Na bolavé zuby mi pomáhá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rotha
Povídálka 38 příspěvků 25.06.19 11:32
Na bolavé zuby mi pomáhá:

Jelikož se zuby trpím hodně často, rád se podělím co v akutní nouzy na zuby. Protože den co den tu vznikají stále stejná témata.

Hřebíček, cibule, pepř, česnek - žvýkat na bolavem zubu nebo dásnu a okolo.

Alkohol - kloktat nebo pít nebo obojí :lol: zde platí čím silnější tím lepší, určitě ne pivo nebo rum, nejlépe něco ne sladkého a silného, čistý líh nebo slivovice je nejlepší.

Alpa- vyplachovat, ale nepolykat.

Led - ledovat nejlépe cucáním kostek ledu, nebo pojídání nanukáče na tom bolavem místě, zs chvili je po bolesti. Mraženou zeleninu moc nedoporučuji.

Léky pro těhotné jedině výjimečně 1 brufen ale pozor nebrat pravidelně v těhotenství asi nejlepší Paralen nebo se lekum úplně vyvarovat.

Gely - nejlepší oraljet, dá se i kamistav, propolis, cordosyl.

Ústní vody - pomáhají ty s alkoholem (hádejte proč).

Nejlepší co pomůže je dát si sklenici panáka, ať vám to na chvíli úmrtí hubu a samo že nechat na tom zubu ten alkohol aspon 30s a poté si udělejte salát, když dáte cibuli česnek, pepř, třeba okurku a rajčata a třeba i hřebíček, moc dobré to nebude ale uvidíte že vám to zabere během minuty. Pepře fakt mraky.

A pokud nepomáhá nic tak Hrebickovy olej nebo kladivo a lépe zubaře.

P. S: až budu u pc trošku to graficky upravím.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bídžej
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 1 inzerát 25.06.19 11:35

Anebo si správně čistit zuby a chodit co půl roku k zubaři a na zubní hygienu :roll:

Rotha
Povídálka 38 příspěvků 25.06.19 11:45
@Bídžej píše:
Anebo si správně čistit zuby a chodit co půl roku k zubaři a na zubní hygienu :roll:

To říká každá když zuby má zpravené. Když máš se zubaře panickou hrůzu, tak tam prostě nepujdeš, a až se tam objevis je to proto že se to už nedalo vydržet a nic nezabírálo, v lepším případě bez zánětu okostice.

brisco
Závislačka 3590 příspěvků 25.06.19 11:47
@Rotha píše:
To říká každá když zuby má zpravené. Když máš se zubaře panickou hrůzu, tak tam prostě nepujdeš, a až se tam objevis je to proto že se to už nedalo vydržet a nic nezabírálo, v lepším případě bez zánětu okostice.

Když máš panickou hrůzu, tak si vezmeš lexaurin a jdeš. Raději dřív než později ;)
Nic jiného ten problém nevyřeší :mavam:

Rotha
Povídálka 38 příspěvků 25.06.19 11:52

Tak léku na bolest je mnoho třeba algifen, neurol, tramal, tralgit, a podobně oblbovaky kterýma ztratis zábrany prý i u zubaře ale zřejmě nebudou pro zdejší maminky tou vhodnou volbou, dokonce nevhodné léky můžou prý i vážně ublížit malému v bříšku. Tak na to pozor.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 1 inzerát 25.06.19 11:58
@Rotha píše:

A proto je lepší nebýt čuně a nepotřebovat SPRAVOVAT zuby ;) a to říkám z vlastní zkušenosti. A taky jsem se ze zubaře klepala a kazily se mi zuby. Pak jsem se zatla, začala pořádně čistit a chodit na hygienu a najednou už se žádné kazy nedělaly - stačí nebýt prasátko :mavam:

Zoe1
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 25.06.19 12:01
@Rotha píše:
Tak léku na bolest je mnoho třeba algifen, neurol, tramal, tralgit, a podobně oblbovaky kterýma ztratis zábrany prý i u zubaře ale zřejmě nebudou pro zdejší maminky tou vhodnou volbou, dokonce nevhodné léky můžou prý i vážně ublížit malému v bříšku. Tak na to pozor.

Já si myslím, že zdejší maminky zubaře v pohodě zvládnou, protože oproti porodu je to nula nula nic, to jen chlapi jsou ze všeho poserové, chtěla bych je vidět rodit. Já chodím k zubaři ráda, protože se tam aspoň na chvíli odreaguju :-)

brisco
Závislačka 3590 příspěvků 25.06.19 12:05
@Rotha píše:
Tak léku na bolest je mnoho třeba algifen, neurol, tramal, tralgit, a podobně oblbovaky kterýma ztratis zábrany prý i u zubaře ale zřejmě nebudou pro zdejší maminky tou vhodnou volbou, dokonce nevhodné léky můžou prý i vážně ublížit malému v bříšku. Tak na to pozor.

Tak to děkujeme za info, to by nás fakt nenapadlo :mrgreen:.
Stačí nebýt lenoch a o zuby se pravidelně starat a když se přece jen něco udělá, tak holt nebýt srab a trochu té bolesti vydržet nebo si zaplatit injekci :mavam:

Štrample obecná
Kecalka 496 příspěvků 25.06.19 12:28

@Bídžej Zuby si čistím po každém jídle, používám mezizubní kartáček, techniku mám dobrou, večer si dávám ústní vodu, na preventivky chodím poctivě a stejně co těhotenství, to dva zuby :-/ Někdy tomu neutečeš. Naproti tomu znám experty, co nechodí k zubaři léta a problém žádný nemají.
Teď bojuju se zánětem dásní a opravdu pomáhají výplachy ústní vodou s alkoholem, herbadent, hřebíček a ledování. Víc bohužel dělat nejde - jen porodit :mrgreen: Je to prý dáno hormonálně.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 25.06.19 12:31
@Rotha píše:

No ja bych sel radsi k zubari, nez zobat nejaky pilule na bolest. A krasne uz jde tedka vse umrtvit a neboli nic. Takze jsou to jen vymluvy.

free333
Nadpozemská drbna 25706 příspěvků 25.06.19 12:36
@Rotha píše:
Jelikož se zuby trpím hodně často, rád se podělím co v akutní nouzy na zuby. Protože den co den tu vznikají stále stejná témata.

Hřebíček, cibule, pepř, česnek - žvýkat na bolavem zubu nebo dásnu a okolo.

Alkohol - kloktat nebo pít nebo obojí :lol: zde platí čím silnější tím lepší, určitě ne pivo nebo rum, nejlépe něco ne sladkého a silného, čistý líh nebo slivovice je nejlepší.

Alpa- vyplachovat, ale nepolykat.

Led - ledovat nejlépe cucáním kostek ledu, nebo pojídání nanukáče na tom bolavem místě, zs chvili je po bolesti. Mraženou zeleninu moc nedoporučuji.

Léky pro těhotné jedině výjimečně 1 brufen ale pozor nebrat pravidelně v těhotenství asi nejlepší Paralen nebo se lekum úplně vyvarovat.

Gely - nejlepší oraljet, dá se i kamistav, propolis, cordosyl.

Ústní vody - pomáhají ty s alkoholem (hádejte proč).

Nejlepší co pomůže je dát si sklenici panáka, ať vám to na chvíli úmrtí hubu a samo že nechat na tom zubu ten alkohol aspon 30s a poté si udělejte salát, když dáte cibuli česnek, pepř, třeba okurku a rajčata a třeba i hřebíček, moc dobré to nebude ale uvidíte že vám to zabere během minuty. Pepře fakt mraky.

A pokud nepomáhá nic tak Hrebickovy olej nebo kladivo a lépe zubaře.

P. S: až budu u pc trošku to graficky upravím.

Jak to začne bolet, hned jít k zubaři, to je nejlepší, všechno ostatní jen utlumí, nevyléčí příčinu.

A samozřejmě chodit na prevence po půl roce a dodržovat zubní hygienu…

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 1 inzerát 25.06.19 12:37

@Štrample obecná těhotenství je mimo debatu - tam se dějí věci, to souhlasím :zed: mně se třeba v obou tehu děsně zanitily dásně, takže mezizubní jsem zase zavedla až po porodu, přes tu krev a nevolnosti to nešlo. Ale naštěstí nic z toho :palec:

Nicméně to není případ zakladatele/lky, tam bude trabl někde jinde :mrgreen:

Lisianne
Kecalka 357 příspěvků 25.06.19 12:37

Fajn tipy, my bez chemie mám na mysli. Teď v tehu s bolesti bojuju docela, a je to ten hormonální důvod jak mi bylo sděleno.

Štrample obecná
Kecalka 496 příspěvků 25.06.19 12:43

Jinak opravdu doporučuju jít hned k zubaři a nic neodkládat. Je to zbytečné. Akorát se tím problém odloží (v lepším případě) nebo zhorší. Pamatuju si, jak mamku pobolíval zub a bála se k zubaři. Střídavě se to lepšilo a zas horšilo. Nakonec jí to v plné síle chytlo v Chorvatsku na dovolené :-/ Jinak tipy jsou to fajn, hlavně pro případ nouze než se člověk třeba dostane k zubaři.

HayLin
Stálice 96 příspěvků 25.06.19 16:47

@Rotha Mě pomáhalo si potřít dasna propolysovou vodičkou. dá se normálně koupit v lékárně. když jsem chodila k zubařce každý den protože mi musela postupně opravovat jeden zub, který zachraňovala, tak mi pomáhalo jedině to

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama