Mytí obličeje a ručiček

Anonymní
30.1.20 20:49

Mytí obličeje a ručiček

Dobrý večer, jak často jste miminku čistily obličej a ruce? Údajně je plet na obličeji citlivá a nemělo by se čistit nějak často. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14974
30.1.20 20:50

Jak velkému miminku? Novorozenci tak 2× denně ruce a obličej ob den při koupani. Čím je větší tím častěji, od 4m co začal jist příkrmy a lézt po zemi to už ani nepočítám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13252
30.1.20 21:57

Miminku jsem otřela pusinku po kojení, pokud byla od mléka a jinak ji myla jen při koupání a koupala jsem tak jednou za tři dny i míň. S příkrmama jsem ji myla vodou po jídle, pokud teda byla malá zašvihaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6507
30.1.20 23:40

Obličej většinou každý večer při koupání, když už jí příkrmy, tak i po jídle, pokud je zašpiněná. Když se mi zdá pleť suchá, promazávám krémem, nebo teď se mi osvědčil klasický Bepanthen. Dcerka strašně slintá, až se jí dělá vyrážka. A ručičky taky večer a někdy i přes den, ale kolikrát mě to ani nenapadne. Doma si podlahu udržuji čistou a z něčeho si potřebuje vybudovat imunitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6507
30.1.20 23:46

Jinak pidi miminka jsem obličej i ruce umývala jen při večerním koupání, zato ale denně. Pravidelně koupat obden u nás neprošlo, děti se opruzovaly v záhybcích na krku a jinde po těle. Jo a po každém koupání mažu tělovým mlékem, pokožka je pak jako samet. Vím, že některé porodnice radí nemazat. Ale potom nemůžeme diskutovat o té suchosti kůže, pokud jedna maže a druhá vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama