Mzdová účetní - zaměstnání

Smazaný anonym
20.8.15 17:12

Mzdová účetní - zaměstnání

Prosím o zachování anonymu nechci aby někdo věděl, že toto řeším - děkuji ;)

Je tu prosím nějaká mzdová účetní? Potřebovala bych vědět jak moc náročné je to zaměstnání a co vše to obnáší. Mám možnost jít pracovat tady u nás jedné z nejlepších účetních firem v našem městě ale ač mám VŠ, jazykovku - státnice a letitou praxi, tak ne v tomto oboru tudíž by si mě jak říkají, tak sami vychovali, kurzy zaplatili a vše vysvětlili abych mohla pracovat pak i samostatně. Je to prý o naučení se zákonů, neustálé školení, velká zodpovědnost, samostatnost a žádný med do toho proniknout a já řeším zda do toho jít nebo ne. Má to pro mě samé výhody jak pracovní doba, tak vzdálenost pracoviště ale je to nabídka od dobrého rodinného známého takže se bojím případného zklamání a ostudy kdyby mi to nešlo nějak :nevim:
Poradíte prosím někdo, kdo to děláte? :?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

131
20.8.15 17:35

Ahoj, za mě to beru jako dobrou příležitost. Mzdové účetnictví je hodně o vzdělávání, ale zase to není nic přehnaného, co by se nedalo zvládnout. Část měsíce bývá náročnější na čas, ale ke konci měsíce po zhotovení mezd je více času, což jistě ocení maminky od dětí. Sama mám malou účetní firmu a mzdy dělám a mám zaměstankyni, která také neměla žádné zkušenosti a během rodičovské se vše naučila a je skvělá. Takže za mě určitě to ber! Kdyby nic jiného tak je to skvělá praxe, mzdová účetní práci najde vždy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1348
20.8.15 17:40

Podle mne je to individuální. Třeba ti nebude dělat problém se zákonům a všemu okolo naučit. Ale jestli jsi účetnictví nikdy nedělala, tak bych do toho nešla. Jasně, jsou tam nějaká obecná pravidla, zákony, postupy atd., ale ta praxe je strašně důležitá. Já sama dělám finanční účto, tak vím o čem mluvím. Je to o neustálém sledování zákonů, změn. A hlavně to co si načteš jako základ je pak v praxi jinak, nebo lépe řečeno není „normálního“ zaměstnance. Každý tam má nějakou složitost, vychytávku.

Zase na druhou stranu pokud máš k účetnictví nějaký vztah a někdo by tě zaučil, tak se na to jdi minimálně podívat abys vůbec tušila o co jde. Vždycky po obhlédnutí terénu můžeš říct, že to raději dělat nebudeš, že ti ta praxe a znalosti opravdu chybí a nechceš udělat nějaký malér.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
20.8.15 17:40

Kdybych takovou nabídku dostala tak to beru hned ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
20.8.15 17:42

@Ennyka ěkuju moc za tvůj příspěvek ;) já z toho mám sevřený úplně žaludek protože se toho prostě bojím jak to šlo celý život mimo mě :( ale zároveň je to příležitost a nemalá a určitě to má budoucnost ;) takže si myslíš, že se to prostě naučí každý? :nevim: ta známá říkala, že by mě postupně zaučovala a po Novém roce už by mi předala všechny velké fabriky cca 700 zaměstnanců má třebas ta jedna fa :? njn ale mě to přijde jako hodně složitý udělat jim mzdu z podkladů co mi dodají já vůbec nevím kolik se co komu strhává to vše dělá opravdu pc? :nevim: mi rodina i manžel říkají ať to zkusím ale bojím se abych nezklamala a to nikoho :zed: jo je to prý práce jen do poloviny měsíce pak už je to pohoda a mám to 5 min od baráku :roll: a peníze jsou za to opravdu pěkný :kytka:

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
20.8.15 17:47

@janusska právě toho případnýho průseru se bojím nejvíc nebo že se jí budu ptát dokola na jednu věc a budu za trubku. fakt jsem to nikdy nedělala ale ona ztvrdí, že je to výhoda nechce žádnou hotovou mzdovku, která je nějak už zajetá a má svůj systém - chce si vychovat někoho spolehlivého k sobě aby toho neměla sama tolik ale podle sebe což chápu. Nikdy jsem účto nedělala právě jo na školách jsem ho měla ale to je víš jak :nevim: mě to přijde jako děsně náročný zaměstnání a strach mám jako nikdy :? z ničeho a že mám praxi velkou jen ne v tomhle oboru no :nevim: zítra mám dát vědět :?

• Citovat
  • Upravit
1348
20.8.15 18:02

Já si myslím, že účetní by měla být hlavně finančně gramotná a mít nějaké logické uvažování, aby vůbec byla schopná pobrat proč se co kde odečítá, proč se to počítá z tohohle základu a ne z jiného apod. Jestli ti finance nedělají problém, tak je to taky plus pro tebe. A jestli by ti paní předala velké firmy až po novém roce, tak to je fůra času. Určitě se tam jdi minimálně podívat - v čem účtují, jaké podklady dostávají atd. Ono účetnictví není žádná věda, ale jen pro ty co tomu hoví. Se mnou na VŠ (obor účetnictví a fin. řízení podniku) studovalo mraky lidí kteří rovnou řekli že to není nic pro ně, neviděli v tom žádnou logiku. A ta je podle mě sakra třeba :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 18:13

Určitě to není jednoduché pro člověka, který s tím začíná a o účetnictví nic neví. Pokud je to v účetní firmě a je tam více účetních, tak se máš alespoň kde poradit. My máme v práci účetní firmu, která nám dělá mzdové účetnictví. Každopádně jí dost voláme nebo ona nám.:) Pořád sledovat, co jí od zaměstnanců chybí, kdo co nedodal. Ještě je potřeba také zjistit, co to obnáší, jestli i personalistiku, daně nebo jen zpracování mezd a za dodané podklady odpovídá třeba personální oddělení z té fabriky. Určitě bych se zašla za známou podívat, co ta práce obnáší. A řekla bych, že zase začátkem toho měsíce budeš dělat pořád, abys to stihla v termínu. Neexistuje vzít si v tu dobu dovolenou. Naše přidělená účetní má dovolenou vždy třetí týden v měsíci.:) Ale asi bych to zkusila. Je o to pochopit základní princip účetnictví a potom už program zadané údaje zpracovává. Třeba sociální a zdravotní, to je všechno v účetním programu naprogramované. Neustále dochází ke změnám, takže hodně se musí sledovat přepisy, ale jsou různá školení, knihy i s konkrétními případy. Znám lidi, kteří účetnictví nikdy nedělali, pak navštěvovali kurz a vypracovali se. Já mám z účetnictví maturitu, ale neživím se tím.:) Změnila jsem obor, abych mohla více pracovat s lidmi.Ale třeba se k tomu jednou vrátím.

• Nahlásit
  • Citovat
Smazaný anonym
20.8.15 18:17
@mexxx píše:
Kdybych takovou nabídku dostala tak to beru hned ;)
:palec: :pankac: je mi to jas no :roll:
  • Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
20.8.15 18:22
@Anonymní píše:
Určitě to není jednoduché pro člověka, který s tím začíná a o účetnictví nic neví. Pokud je to v účetní firmě a je tam více účetních, tak se máš alespoň kde poradit. My máme v práci účetní firmu, která nám dělá mzdové účetnictví. Každopádně jí dost voláme nebo ona nám.:) Pořád sledovat, co jí od zaměstnanců chybí, kdo co nedodal. Ještě je potřeba také zjistit, co to obnáší, jestli i personalistiku, daně nebo jen zpracování mezd a za dodané podklady odpovídá třeba personální oddělení z té fabriky. Určitě bych se zašla za známou podívat, co ta práce obnáší. A řekla bych, že zase začátkem toho měsíce budeš dělat pořád, abys to stihla v termínu. Neexistuje vzít si v tu dobu dovolenou. Naše přidělená účetní má dovolenou vždy třetí týden v měsíci.:) Ale asi bych to zkusila. Je o to pochopit základní princip účetnictví a potom už program zadané údaje zpracovává. Třeba sociální a zdravotní, to je všechno v účetním programu naprogramované. Neustále dochází ke změnám, takže hodně se musí sledovat přepisy, ale jsou různá školení, knihy i s konkrétními případy. Znám lidi, kteří účetnictví nikdy nedělali, pak navštěvovali kurz a vypracovali se. Já mám z účetnictví maturitu, ale neživím se tím.:) Změnila jsem obor, abych mohla více pracovat s lidmi.Ale třeba se k tomu jednou vrátím.
čistě jen mzdová účetní bych byla finanční tam má kolegyni právě ;) jo no prostě velký firmy ale i malý podnikatelé si k ní zadávají kompletní účetnictví jak mzdové tak finanční ale každá má něco na starosti a je tam jen ona a dvě ženský já bych byla třetí a poslední 8) zajdu hnedka zítra a budu to chtít ukázat v praxi :pankac:
To je ono pochopit logiku a princip jako takovej :nevim: já ho měla na střední i na vejšce ale nic mi to neříkalo jako neplavala jsem v tom to ne ale nebylo to nic co by mě nadchlo nebo nějak naplňovalo spíš jsem se toho bála měla z toho respekt a šlo to mimo mě :nevim: proto prostě váhám zda to alespoň zkusit za to nic nedám ale když o nepůjde, tak budu za trubku úplnou no právě :zed: :zed:
  • Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
20.8.15 18:23
@janusska píše:
Já si myslím, že účetní by měla být hlavně finančně gramotná a mít nějaké logické uvažování, aby vůbec byla schopná pobrat proč se co kde odečítá, proč se to počítá z tohohle základu a ne z jiného apod. Jestli ti finance nedělají problém, tak je to taky plus pro tebe. A jestli by ti paní předala velké firmy až po novém roce, tak to je fůra času. Určitě se tam jdi minimálně podívat - v čem účtují, jaké podklady dostávají atd. Ono účetnictví není žádná věda, ale jen pro ty co tomu hoví. Se mnou na VŠ (obor účetnictví a fin. řízení podniku) studovalo mraky lidí kteří rovnou řekli že to není nic pro ně, neviděli v tom žádnou logiku. A ta je podle mě sakra třeba :mrgreen:

podle mě taky přesně no :nevim: a co já vím zda jí mám :?

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
20.8.15 18:37

Ono to chce, aby to vysvětloval, kdo to účetnictví dělá v praxi.:) My měli právě výbornou učitelku - účetní, která to skutečně dělala. Chce to na to sednout a trošku o tom popřemýšlet a najít tam v tom „účetní logiku“. Není to o matematice, ta mně nikdy nešla.:) V tom účetnictví o to tolik nejde, ta vyloženě matematika a logika je potom nutná pro ekonomy. Tady jde o to pochopit ten základ, pak už je to rutina. A k tomu sledovat neustále se měnící zákony. Když jsme ještě u nás měli mzdovou účetní, tak ta se taky rekvalifikovala. Teď už je v důchodu. Vím, že chodila na kurzy od Anag i si kupovala jejich publikace. Jsou dobří. Tak možná bych o tom trošku pouvažovala, zda by se ti nevyplatilo do toho kurzu investovat.http://www.anag.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.8.15 18:38

Vkládám ještě jednou: http://www.anag.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
25486
20.8.15 18:38

Mno tak záleží jaký máš vztah k účetnictví - je to hlavně o tom, jak píše @janusska

já ač mám Vš ekonomickou a logicky přemejšlet umim, tak bych to dělat nešla, jelikož to není můj šálek kávy, jak se říká…ale pokud tě to láká, směle do toho :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
20.8.15 18:54

Holky moc vám všem děkuju pomohly jste mi dost :hug: zítra dopoledne se nějak musím rozhodnout, tak uvidím a asi to zkusím a po čase by se vidělo dopředu na to známou ještě jednou upozorním jak to cítím a co si o tom myslím no a děj se vůle boží :roll:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama