Mytí rukou - základ

Anonymní
15.3.21 00:56

Mytí rukou - základ

Takový asi debilní dotaz, ale já na tohle myslím teď v poslední době často.
Už od mala jsme byli učeni, že pokud od někud přijdeme domů nebo přijdeme někam na návštěvu, po záchodu, před jídlem tak si myjeme ruce. Jsem na to docela háklivá ještě v téhle době kdy prostě saháme na kliku u dveří zábradlí nebo třeba nákupní košík.
Byla u nás tchýně s jejím manželem a dcerou.. přišli neumyli si ani jeden ruce.. šli ven kouřit přišli a zase nic všichni byli několikrát na záchodě a prostě ani jeden si neumyl ruce. Když byli na návštěvě jinde tak přišli z venku, ze záchodu a šli rovnou třeba jíst brali si například oříšky z misky a neměli umytý ruce.
Jsem divná, když mi tohle vadí? Když hned po jejich odchodu jsem vzala hadr a utírala stůl kliky u dveří a podobně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6642
15.3.21 01:04

Ne nejsi divná. Mytí rukou po WC, před jídlem, po příchodu z venku apod. patří k základním hygienickým návykům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
15.3.21 01:10

Hele ja si treba po zachode ruce myju na 100%, ale pred jidlem treba dost casto ne - doma stejne varim ja takze si ty ruce vecne veku macham ve vode, venku to neresim, to musim mit ty ruce fakt spinavy - ja si zas rikam, ze treba tohle je takovy zdravy posilovany imunity jist v prirode neumytyma rukama. A po prichodu dom jsem to driv moc neresila, proste kdyz byly viditelne spinavy nebo jsem mela pocit tak ano, ale treba dost casto to bylo az treba po nejaky dobe kdyz jsem sla na zachod, neco delala v kuchyni. Opet zdravy posilovani imunity. Ted teda si ty ruce myju pokazdy kdyz prijdu, ale nadsena z toho fakt nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30330
15.3.21 04:57
@Anonymní píše:
Takový asi debilní dotaz, ale já na tohle myslím teď v poslední době často.
Už od mala jsme byli učeni, že pokud od někud přijdeme domů nebo přijdeme někam na návštěvu, po záchodu, před jídlem tak si myjeme ruce. Jsem na to docela háklivá ještě v téhle době kdy prostě saháme na kliku u dveří zábradlí nebo třeba nákupní košík.
Byla u nás tchýně s jejím manželem a dcerou.. přišli neumyli si ani jeden ruce.. šli ven kouřit přišli a zase nic všichni byli několikrát na záchodě a prostě ani jeden si neumyl ruce. Když byli na návštěvě jinde tak přišli z venku, ze záchodu a šli rovnou třeba jíst brali si například oříšky z misky a neměli umytý ruce.
Jsem divná, když mi tohle vadí? Když hned po jejich odchodu jsem vzala hadr a utírala stůl kliky u dveří a podobně?
Čuňata tomu říkají posilování imunity. Já jsem si i před kovidem myla ruce hned po příchodu domů, protože používám veřejmé dopravní prostředky. Po záchodu snad nemusím zdůrazňovat. Ví to i šestileté dítě. Ne, nejsi divná.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20680
15.3.21 06:24

Po záchodě, z obchodu, apod. to je samozřejmé, ale abych někam přišla na návštěvu a šla si mýt ruce, to už mi přijde trochu ujetý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16741
15.3.21 06:58

@terien hele kdyz prijedu z domu, tak taky hned neletim do koupelny.. Ale kdyz bych tam prijela mhd, nebo cestou byla v obchode. Tak kdyz prijdu jdu si umýt ruce. Nebo teda aspon pouziju desinfekci, nez vubec k te návštěvě vlezu domu.
Po záchodě, po prijiti z venku to musi byt automaticky.
Kdyz jsme doma, tak si pred jidlem ruce speciálně nemyjeme. Pokud samozrejme nepresazeme kytky, nebo deti nemaluji vodovkama..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3057
15.3.21 07:10

