Myslíte že je to spurt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 21.03.19 11:16
Myslíte že je to spurt?

Maminky prosím Vás budeme mít 6 týdnů, vím že diskuzí na toto téma je tu hodně. Jenže všude čtu že růstový spurt probíhá tak že se mimčo na kojení budí častěji většinou i po hodině a hodně pláče. Naše malá se kojila po 3 hod. Teď se budí po 2,5. Žádný výrazný rozdíl..ale za to u kojení strávíme 45 min i hodinu.. už dva dny to začíná po 10 min u prsa být horor pouští se, kroutí, brečí přitom mléko teče jen prostě ne tak jak na začátku…tak jí dávám po nějaké době k druhému prsu a zase to samé chvíli saje krásně a pak hrůza.. když ji prso vemu katastrofa řev.. pěsti v puse.. dudlík ji nezajímá… Jsem z toho hotová.. přijde mi že z toho přepijeni ji pak i bolí více břicho.. myslíte si že je to ten spurt? Já doufám že ano nebo tohle se vydržet moc dlouho nedá… :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
anavi13
Závislačka 3721 příspěvků 21.03.19 11:21

A nezačne jí to mlíčko téct rychleji? Mě se stává, že pěkně pije a po nějaké době se začne zalykat. Někdy začne právě hystericky plakat a je celý od mléka. Taky se zakucká. Pomáhá přiložit dlaň na prso a stisknout a nebo na chvíli odstavit a pak kojit dál. Už jsme to celkem vychytali a i sám si s tím už poradí a tolik nepláče.

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 21.03.19 11:24

@anavi13 Tohle mi někdy dělá úplně na začátku když začne sát, že se z toho zakucká jak to teče ale nepláče… Jen to rozdycha odpocine si a jede dál… :D :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 45815 příspěvků 21.03.19 11:26

Buď, nebo je to zlom na konci šestinedělí, kdy se přestává tvořit mléko ve velkém a začíná se tvořit jen v takovém množství, jaké dítě vyžaduje. Mimčo pak musí mnohem víc makat a zvlášť, pokud to byly děti, kterým to teklo prakticky samo, některé to nesou velmi nelibě. S prvním dítkem jsem měla prakticky totéž po tom 6. týdnu, byla u mě i laktační poradkyně, zklidnila mě a nakonec to přešlo, mimčo se začalo víc snažit a pak jsem bez problémů kojila hodně dlouho. S druhým se mi začíná rýsovat totéž, je v podobném věku a taky se začalo před pár dny vztekat a kroutit. Přistála mi tu váha, kterou jsem nikdy nepoužila a do budoucna to ani nemám v plánu (s prvním dítkem ten největší spouštěč stresu), ale tak jsem zkusmo zvážila a od poslední kontroly dr. před pěti dnama má nahoře čtvrt kila, takže evidentně i s tím vztekáním toho do sebe dostane dost. Časem se to srovná.

Heivka
Závislačka 3883 příspěvků 21.03.19 11:32

@Veronika587 Může to být spurt, pokud to tak je takto za pár dní přejde,pokud to bude trvat delší dobu tak bych doporučila miminko převážit u mě se takhle projevil nedostatek mléka a syn mi zhubnul, já pod tlakem ze všech stran že jde o spurt nechala syna takhle trápit 6 týdnů.

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 21.03.19 11:37

@ugluk Tak to jsem vůbec nevěděla že něco takového nastává po šestinedělí… Taky jsem už zvažovala laktační poradkyni… Ještě chvíli počkám a uvidíme..a jak se to potom srovnalo? Mimčo začalo více makat ? Kdy to přešlo?

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 21.03.19 11:40

@Heivka Taky mě to napadlo… :? Naštěstí jsme byly před týdnem u dr. kvůli průjmu kde nás vážila a zítra máme poradnu tak aspoň uvidíme jestli je na tom s váhou v pohodě

anavi13
Závislačka 3721 příspěvků 21.03.19 11:45

@Veronika587 je to boj :mrgreen: synovi je osm týdnů takže chápu. My teď jen kojíme a kojíme asi mě chce vycucnout :lol: a napadlo mě , poliká celou dobu kojení, nedělá si z tebe jen dudlík? Můj to tak občas má, dudlík nechce. Občas si vezme kaučukový. Jinak mě ještě pomáhá ho zavinout a kojit takto. Pak se mi vztekal, když se mu blbě leželo nebo byl špatně přiložený k prsu . Zkus různé polohy při kojení, třeba to pomůže ;)

ugluk
Hvězda diskuse 45815 příspěvků 21.03.19 11:46

@Veronika587 já to u prvního taky netušila a hodně mě to zaskočilo. Klasické spurty se u mých dětí projevují právě jako „na prsu furt“. já ani nevím, jak dlouho to tehdy trvalo, možná týden, než mě to dokázalo vystresnout natolik, že jsem volala LP, pak ještě nějakou dobu, ale jak jsem byla klidnější, přešlo to i dítko. v každém případě jestli to nepřejde nebo nebude přibírat, tu poradkyni klidně zavolej, zkontroluje přisátí, techniku a tak. já už jsem to druhé dítko tuhle přistihla, že jen u prsa leželo, nesálo, ale počkalo si, až tam toho dost nateče samo, a pak jen polykalo :zed: Prostě v tom šestinedělí to maj snazší, no, ale rozhodně se to netýká všech dětí, to jen že mě to napadlo a v podobném období jsem si zažila totéž.

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 21.03.19 19:32

@anavi13 právě ona je dudlíková, jen když se děje tohle a dám jí dudlík tak řve .. Ach jo já nevím docela mě znervoznujou ty její scény že to opravdu asi nebude spurtem když o nic moc častěji nechce pít .. :( a to dudlani prsa mi dělala předtím teď fakt polyká a podudlá si jen chviličku když už u toho usíná ..

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 21.03.19 19:37

@ugluk No je to těžké .. je toho tolik čím to může být… Asi opravdu zavolám LP a budu aspoň vědět… ale každopádně to vypadá na to že je vzteklá že musí zabrat no uvidíme.. vůbec mě nenapadlo že je to kojení takové :zed: no co se dá dělat

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 21.03.19 19:44

@ugluk ještě se zeptám.. je možné že mě může malá to prso vycucnout? Teď opět řev u prsa mačkala jsem ho a tentokrát vyšla jen jedna kapka :roll:

ugluk
Hvězda diskuse 45815 příspěvků 21.03.19 20:13

Jo, to je normal, ja mam jeden den prsa jako sutry, pak me vycucne totalne, dva dny mam pocit, ze uz nemam ani kapku, ale hodne prikladam, piju meltu a kojici caje po litrech a dalsi den zas prsa nality… Oni si umi vytahnout, co potrebuji, ja kolikrat nevymacknu ani kapku. Byla jsem smimcem v nemocnici a musela vazit pred a po kojeni, tak jsem kolikrat koukala, kolik vytahlo, kdyz mi prislo, ze mam prsa mekky a za pet minut je dojedeno.
Jo, muzou byt takovahle „divoka“ obdobi, ale zas pak kdyz to jde, tak pohodicka, je to zadarmo, vsude to clovek taha s sebou, neresi teplou vodu a sterilizaci :lol: Ne, bez legrace, moc dobre pamatuju, jak jsem plasila, kdyz mi zacalo blbnout starsi dite, to jsem se pak zarekla, ze jestli budu mit jeste nekdy druhe, tak budu vsecko brat v klidu. No, snazim se to uvadet v praxi, ale nekdy to jde ztuha :mrgreen:

Je fajn, ze jdes zitra na kontrolu, uvidis prirustek, poradis se s dr. A dobra laktacni ma urcite vyznam. Nekdy nemaji radi dudlika (mne ho tehdy nezakazovala, mela jsem vyslovene dudlikove dite a pak s nim uspesne kojila jeste dlooouho). Tak hodne stesti a pak poreferuj!

anavi13
Závislačka 3721 příspěvků 22.03.19 10:18

@Veronika587 třeba si jen vymyšlí a přejde to ;) já myslím, že úplně prsa nevycucne nikdy. V šestinedělí jsem je měla obrovská, hodně nalitá. Teď už to takové není, hodně se to mění. Jak jsem psala je mu 8 týdnů. Prsa se mi trošku zmenšili, už nebývají jak před explozí. Jinak já při zmáčknutí většinou nic nevymáčknu a to se mi kolikrát i zaliká. A přibírá moc hezky ;) odsávačkou jsem odsála asi jen 50ml, moc mi to nešlo. Každopádně je to asi tím, že mám obrovská prsa :mrgreen: ale pije mi hodně často přes den klidně po hodině a půl, v noci už si dělá delší pauzy ( 7hod. a 3-4 hod). Neboj dneska zjistíš jestli přibírá a podle toho se zařídíš :palec:

Veronika587
Povídálka 46 příspěvků 22.03.19 13:38

Tak dnes v noci se mi budila po dvou hodinách… Přibírá prý dobře za tři dny šla nahoru o 90 g nevím jestli je to akorát .. nicméně mi doktorka řekla že teď by se takhle budit neměla a už vůbec ne aby se dokrmovala z druhého prsu a já kojila tak dlouho :nevim: … Řekla pokud se to nezlepší, dávat dokrm… Jenže mám strach že pak nebude chtít prso.. jinak se koukala mlíka mám prý dost… Tak já fakt nevím :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama