Myslíte, že už je připraven na nočník?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 88 příspěvků 25.07.19 13:22
Myslíte že už je připraven na nočník?

Ahojte maminky, máme doma chlapečka 2roky a 3 měsíce a stále má plínky :roll: Už jsme ho dříve občas nechávali bez pleny, ale vždycky byla nehoda někde po bytě. Teď když je venku tak teplo, tak jsem si říkala, ze bych ho nechala doma a venku běhat bez plinky nebo úplně nahateho. Dva dny zpátky jsme to zkusili, celé dopolko doma bez plínky, furt jsem se ho ptala jestli se mu chce čůrat, vždycky řekl ne. Za chvíli jsem ho posadila na nočník nebo na velký záchod a on seděl a koukal a nic prostě 8o Šla jsem se např. napít vrátím se a už měl mokré tepláky nebo to bylo někde na zemi. Tak nevim jestli ho takto nechat třeba více dní po sobě a potom si začne třeba říkat? Protože mluví krásně celkem, tak v tom problém nebude že by neuměl říct. A nechávat ho venku úplně bez dole nebo jen dát třeba slipy? A když jsem se ho ptala doma jestli chce plínku nebo slipy, tak hnedka řekl že slipy :nevim: Já už nevím jak ho naučit teda a nebaví mě neustále poslouchat komentáře ostatních v rodině apod. Že jsem ho měla učit už dávno, posazovat na nočník když už sám seděl atd :roll: :zed:

Reakce:
libertado
Povídálka 44 příspěvků 25.07.19 13:28

Dobrý den,
máme obě stejně staré syny ;) a předem Vám chci napsat, že hloupé kecy okolí neposlouchejte. Ano, můj syn je bez plenek na den od dvou let přesně a má suchou plenu přes noc, ale každé dítě je úplně jiné! Ten můj třeba začíná pořádně mluvit až teď.
K metodě jak na nočník - já nechávala obě děti přes léto běhat dole nahaté, tedy žádné slipy, žádné kalhotky. Týden v kuse jsem utírala loužičky a pak jim do naráz docvaklo a začali chodit sami. Zkuste ještě chvíli vydržet a uvidíte. Kdyby mu to i tak nešlo, nic se neděje. Za nějaký čas to zkusíte znovu :slight_smile:

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 25.07.19 13:30

Já teda nejprve učila bez plen doma..
nechala jsem běhat nahatého, ale neptala jsem se jestli chce nebo ne..posadila jsem cca co 15minut na chvilku..když nic, tak nic..zase za 15 minut..a takto jeden dva dny..po dvou dnech jsem posazovala co pul hodiny, po dalších dvou dnech co hodinu atd..takto jsem čas prodlužovala..za týden si chodil už sám.
Samořejmě že nečural vždy, a občas prostě to udělal i mimo tech 15 minut..ale prostě ta pravidlenost se vyplatí. Samo když to skončí v nočníku tak hujerský tanec, tleskání a pochvala..když to skončí jinde, netrestat, důrazně říct, že to patří do nočníku a že příště se to určitě povede..s oběma dětma jsem začla právě ve 2l a 3m…po týdnu doma oka..( začínala jsem právě spíše v zimě nebo když byl deštný týden, aby nám nebylo líto, že nejsme venku. pak jsem teprve trénovala venku. Nosila jsem sebou nočník v kočárku. ale tam on už si dokázal říct po tom tréninku doma

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 1 inzerát 25.07.19 13:32

Malá má 2 roky a 7 měsíců, doma čurá vcelku spolehlivě, venku musí mít plínu nebo patery náhradní kraťasy. Na velkou se občas podaří a spíš je to stejný jak popisuješ - stokrát ti bude tvrdit že ne a sotva se otočíš, má to v gatích. Ale už aspoň rámcově chápe, co po ní chcem. Vysazovala jsem poctivě od roka, ale buď z toho slezla a začala si s nočníkem hrát, nebo chytala hysteráky, takže úspěch nula. Za měsíc jde do školky, už se těším na stížnosti učitelek. Jako nevím co s ní, sázím od začátku na komunikaci a jasně nastavená pravidla - spaní plína, ven plína, doma striktně kalhotky nebo holej zadek (i když nechce, prostě jsem řekla a hotovo, ale i vysvětluju proč to tak je). Ptáme se, vysazujem, chválíme za každej úspěch, nezdůrazňujem neúspěchy (ačkoliv už se stalo že jsem se jednou zklamaně nazlobila a vyčetla jí, proč si to nehlídá, říkala že neví). Je to šílenej vopruz, doufám že druhý dítě bude v tomhle bystřejší. Moc nevím, co jsme mohli udělat líp/jinak, spíš si myslim že ji to nezajímá, tak na to nemyslí a neřeší to.

Reflex
Závislačka 4191 příspěvků 25.07.19 13:35
@lolaOV píše:
Ahojte maminky, máme doma chlapečka 2roky a 3 měsíce a stále má plínky :roll: Už jsme ho dříve občas nechávali bez pleny, ale vždycky byla nehoda někde po bytě. Teď když je venku tak teplo, tak jsem si říkala, ze bych ho nechala doma a venku běhat bez plinky nebo úplně nahateho. Dva dny zpátky jsme to zkusili, celé dopolko doma bez plínky, furt jsem se ho ptala jestli se mu chce čůrat, vždycky řekl ne. Za chvíli jsem ho posadila na nočník nebo na velký záchod a on seděl a koukal a nic prostě 8o Šla jsem se např. napít vrátím se a už měl mokré tepláky nebo to bylo někde na zemi. Tak nevim jestli ho takto nechat třeba více dní po sobě a potom si začne třeba říkat? Protože mluví krásně celkem, tak v tom problém nebude že by neuměl říct. A nechávat ho venku úplně bez dole nebo jen dát třeba slipy? A když jsem se ho ptala doma jestli chce plínku nebo slipy, tak hnedka řekl že slipy :nevim: Já už nevím jak ho naučit teda a nebaví mě neustále poslouchat komentáře ostatních v rodině apod. Že jsem ho měla učit už dávno, posazovat na nočník když už sám seděl atd :roll: :zed:

Pokud ho necháš nahatého a sám si bude chodit na nočník (tím nemyslím, že ho tam posadíš nebo mu to připomeneš), tak se s tím dá už pracovat. Počůral tepláky třeba proto, že zapomněl, že nemá plenku. Pokud bude mít nehody i nahatý, tak neřešit a dát zpátky plínu.

libertado
Povídálka 44 příspěvků 25.07.19 13:37
@Lily Evans píše:
Malá má 2 roky a 7 měsíců, doma čurá vcelku spolehlivě, venku musí mít plínu nebo patery náhradní kraťasy. Na velkou se občas podaří a spíš je to stejný jak popisuješ - stokrát ti bude tvrdit že ne a sotva se otočíš, má to v gatích. Ale už aspoň rámcově chápe, co po ní chcem. Vysazovala jsem poctivě od roka, ale buď z toho slezla a začala si s nočníkem hrát, nebo chytala hysteráky, takže úspěch nula. Za měsíc jde do školky, už se těším na stížnosti učitelek. Jako nevím co s ní, sázím od začátku na komunikaci a jasně nastavená pravidla - spaní plína, ven plína, doma striktně kalhotky nebo holej zadek (i když nechce, prostě jsem řekla a hotovo, ale i vysvětluju proč to tak je). Ptáme se, vysazujem, chválíme za každej úspěch, nezdůrazňujem neúspěchy (ačkoliv už se stalo že jsem se jednou zklamaně nazlobila a vyčetla jí, proč si to nehlídá, říkala že neví). Je to šílenej vopruz, doufám že druhý dítě bude v tomhle bystřejší. Moc nevím, co jsme mohli udělat líp/jinak, spíš si myslim že ji to nezajímá, tak na to nemyslí a neřeší to.

Já právě slyšela, že když se dítě začne posazovat moc brzo, o to hůř to jde s učením později. Nevím co je na tom pravdy, jen ještě reaguju na to co říkala zakladatelka, je jí vyčítáno že nezačala posazovat hned jak dítě umělo samo sedět :roll: podle mě je to zbytečně brzy.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 1 inzerát 25.07.19 13:45

@libertado já to jen tak zkoušela, nenutila jsem ji, nechtěla jsem jí způsobit blok. Spíš si myslim že je to o tom, kdy to tomu dítěti docvakne.

libertado
Povídálka 44 příspěvků 25.07.19 13:55
@Lily Evans píše:
@libertado já to jen tak zkoušela, nenutila jsem ji, nechtěla jsem jí způsobit blok. Spíš si myslim že je to o tom, kdy to tomu dítěti docvakne.

Taky si myslím :slight_smile:

Emisis
Ukecaná baba ;) 1830 příspěvků 25.07.19 14:32

Já mám dobrou zkusenost s indianskou metodou. Vzít plenky a nedat. Jen na spani. Ale to dítě musí být zralé a připravené, jsou tam určité znaky. Jinak je nutné se připravit ze toto odplenkovani trvá 7-11 dnů. A první dny je nacurane doslova všude a cca 3-4.den se to začne lámat a dítě si začíná říkat. Mne se to u syna povedlo před 3.rokem. Do te doby utopie. Teď to zkouším u dcerky, má 22 měsíců. Tak uvidime.

Váš příspěvek
Reklama