I u nás je zvykem si často umývat ruce - po příchodu domů, po použití wc, před jídlem. Když přijdu na návštěvu, tak také. Umývám si ruce i před tím, než sahám na potraviny při vaření nebo při chystání studeného jídla. Na ty, co si ruce nemyjí, se dívám spatra. Ale vlastně takové lidí kolem sebe naštěstí nemám. Doma málokdy něco dezinfikuji, ale v práci velmi často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13626
15.3.21 07:15

Po návratu domů, po wc ano, na to jsem pes. Před jidlem když jsem byla doma a nic speciálního nedelala ne.
To jidlo si sama chystám, k většině jidel mam zeleninu, kterou stejně myju, takže se omyjou i ty ruce.
Ale kdyz si jdu vzít na svačinu treba jogurt a předtím jsem si jen hrala s detma, ruce si kvůli tomu nemyju.
Kdyz jedeme na návštěvu rovnou z domova a neni tam miminko ruce si neumyvam, když jsem byla ještě v obchodě, nebo je tam male miminko ktere si chci pochovat, tak ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4637
15.3.21 07:16

Myju si ruce i na návštěvách, však se obvykle něco jí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2912
15.3.21 07:25

Zrovna jsme tuhle byli u tchýně na obědě a já říkám, že si jdu ještě umýt ruce a ona že proč, když jsme nepřijeli autobusem :nevim: Udělala bych to, i kdyby nebyl covid, cestou člověk sahá na různé kliky, dveře od výtahu apod., mám to tak přirozeně a zaujalo mě, že někdo si nejen myslí, ale i řekne, že je to vlastně zbytečné, div si nezaklepe na čelo. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4535
15.3.21 07:29

Podle mě ano, ses divná. Po wc samozřejmě ano, teď i po venku, ale dřív dle situace. Když jsou ruce špinavé, tak samozřejmě ano, ale když jsou ciste, tak se neumyvam jen proto, že jsem někde venku na neco sáhla. Každopádně není divný to, že si ruce myjes víc než někdo jinej a že ti vadí, že oni to nedělají. Divný je to, že po jejich odchodu hned otíráš všechno, čeho se dotkli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
15.3.21 07:39

Mám to stejně.
Přijdu zvenku, mají si ruce.
I když jdu na návštěvu, moje první cesta míří k umyvadlo.

S tou tchyni jsi mi připomněla story, jak moje tchyně furt sílí s desinfekci a covidem, ale to, že si po příchodu zvenku z města, práce, už neumyje ruce, ji netankuje.
Tuhle přišla, donesla chlebíčky, s dobrou chut..
Hlavně že má pořád na nose respirator, ale základní hygienu nedodržuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30330
15.3.21 07:53
@chaela píše:
Podle mě ano, ses divná. Po wc samozřejmě ano, teď i po venku, ale dřív dle situace. Když jsou ruce špinavé, tak samozřejmě ano, ale když jsou ciste, tak se neumyvam jen proto, že jsem někde venku na neco sáhla. Každopádně není divný to, že si ruce myjes víc než někdo jinej a že ti vadí, že oni to nedělají. Divný je to, že po jejich odchodu hned otíráš všechno, čeho se dotkli.

Tak asi nejsem normální. My si to v práci jedna po druhé utírat musíme. A doma kliky taky občas otřu. Protože ta zvenčí čistá rozhodně není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11945
15.3.21 07:55

@chaela ty si fakt nemyjes ruce, když od nekud přijdeš? Jako před kovidem? Uh…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1409
15.3.21 08:03

Jsem taky pro hygienu a ucim to i sve deti. Po zachode a po prichodu z venku doma vzdy! Pred jidlem jak kdy, nemyslim, ze je to nutne vzdy. Po prijezdu na navstevu nekdy ano nekdy ne, zalezi na situaci. Pokud jdu chovat male dite, tak vzdy ruce umyju a my tedy nekourime, ale po koureni bych na tom trvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat