Mzda za 7 dni před nástupem na MD

Anonymní
2.2.21 06:04

Mzda za 7 dni pred nastupem na MD

Ahoj,

protože s naším HR oddělením nějak není řeč, prosím o radu tady.
8. ledna jsem nastoupila na MD. Za leden bych tedy měla mít zaplaceno 7 dní. Moje měsíční mzda je 40 000 Kč.
HR celý leden vytrvale ignoruje moje žádosti, že chci ještě za leden podepsat Prohlášení o dani z příjmů (růžový papír), abych si mohla uplatnit slevu na poplatníka, toto prohlášení na 2021 podepsané nemám.

Chci se zeptat, při mé mzdě a počtu odpracovaných dní za leden, hraje to nějakou roli v tom, kolik teď dostanu na účet? Jde mi o slevu na mě. Slevy na děti uplatní letos manžel. A dá se to ještě nějak dodatečně napravit?

Anonym z duvodu výše mzdy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3963
2.2.21 06:26

Zrejme dostanes jeste pak zaplacenou dovolenou, takze i kdyz nepodepises, budes muset podat na konci roku priznani, kde se to da dodatecne uplatnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18797
2.2.21 06:46

Dopředu jsem taky nic nepodepisovala, až v únoru dalšího roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
2.2.21 07:24

Neodecte se ti sleva, tlna dani odvedeš víc a na výplatě dostaneš min. To stejné když si budeš ještě vybírat dovolenou. Vrátí se ti to až příští rok, když pořád daňové přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6823
2.2.21 07:28

Tak si prohlášení stáhni na stránkách finanční správy, podepiš a do firmy odevzdej (pošli). Nevidím důvod, proč nepodepsat, čekat na peníze více než rok. Kromě toho ti pak vznikne povinnost podat přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6823
2.2.21 07:28
@Bubla Bůčková píše:
Dopředu jsem taky nic nepodepisovala, až v únoru dalšího roku.

Prohlášení se podepisuje na aktuální rok, zpětně se podepisuje žádost o roční zúčtování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11178
2.2.21 08:09

A tobě už zpracovali mzdu bez toho? Stáhni si formulář, vyplň a doruč, to snad ignorovat nebudou.
Není to jen tím, že to často HR řeší až rovnou s ročním zúčtováním, že si např. 10. února se zaměstnancem podepíšou roční zúčtování a rovnou i zpětně nové prohlášení? Alespoň já co zažila, tak se to většinou řešilo všechno najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 09:00

@zrcadlo ano, mzdu už zpracovali. Za těch pár dní to bude kvuli neuplatnene sleve na dani asi pár korun, ale nerada bych o ně přišla.
Díky za ten tip, vyplnit to a poslat jim to poštou. To mě nenapadlo.

Dluží mi ještě potvrzení o neuplatneni slevy na dítě pro manžela i potvrzení o příjmu, abych si mohla podat přiznání za 2020… v kanclu nikdo, všichni na HO… jsou to darečci…

• Citovat
  • Nahlásit
3459
2.2.21 09:37
@Anonymní píše:
@zrcadlo ano, mzdu už zpracovali. Za těch pár dní to bude kvuli neuplatnene sleve na dani asi pár korun, ale nerada bych o ně přišla.
Díky za ten tip, vyplnit to a poslat jim to poštou. To mě nenapadlo.Dluží mi ještě potvrzení o neuplatneni slevy na dítě pro manžela i potvrzení o příjmu, abych si mohla podat přiznání za 2020… v kanclu nikdo, všichni na HO… jsou to darečci…

Tak víš co, ono od 1.1.2021 byly dost zásadní změny, takže u nás měli všichni plné ruce práce s testováním, jestli vše dobře vychází a teď asi zrovna ty mzdy zpracovávají, tak třeba jen prostě opravdu nemají čas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6823
2.2.21 10:11
@Anonymní píše:
Díky za ten tip, vyplnit to a poslat jim to poštou. To mě nenapadlo.Dluží mi ještě potvrzení o neuplatneni slevy na dítě pro manžela i potvrzení o příjmu, abych si mohla podat přiznání za 2020… v kanclu nikdo, všichni na HO… jsou to darečci…

Vzhledem k tomu, že na prohlášení je čas do 15.2., pokud do tohoto datu podepsané prohlášení doručíš, měli by opravit mzdu a vrátit ti to v nejbližším výplatním termínu. Stejně tak je termín pro žádost o roční zúčtování do 15.2., takže je blbost vystavovat potvrzení o příjmu nebo potvrzení o neuplatnění slevy před tímto datem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat