Na bříšku zvedá hlavičku (1měsíc)

14
26.10.20 12:42

Na bříšku zvedá hlavičku (1měsíc)

Ahoj, holky,

trochu bojujeme s polohováním na bříško, pokaždé, když tam malého dáme, tak spolu s pláčem začne ihned zvedat a zaklánět hlavičku. Dočetla jsem se že takhle brzo by ji zvedat neměl (1 měsíc). Ale on to dělá téměř pokaždé když se ocitne na břichu, ať už si ho položim břichem na sebe anebo ho přebalím na ruku a druhou mu pod umyvadlem umývám zadek, pokaždé se snaží prohýbat a zaklánět hlavičku.

Nemáte nějáké rady? Všude čtu, jak je strašně důležité polohovat dítě na břicho hned z porodnice, ale zároveň, že je nebezpečné zvedání hlavičky takto brzo.

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5206
26.10.20 12:53

Proč nebezpečné? Dej ho tam na minutku, dvě, ať pase koníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5733
26.10.20 12:56

O tom jsem tedy nikdy neslysela. Vzdyt je dobre, ze posiluje svaly.Me zvedaly deti hlavicku jiz v porodnici a vzdy dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656

Nevidim důvod, proč by to mělo být nebezpečné. Malá to taky dělala a teď ji jsou skoro dva a je naprosto v pořádku. Díky tomu začala brzo past koníky a v půl roce už se rozběhla. Pokud to dítě zkouší samo bez tvé pomocí tak bych ho nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14

Nebezpečné protože podle všeho:

https://zena-in.cz/…tni-nasledky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
26.10.20 13:03

@Sonina45 To bude asi ojedinělý názor ač od odborníka. Byli jsme asi ve dvou nebo třech měsících u fyzioterapeutky a ta s tím neměla peoblém. Ve 3-4 měsících mi to přijde zbytečně pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5733
26.10.20 13:04

Cetla jsem nekolik clanku, kde s tim odbornici nesouhlasi. Napr.https://www.cadbt.cz/clanek-polohovani-miminek-na-brisku/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5733
26.10.20 13:06
@Daisy86 píše:
@Sonina45 To bude asi ojedinělý názor ač od odborníka. Byli jsme asi ve dvou nebo třech měsících u fyzioterapeutky a ta s tím neměla peoblém. Ve 3-4 měsících mi to přijde zbytečně pozdě.

Presne, me se deti otacely jiz ve trech mesicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
26.10.20 13:08

No musím říct, že jste mne trochu uklidnily, jsem prvorodička, takže podobné články, které zmiňuji „doživotní následky při brzkém pasení“ mě pochopitelně vždy vykolejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19689
26.10.20 13:10

Proc nebezpečné? Moje deti v mesici diky tomu uz drzely hlavu samy :nevim: Necti clanky nejakych radoby odborniku. Dite si aspon posiluje svaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
26.10.20 13:18

@Sonina45 jestli se ti něco nezdá, objednej se na preventivní prohlídku dětským fyzioterapeutem, sice za cash, ale nám to třeba pomohlo. Zjistil se i drobný problém, který se odstranil a nemuselo se to pak řešit třeba Vojtou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
26.10.20 13:40
@karmen1 píše:
Nevidim důvod, proč by to mělo být nebezpečné. Malá to taky dělala a teď ji jsou skoro dva a je naprosto v pořádku. Díky tomu začala brzo past koníky a v půl roce už se rozběhla. Pokud to dítě zkouší samo bez tvé pomocí tak bych ho nechala.

Není dobře, když dítě v šesti měsících běhá. Zatěžuje neúměrně klouby a páteř. „díky“ tomu mají děti nohy extrémně do „x“ nebo do „o“, a od toho se odvíjí i špatná chůze alá kačena a v dospělosti budou mít taky problémy se zády. Samozřejmě když se mimino samo zvedne na zadní (není k tomu vedeno úmyslně), nic moc se s tím nedá dělat, max. může být stimulováno činnostmi, které ho udrží co nejdéle na zemi. Je důležité pořizovat kvalitní obuv, nenechat dítě jezdit na těch malých plastových motorkách, které ke špatné stavbě chodidla/chůze významně přispívají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
26.10.20 14:11

@elena.78 malá se postavila sama bez naší pomoci. Byla jsem s ní pro jistotu i u fyzioterapeuta přišlo mi to také brzo a ok, jen nám doporučil kvalitní sandálky na chození doma, aby nebehala bos. Malá je prostě živel a neposedí ani chvilku. Do ničeho ji nenutím a nechávám ji přirozeně se rozvíjet a zkoušet. Od malá u dcerky praktikují to, že ona ví kdy je na vše nejlíp pripravena. Žádné nohy do „x“ ani do „o“ nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
26.10.20 14:37

@Sonina45 me doktorka na první prohlídce řekla 7× denně dávejte na bříško. A máme teď taky 1mesic a krásně zvedá hlavičku. Ničemu to nevadí prostě je vyvynutejsi a bude dříve lést a obracet se. ( což už se nám málem taky podařilo)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
26.10.20 14:41

@jannina1 přesně, mpje mala aktivistka taky uz v porodnici zvedala hlavu..vsechny deti se po kojeni rozplacly na rameni, jen ta moje vyhlížela aai hvezdy bo co :lol: Na brisko jsem ji od narozeni davala, a kolem 2.mesice krasne pasla koniky, i na ruce brzy krasne drzela hlavicku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama