Na bruslích se odráží jen jednou nohou

1036
2.4.21 17:25

Na bruslích se odráží jen jednou nohou

Syn (7 let) není moc pohybově nadaný. Snažila jsem se ho naučit bruslit na kolečkových bruslích. Nevěděla jsem, jak mu to vysvětlit, aby se odrážel, tak jsem mu řekla, že se musí odrazit vždy jednou nohou jak na koloběžce. Problém je, že mu to jde jen jednou nohou. Prostě levou nohu jen veze a pravou se odráží, takže to vypadá jako by kulhal. Stále mu to vysvětluju, že musí ty nohy střídat stejně jako při chůzi (chodí normálně), předvádíme mu to, ale on tvrdí že mu to na tu druhou nohu nejde a pořád jede jen na jednu nohu. Bojím se, aby si to takto nezafixoval. Nemáte nějaký tip, fígl co s tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2917
2.4.21 17:53

Jak dlouho „jezdí“?
Dcera na začátku jezdila všelijak, vypadala, s prominutím, jako po obrně 😀 😀 Radila jsem já, manžel, starší kamarádi, ale ona si na všechno musí přijít sama.
Ale lepší se to, už jezdíme i trasu od někud někam a neplácáme se jen na plácku. Teď vymýšlí jak brzdit, aniž by u toho nemusela sednout na zadek nebo zajet do trávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
336
2.4.21 18:01

Záleží jak dlouho jezdí… kdybys viděla jeden den na bruslích mě, tak nevím :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
2.4.21 18:15

Holky díky za reakce, to jste mě uklidnili, že v tom začátku to může vypadat všelijak. No „jezdí“ relativně chvilku, dnes byl na bruslích asi tak po šesté možná po sedmé, dost s tím bojuje. Teď má právě radost, že už se na tom udrží sám, ale právě se odráží jen tou jednou nohou i když ho na to upozorním ať je střídá. Tak asi to chce ještě čas, aby získal ještě větší stabilitu a budu mu to muset stále připomínat ať střídá ty nohy. Dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
2.4.21 18:27

Zkusila bych mu ukázat ten pohyb bez bruslí, klidně doma se v ponožkách jakoby klouzat, nacvičit si ten pohyb do V. a pak na bruslích hrát různé hry, co nejdéle jet na jedné noze, na druhé noze. Taky ať se na bruslích jakob pokrčí v kolenou a trochu předkloní, sníží si tím těžiště a nebude mít tolik pocit, že je v jednom kuse na hranici pádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1552
2.4.21 18:30

Dala bych mu hulky nebo ho drzela, at ma jistotu, ze neupadne a muze zkouset „techniku“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10496
2.4.21 19:01

Mam zkusenost, ze zatimco mladsi deti se na bruslich trapi a nejde jim to, tak staci byt o rok starsi a uz to jde samo.
Na kole i lyzich drandi v pohode uz mrnata, ale na brusle stoji za to trochu pockat a dozrat do nich. Dite to neznechuti a rodic ho tak nemusi drtit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5855
2.4.21 19:10
@Lucie_Sx píše:
Mam zkusenost, ze zatimco mladsi deti se na bruslich trapi a nejde jim to, tak staci byt o rok starsi a uz to jde samo.
Na kole i lyzich drandi v pohode uz mrnata, ale na brusle stoji za to trochu pockat a dozrat do nich. Dite to neznechuti a rodic ho tak nemusi drtit.

to ano, ale ona pise o 7mi letem diteti a ne o mrneti… myslim, ze autorce jde o to, aby si tento styl neprisvojil. predpokladam, ze na lednich bruslich takto nejezdi,… ja bych mu vysvetlila, ze je to stejne jako na lednich a zpocatku, jak radi nekdo vyse, klouzala pred nim a ukazovala, co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5855
2.4.21 19:14
@milwinka píše:
Syn (7 let) není moc pohybově nadaný. Snažila jsem se ho naučit bruslit na kolečkových bruslích. Nevěděla jsem, jak mu to vysvětlit, aby se odrážel, tak jsem mu řekla, že se musí odrazit vždy jednou nohou jak na koloběžce. Problém je, že mu to jde jen jednou nohou. Prostě levou nohu jen veze a pravou se odráží, takže to vypadá jako by kulhal. Stále mu to vysvětluju, že musí ty nohy střídat stejně jako při chůzi (chodí normálně), předvádíme mu to, ale on tvrdí že mu to na tu druhou nohu nejde a pořád jede jen na jednu nohu. Bojím se, aby si to takto nezafixoval. Nemáte nějaký tip, fígl co s tím?

autorko, jake mate brusle? ono velmi zalezi, jak kvalitni jste poridili, pokud se mu v nich kynkla noha, tak si tim postojem jen eliminuje to kynklani… ja kdyz jedu pres drncaky, hodne rozbity a hruby asfalt, tak jedu stejne, vahu na predni noze, a druhou vzadu se odrazim jak na kolobce bo to umocnuje stabilitu. pokud on ma pocit vratkosti, muze se chovat stejne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
2.4.21 19:47

@markytka3 Na ledních stál jednou v životě a taky mu to nešlo. A ano, jde mi hlavně o to, aby si to takto špatně nezafixoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5855
2.4.21 19:50
@milwinka píše:
@markytka3 Na ledních stál jednou v životě a taky mu to nešlo. A ano, jde mi hlavně o to, aby si to takto špatně nezafixoval.

a co ma za ty inline? ja mam jedno ditko taky s tezkou koordinaci tela. dulezite je, aby pri sportech tohoto typu byl zpevneny a nevlal jako papir, jestli je, tak super, ten styl fakt muze byt jen kvuli te stabilite a tu muze ovlivnit kvalita brusli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
2.4.21 20:18

@markytka3 Brusle má obyčejné z Decathlonu takové zvětšovaci na dvě velikosti (Oxelo). Jaké bys nám prosím doporučila? A není moc zpevněny a ta koordinace nic moc, celkově je spíš nemotorny. Ale kolo a kolobězku zvládá. Neznáš nějaké cviky na zpevnění těla? Chodil do plavání, ale to je teď vše zavřené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10496
2.4.21 22:12
@milwinka píše:
@markytka3 Brusle má obyčejné z Decathlonu takové zvětšovaci na dvě velikosti (Oxelo). Jaké bys nám prosím doporučila? A není moc zpevněny a ta koordinace nic moc, celkově je spíš nemotorny. Ale kolo a kolobězku zvládá. Neznáš nějaké cviky na zpevnění těla? Chodil do plavání, ale to je teď vše zavřené.

Jeste rok pockejte. Ver mi. Nic mu neutece, naopak, za rok mu to pujde o hodne lepe. Lepsi, nez aby si to ted spatne zafixoval.
Dcera je jeste o neco starsi nez tvuj syn, na sporty extremne sikovna, presto loni brusle porad nic moc (tak jsme na ne nechodili) a letos jezdi jako drak na lednich i koleckovych, normalne preklada, jezdi z kopce atd.
K bruslim je fakt potreba dozrat, nadrtit moc nema cenu (sama to vidis).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14874
3.4.21 11:25
@milwinka píše:
Holky díky za reakce, to jste mě uklidnili, že v tom začátku to může vypadat všelijak. No „jezdí“ relativně chvilku, dnes byl na bruslích asi tak po šesté možná po sedmé, dost s tím bojuje. Teď má právě radost, že už se na tom udrží sám, ale právě se odráží jen tou jednou nohou i když ho na to upozorním ať je střídá. Tak asi to chce ještě čas, aby získal ještě větší stabilitu a budu mu to muset stále připomínat ať střídá ty nohy. Dík.

Můj sestilety byl na bruslích taky asi šestkrát a zatím se na nich ani neudrží, natož aby sám jel :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14874
3.4.21 11:28
@markytka3 píše:
a co ma za ty inline? ja mam jedno ditko taky s tezkou koordinaci tela. dulezite je, aby pri sportech tohoto typu byl zpevneny a nevlal jako papir, jestli je, tak super, ten styl fakt muze byt jen kvuli te stabilite a tu muze ovlivnit kvalita brusli
Řekla bych, že tohle je u nás ta chyba, minule jsem ho viděla při „jízdě“ na velké koloběžce, vůbec nestal rovně a byl jak želé.. Jak na to zpevnění?
Edit: kolo taky nezvládá, už by i chápal princip šlapání, ale vyžaduje postranní kolečka. Jenže má skoro 130 cm a malé kolo neuslape, když má kolena za krkem. A na větší odmítá sednout. :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat