Myslíte, že pro 6ti měsíční miminko má to plavání přínos?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 20:56

Myslíte, že pro 6ti měsíční miminko má to plavání přínos?

Dobrý den, jdu k vám pro radu/uklidnění. Byli jsme na prvním kojeneckém plavání. Asi jsem měla moc idealistické představy, ale myslela jsem si, že to bude hezký zážitek. Syn nebyl vůbec nadšený, celou dobu se tvářil fakt zoufale a smutně, sem tam plakal. Ani náznak po nějaké radosti. Do toho je to tam dispozičně velmi nesťastně řešené, stístněné prostory, dítě skoro není kde převléct atd…. Přišlo mi vše špatně, ale zároveň to nechci hned balit po první návštěvě. To co jsme dělali s ním dle mého mohu dělat i sama v bazéně, tohle je velmi drahý špás, za půl hodiny rachtání skoro 500kč…, jsem z toho hodně rozpačitá, kdyby se mu to líbilo, tak to neřeším, ale takhle… Asi jsem trochu přecitlivělá, ale měla sem z jeho výrazu pocit, že ho snad trápím :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1536
3.1.22 21:03

Pokud se to diteti nelibi, tak se na to vykasli ne? Prvni syn taky nemel dlouho rad vodu, kdybych ho tahala na plavani, prorval by to. A imho to ma největší prinos pro rodice, ze vypadnou nekam mezi lidi. Jako rozhodne nic „nezanedbas“, kdyz nebudes mit odskrtnute kojenecke plavani, to bych si ty prachy dala bokem, az ho to bude bavit a bude z toho mit větší rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4058
3.1.22 21:05

Tak to zkuste později :kytka: takhle mu to taky můžeš zprotivit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
3.1.22 21:06

Jestli z toho nemas radost spis naopak, tak bych tam nechodila. Neni to zas takovy prinos pro zdrave dite, ale verim, ze to muze hodne pomoci detem, ktere maji urcity degicit. Navic i nadseni plavci u prvniho ditete, tak s druhym ditetem uz nechodili, protoze uz na to nemeli cas. Vzdyt to muzes zase po case zkusit, kdyz budes chtit. Taky mi to prijde predrazeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20414
3.1.22 21:08

Chodím „plavat“ již s třetím dítětem a pokud by se tam dětem nebo mne nelíbilo, kašlu na to. Těchto 500 Kč pro mě má představovat relax, kde se s nikým nepretahuji o sprchu, mám si kde vypít kávu… K tomu přínosu. Máme doma bazén, takže vítám, že jsou děti od dvou let samostatne, mají rády vodu, ví, jak se zabavit na hluboké vodě. Ale co se týče plavání, zvlášť mezi 3 a 5 rokem je takové motorické slepé okno, kdy se dítě téměř neposouvá. Ta pravá výuka plaveckých stylů začne až po tom 5 roce a tam stejně narazis, že ti k tvému rozplavanemu dítěti dají začátečníka, děti se za dva tři měsíce srovnají a jede se dál.

Pokud bys s mimcem „plavat“ chtěla, musíš najít klub, kde vám to bude vyhovovat. Mezi kluby jsou velké rozdíly jak v metodice, tak v zázemí a organizací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12452
3.1.22 21:13

Me to u dcery pomohlo posílit svaly. Ale já jsem s ní chodila úplně od miminka na vanickovani ke kamaradce, takže na to byla zvyklá. Ale pak taky celkem podrazili (Ne teda takovou dardu, 500 bych nedala), přišel covid atd tak sme se na to vykaslali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29550
3.1.22 21:19

Tak cena 500,–- za masážní vanu plnou vody - úklid, desinfekci a čas a nasazení plavací tety - je naprosto adekvátní,
já jsem s dcerou prováděla „vaničkování“ i doma a pak mi to otec zarazil, protože spotřeba vody vystoupala do astronomických výšin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38165
3.1.22 21:25
@Anonymní píše:
Dobrý den, jdu k vám pro radu/uklidnění. Byli jsme na prvním kojeneckém plavání. Asi jsem měla moc idealistické představy, ale myslela jsem si, že to bude hezký zážitek. Syn nebyl vůbec nadšený, celou dobu se tvářil fakt zoufale a smutně, sem tam plakal. Ani náznak po nějaké radosti. Do toho je to tam dispozičně velmi nesťastně řešené, stístněné prostory, dítě skoro není kde převléct atd…. Přišlo mi vše špatně, ale zároveň to nechci hned balit po první návštěvě. To co jsme dělali s ním dle mého mohu dělat i sama v bazéně, tohle je velmi drahý špás, za půl hodiny rachtání skoro 500kč…, jsem z toho hodně rozpačitá, kdyby se mu to líbilo, tak to neřeším, ale takhle… Asi jsem trochu přecitlivělá, ale měla sem z jeho výrazu pocit, že ho snad trápím :,(

První hodina bývá na zkoušku. My chodili až od 9 měsíců syna a líbilo se mu to. Měla jsem to spíš jako zábavu pro sebe. Museli jsme se sbalit, někam jet, setkala jsem se se známými, s dalšími dětmi. Ambice naučit kojence plavat jsem neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10199
3.1.22 21:30

Chodila jsem se dvěma a všem to doporučuji. Ale i v rámci jedné organizace jsou obrovské rozdíly ve schopnostech trenéra a úrovni zázemí. V jednom bazénu ekl ohryzané pomůcky, ve druhém luxusní vybavení, velké sprchy a krásná kavárna na aklimatizaci po plavání. První lekce je otevírací i pro rodiče. Hodně jsem vybírala na doporučení a podle recenzí. Jedna instruktorka pořád foukala vodu :roll: a s druhou děcka běhaly po opičí dráze na vodě, skákaly šipky a pořád strkaly samy hlavičky pod vodu, až jsem měla co dělat, to dítě vylovit. Instruktorka si s dětmi navázala vztah, houkla a na povel roční děcka plnily úkoly. V roce a půl mi obě přeplavaly na čubu dětský bazén bez opory. A celkové účinky rehabilitace byly vidět po každé lekci. Kluci se zápřahem oba srovnali. Ale jen, když nás vedl správný člověk. Když ne, byly to děsná otrava a za těžké peníze, chodila jsem naštvaná domů.
Edit k dotazu - začínali jsme na vaničkách po šestinedělí, takže tam šlo potápění samo. půlroční má nevýhodu, že se musí zase naučit zadržet dech, když má vodu na obličeji. Ale to se naučí velmi brzy, jen je potřeba to doma při koupání trénovat. Používat domluvené heslo a po troškách polévat hlavičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29550
3.1.22 21:40

@tulipán jo, to máš pravdu, já už to zapomněla, s půlročním je na vaničkování z tohoto důvodu opravdu pozdě, musí se začít co nejdřív

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10199
3.1.22 21:49

@stinga Ano, v půl roce už vaničky nebývají, chodí se do bazénu s rodičem a chce to trénovat zadržování dechu. Do skupiny přicházely děti stále nové a šikovná instruktorka je zbavila strachu z vody všechny. Takže dá se začít kdykoliv, aale rodič nesmí jančit a musí mít štěstí na profesionála. Většinou s nováčkem dělala první plavání instruktorka a pokud to nebylo ono, domluvila si individuální setkání a na další lekci už to dítko umělo, na třetí už nezaváhalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
3.1.22 21:53

Ja bych to brala podle pocitu, max tomu dat jeste jednu sanci, ale pokud to dite nebavi nebude to bavit ani tebe. Ja o tom taky uvazovala u prvniho, ale vycházelo to na dobu, kdy maly spaval..to by byl akorat rozhozeny a ufnukany. Tak jsme chodili proste jen tak spolu. Vodu absolutně miluje, ted v 5 plave cubicku, trochu plave prsa, výborně se potapi, skace ze skokanskeho mustku. Druhy dvouletak do roka a pul se bazenu spis bal, jak prislo vic lidi, rval a chtel pryc. Tak pro toho by to nebylo vhodne vubec. Cas od casu jsme zkusili, ted ve 2 a pul si nezada s brachou, vodu miluje, lidi mu uz nevadi, porad by plaval (pas, rukavky) kámoška na plavani s detma chodi od malička, moc si to chvali, klukum se to líbilo. Bude to hodne individualni. Jo, urovni jsou na tom kluci dost podobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
3.1.22 21:56

Ja delala se vsema detma vanickovani - s prvnim s instruktorkou a dalsi dve samo-domo ve velke vane. A od 6m hura na bazen. Nemam moc rada ta organizovana cviceni. Na bazen jsme se pak snazili zajit co nejcasteji, ale je fakt, ze se to snaze vynechava nez nejaky placeny kurs.

Jinak podle me ma pro dite prinos kazda hrava fyzicka aktivita uz od narozeni :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2851
3.1.22 22:03

Mne to prijde o nicem. A pokud to dite nebavi, tak tim tuplem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
3.1.22 22:05

Starší to bavilo, potápěla se vesele, smála se - teď v pěti letech zásek, vody se bojí, jde max po kolena. Takže v tomhle ohledu to bylo celkem k ničemu. S mladší budu taky chodit, pokud to mezi prací a kroužkama starší stihnu :mrgreen: Kdyby ji to ale nebavilo, tak to nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat