Reklama

Myslíte že opravdu pomůže zkoušet různé hrnečky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.10 18:33
Myslíte že opravdu pomůže zkoušet různé hrnečky?

Už mám doma sbírku různých tekoucích a netekoucích hrnečků, brček, lahviček s dudlíky. a nepije a nepije. Tedy když to přinesu domů, tak to vypadá nadějně, ale vydrží to klukovi tak půl den a opět to nechce. Přijde mi, že pije jen ze zvědavosti. Stejně tak pije z klasické skleničky pokud sedím v retauraci a závidí, doma už ne. Stejně tak je to z různými nápoji. Nepije mi ani odstříkané MM, takže v chutnání a nechutnání teotaky nebude. Já mám takový pocit, že pít umí, ale nechce, ať už je důvod jakýkoli. Že celá věda v pití není o zkoušení hrnečků a různých nápojů, ale spíš dítě musí dospět k tomu, že chce pít nějak jinak než z prsu. Nebo máte jiné zkušenosti - dítě vám zázrakem začalo pít vodu z jednoho hrnečku, z ostatních stále odmítalo?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adélky
Neúnavná pisatelka 19745 příspěvků 28.04.10 18:53

Adélka pila z hrnečku tak od roka, do té doby z lahvičky - klasické, kromě mlíčka i normální pití. Hrnečky jsem zkoušela, ale myslím, že je v 7 měsících brzy chtít po prckovi, aby ho ovládal… Třeba poradí mamči s menšími dítky.

Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 28.04.10 19:00

Ahojky,tak s odmítáním tekutin syn bojoval skoro rok a půl,sice jsem 18 měsíce kojila,ale pak už to bylo spíš takové cuckání,než aby mu to stačilo jako tekutiny.Mám doma sbírku všech dostupných hrníčku,pítek,sa­viček,slámkových hrníčků,vyzkoušela jsem snad milion druhů čajů,šťáviček,sla­zené,teplé,vlaž­né,neslazé,s me­dem,ale prostě nic.Musela jsem se ho stokrát denně ptát a nabízet a nabízet a někdy i nutit.Nejhorší bylo,když měl syn třeba 40 horečky,to jsem ho musela doslova zalehnout a injekční stříkačkou mu čaj lít až do krku,aby nás nehospitalizo­vali.Katastro­fa,řvala jsem u toho víc než syn,ale prostě nebyla jiná možnost.No a po druhém roce přišel zázrak a syn začal pít s klasického hrníčku pouze čistou vodu.Sám si řekne,že má žízen,no je to paráda.Nevím co bych ti poradila,říká se,že se nemá nutit,ale myslím,že jsou situace,kdy to prostě jinak nejde :nevim:

Příspěvek upraven 28.04.10 v 19:01

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.10 19:01

On ale nepije ani s té flašky s dudlíkem. Z hrnečků pít taky umí, ale prostě nechce.

Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 28.04.10 19:09

Ahoj, mám doma stejného zatvrzelce. Je kojený a prostě z žádné nádobky pít nechce a nechce.
Stejně jako u vás ani odstříkané MM, a to když mu byly 3 týdny tak občas MM dostával z lahvičky, pak už ne. Po lžičkách vezme cokoli (MM, čaj, voda, švestková šťáva). Vlastně jediné co z flašky vypije je kaše, dávám mu jí antikolikovou lahví MAM se savičkou na kaši.
Zkoušela jsem různé lahvičky i savičky, hrníčky prostě všechno. Přijde mi, že za to jen vyhazuji peníze.
Nejdéle v té puse udrží hrneček Nuby z DM. Ten i skousne, ale hned rukama odstřelí pryč. Zkoušela jsem mu ručičky podržet, ale to se vzteká a semkne rty nebo prská.
Dneska se mu teda párkrát podařilo i polknout trochu vody, ale stejně mu i tak vytéká dost vody koutkem úst.
No, prý se to jednou naučí a máme vydržet. Tak na to jsem fakt zvědavá :nevim:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 28.04.10 19:21

já bych vydržela a pokud kojíš tak něco málo tekutin určitě má. A prostě průběžně zkoušela, nedělala bych z toho vědu. :nevim: Evidentně to není ani chutí ani hrníčkem.

I když mě dcera teď vypije z Nuby DM hrníčku dvakrát tolik než co vypila před tím z jiného. Ale ona celkem pije takže to je spíš otom, že se jí to pije líp.

Dávala bych hrníček i na hraní a postupem času se naučí že z toho něco teče. Dej tam jen vodu to nebude vadit, že to máš vylité na zemi. Držím palce ať se to brzy zlepší :wink:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 28.04.10 19:32

u nas je to o chuti - sladkou vodičku jooo, ale taky ne vždy - ale já chci dávat vodu
zvažuji, že bych ho tím sladkým naučila pít a pak postupně snižovala množství cukru na nulu - co myslíte?

Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 28.04.10 19:37

Tak to nevím, mě nechce ani nic slazeného - odzkoušeno.
Ale kdybys to množství opravdu postupně snižovala, tak to si možná zvykne

BarborkaB
Stálice 81 příspěvků 28.04.10 19:38

Moje zkusenost - sladke NEEEEE, jinak se z toho nevyhrabete. Cesty zpet neni. Meli sjem smulu,ze mala byla v 11.-ti mesicich hospitalizovana v nemocnici a tam ji davali sladky caj a od te doby uz nikdy nesladke nepila. Do te doby naopak bez problemu. Bohuzel jsem nevedela,ze to tam maji tak preslazene, jen jsem koukala, co vypije. A pridam druhou - flasku s dudlikem NEEEEE, vysledkem je, ze moje dva a ctvrt stara dcera nechce pit z niceho jineho. Zvorala jsem to. nevite nekdo jak te flasky zbavit? Mala vypije dost, mozna spis az moc, v tom problem neni. Ale proste coloki jineho nez ta flaska s dudlikem je problem. A ona ma brzy zizen, pak zacne vyvadet, hyperaktivne litat a nakonec ji tu flasku radeji zase dam. Jenze ve skolce tohle asi nepujde :-(

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 28.04.10 19:42
Pudloslava píše:
u nas je to o chuti - sladkou vodičku jooo, ale taky ne vždy - ale já chci dávat vodu
zvažuji, že bych ho tím sladkým naučila pít a pak postupně snižovala množství cukru na nulu - co myslíte?

Tak my jsme se zasekli na ředění 100% džusu a vody 1:1. A dál už to nepůjde :wink: . Jak dám míň džusu, nepije. :zed:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.10 19:43

Jenže u nás nechce ani nasycený roztok glukopuru. :cert: Prostě co teče a neni z kozy to nechce. Občas ho obelstím lžičkou mezi příkrmy (ty futruje). Ale už i tam začal zkoumat, co je na lžičce. A jakmile vidí vodu tak zavře pusu.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.10 19:43

Jenže u nás nechce ani nasycený roztok glukopuru. :cert: Prostě co teče a neni z kozy to nechce. Občas ho obelstím lžičkou mezi příkrmy (ty futruje). Ale už i tam začal zkoumat, co je na lžičce. A jakmile vidí vodu tak zavře pusu.

Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 28.04.10 19:51

No tak já mám asi štěstí, mě teda vezme ze lžičky cokoli, asi se mu to líbí. Když mu dávám ze lžičky vodu nebo čaj, tak ještě otvírá pusu stylem „mámo dávej ještě“. Taky samozřejmě jsem pro, aby sladké nepil, ale potřebovala jsem vyzkoušet, jestli bude pít vůbec něco, tak jsem mu přisladila čaj. Ale nechce ho taky.

BarborkoB můj synovec taky pil jen z flašky ještě kolem 2.roku, ale na něj platilo brčko. To se mu strašně líbilo z něj pít, nejvíc, když mu to ukázal někdo dospělý. Prostě se rád opičil. A potom rád pil z těch lahví s netekoucím uzávěrem, myslím Jupík a tak, mají je i minerálky Rajec a ostatní.
Jenže moje sestra neřešila sladké nebo neslazené, takže mu dávala šťávy a dětské slazené nápoje no, tak možná proto to chtěl pít.

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 28.04.10 20:19

Mám stejný názor.. na základě naší zkušenosti. Helenka umí pít ze všeho, ale nechce, každý hrneček jí vydržel chviličku a dost. I dnes jako starší ji musím k pití nutit, už jsem ustoupila i ke šťávám a přesto to moc nepomáhá.
Souhlasím s tím, že o hrnečku to být nemusí.

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 28.04.10 20:21

Pudlo, to fakt nedělej - ničemu nepomůžeš, to sladké pak neodnaučíš…
Na slazené pití máte dost času - jestli vodu nebude chtít, stejně k tomu dojdete, ale čím později, tím líp.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >