspěvků 28.08.18 15:55
Myslíte si,že se Češi bojí cizinců ?

Napište klidně ano, nebo ne. Váš názor mě zajímá. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4324 příspěvků 28.08.18 15:59

Mysím, že takto nelze zevšeobecňovat. Bojím se nebo nepříjemní mi jsou konkrétní lidé, ne obecně cizinci.
A že se dost často jedná o příslušníky nějakého etnika, víry, to ano. Nevím, proč bych měl v hlavě potlačovat zkušenosti nebo přirozenost.

Markéta80
Hvězda diskuse 39691 příspěvků 28.08.18 16:02

@drewlet asi jak kterých ale spíš jazyková bariéra :think:

tininas
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 28.08.18 16:04

Proč? Já bydlím v Praze a docela často se pohybuji v centru, ale že by se tam těch cizinců někdo bál, nepozoruji. Ba naopak.

No, před několika týdny jsem byla na návštěvě na jižní Moravě a taky to soužití s cizinci bylo OK. Jak si Ti Francouzi chválili moravské víno - no já sama valila bulvy.

A minulý týden jsme s dětmi navštívili Konopiště. Jj. Hodně Němců a Rusů, ale že by se jich někdo bál?

Ty jsi z nějakého bulváru?

Edit: slovosled

Příspěvek upraven 28.08.18 v 16:47

Heinich
Závislačka 3164 příspěvků 28.08.18 16:04
ne

Podle mě se Češi určitě cizinců nebojí. Bojí se jen té lůzy, co se právě dere do Evropy, protože už se provalilo co dokážou..

drewlet
Závislačka 4483 příspěvků 28.08.18 16:05

@tininas ne :mavam:

Anny0694
Povídálka 12 příspěvků 4 inzeráty 28.08.18 16:08

@Heinich :palec:

tininas
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 28.08.18 16:09
@drewlet píše:
@tininas ne :mavam:

A ty osobně máš nějakou špatnou zkušenost? Případně někdo z Tvých blízkých?

Ms.Ragdoll
Závislačka 2552 příspěvků 28.08.18 16:18

Nemyslim si, ze se Cesi boji cizincu. Naopak mi Cesi prijdou jako dost tolerantni a pratelsky narod. Vyjimky se samozrejme najdou, jako asi vsude, ale i tak rozhodne nejsou namiste ty nalepky nesnasenlivych xenofobu, co sem tam
dostavame.

Russet
Extra třída :D 11094 příspěvků 28.08.18 16:29
@drewlet píše:
Napište klidně ano, nebo ne. Váš názor mě zajímá. :kytka:

Někteří jo. Já nemám s cizinci problém, když jsou ke mě slušní. V cizině se snažím přizpůsobit. Negativní zkušenost nemám.

Alkata
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 28.08.18 16:44

Blbost. Nebojí. Je to jen neco co nam média neustále podsouvaji. To je jako s xenofobii a cikány. Jak to muže mít neco spolecnyho, kdyz tu cikani žijí stovky let a všichni je znají? Tak jakypak strach z neznámého. Proste nesmysl. Zaměňují se předsudky a zkusenosti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 16:48

Nejsem Češka, ale žiji zde 4/5 svého života, mluvím normálně česky, pracuji, jsem modrooká blondýna :-) Nicméně Češi mou národnost příliš „nemusí“ (z důvodů historických apod). Už vím, že např. mluvit v tramvaji s dětmi po našem není úplně dobré, protože často se najde blb, který má hnusné řeči. A samozřejmě se mi víckrát stalo, že ve společnosti někdo rozmlouval o tom, jací jsou … idioti, pak se mi sice omlouval, že nejde o nic osobního, ale příjemné to není. Mnohem více xenofobních blbců jsem osobně potkala mezi málo vzdělanými lidmi, kteří čerpají své názory na svět z TV Barrandov, a (nevím proč) mezi staršími lidmi. Mladým je národnostní odlišnost myslím vcelku fuk.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 28.08.18 16:51

„Bat se“ neni spravne sloveso. Podle me cizinci cechum vadi, jsou vuci nim nepratelsti. Vesmes z historickych duvodu.

tininas
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 28.08.18 17:10

mejdylko
Extra třída :D 11341 příspěvků 28.08.18 19:08

No spíš jo… řeknu, že přítel je Rumun a úplně vidim ten děs v očích a rozšířený nozdry. To mě baví :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Jiří Krampol bude vyznamenán od prezidenta Miloše Zemana!

A je to potvrzené! Z rukou prezidenta republiky převezme v neděli večer na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >