Na co mám nárok když jsem zůstala s dítětem sama?

Anonymní
23.10.20 22:17

Na co mám nárok když jsem zůstala s dítětem sama?

Zdravím,
Mohl by mi tu někdo poradit na co mám nárok, když jsem zůstala s dítětem sama?
Mateřská 8.000 a s bývalým jsme se dohodli, že mi zatím bude přispívat 2.000 na měsíc, jenže to mi nevystačí ani na nájem…
Chci si zažádat o příspěvek na bydlení, ale zajímá mě jestli mám nárok ještě na něco?
Prosím poraďte. Jsem docela zoufalá… :(
Omlouvám se za anonyma, ale mám tu známé a zatím o své situaci nechci nikomu říkat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2828
23.10.20 22:18

Na internetu máš kalkulačky na všechny možné dávky a příspěvky. Tak je vyplň :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19692
23.10.20 22:26

Kolik je diteti? Pokud min jak 2 roky, tak mas narok i na alimenty na sebe. Klidne bych si pak zvysila i rodicak, 8 tisic vychází skoro do 4 let ne? Jeste muzes zkusit pridavek na dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 22:32

@Kriss Tina bude mu rok…

• Citovat
  • Nahlásit
19692
23.10.20 22:36
@Anonymní píše:
@Kriss Tina bude mu rok…

Tak si nech stanovit alimenty na dite i na sebe, do 2 let na ne mas narok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.20 22:38

Vazne jste se,,dohodli" s byvalym? Dva tisíce je vysmech. Pekne ho dej k soudu, at plati, co nejvic. Do dvou let ditete mas narok i na alimenty na tebe. Ma vas predevsim zivit chlap, i kdyz spolu nejste, a ne stát :roll: Jinak budes mit nejspis jeste narok na pridavek na dite. Ale to neni zadny terno. A presny informace o davkach dostanes na urade prace, ne tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5536
23.10.20 22:38

Nech si stanovit alimenty na sebe a na dítě. Od toho se bude odvíjet nárok na ostatní dávky co by si mohla dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6252
23.10.20 23:04

Nemyslím to zle :kytka:, ale rozchází se dva dospělí lidi, kteří mají spolu mají dítě, doteď vedli společnou domácnost. Jak se může muž-otec dohodnout, že bude platit 2 tisíce Kč a nestydět se :cert: :roll: Chápu, že je to je pro něj fakt výhodný. :zed: A Ty z toho teď budeš mít hlavu v pejru. A jak se, ehm, dohodl, na péči, jestli se mohu ptát? Snaž se co nejvíce jej zapojit, dobré pro dítě plus bude se Ti hodit, až se vrátíš do pracovního procesu. To samé finance. V prvé řadě by měli financovat rodiče a brát jako samozřejmost, stát by měl pomoci, když cokoliv bude špatně. Či má snad nějaký handikep, že by nemohl své dítě živit? Jaké si to nastavíte, je pravděpodobné, že bude mít do budoucna. Když bude brát jako samozřejmost, že své dítě mají živit rodiče, nebudeš mít do budoucna problém s ním diskutovat na toto téma, bo dítě poroste, finance bude potřebovat větší.. a diskutovat nad každou pětistovkou či doprošovat se, aby vyzvedl vlastní dítě mimo „jeho“ víkend, bo ty třebas nemocná to fakt nechceš :oops: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52224
23.10.20 23:38

Jaký má příjem?2000 jsou dost málo ;) Alimenty i na Tebe když dítě nemá ještě 2 roky a pak ten příspěvek na bydlení, přídavky na dítě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
24.10.20 00:22
@Anonymní píše:
@Kriss Tina bude mu rok…

Tak máš nárok na výživné i na sebe.. Pak příspěvek na bydlení, pokud máš najemni smlouvu a žiješ sama. Taky přídavky na dítě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73608
24.10.20 07:36

No a hlavne je potreba mit na ty davky peci o dite a vyzivne stanoveno oficiálně, s vetou dohodli jsme na 2000,– te na každém urade poslou do haje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
24.10.20 08:50

A ta dohoda o alimentech proběhla jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5298
24.10.20 09:19

Jaký má příjem? Ale to je jedno, stejně si myslím, že by měl dávat alespoň půlku platu, aby zabezpečil Tebe i dítě. Na zabezpečení pro sebe máš nárok. Já toto jaksi nechápu, dva si udělají dítě, rozejdou se a platit to má stát? Já vím, že je asi těžší živit 2 domácnosti, ale čí je to problém? Ať se chlapec stará, protože ty z rodičáku a s jeho PŘÍSPĚVKEM 2000,– opravdu moc šancí nemáš. Musíš si uvědomit, že on nemá přispívat, on se má podílet dost zásadním způsobem na výživě Tvojí a dítěte, protože Tvoje schopnost aktuálně vydělávat je dost omezená. Nechápu, proč si to ti chlapi neuvědomují a myslí si, že blbými 2000,– vyřeší bydlení, výživu a další potřeby dítěte a tady ještě i matky dítěte. Je to směšné. Když si vezmu, kolik u nás děti projí a spotřebují za měsíc, tak 2000 by mi nestačily na jedno dítě ani na týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
24.10.20 10:28

@Zabatko promiňte ale na roční nebo 2.lete dítě nestačí 2000,–tydne? To nevím jak žijete vy, ale nesrovnavejte to se standardem. Neznám rodinu, která by utratila např. 16 tisíc měsíčně JEN za potřeby a jidlo pro 2 děti a to se pohybuju opravdu v těch „vyssich“ kruzích. Tohle si dokážu představit u otce s příjmy 150tisic a vys aby pak rodina mohla ještě sporit na další časy a ne že někdo žije ze 40tisic měsíčně a vse utratí protoze deti PROZEROU 16 a pak jim nic nezbývá a v případě nejakeho problémů nemaji ani korunu.
Výdaje jako obleceni, nové boty apod. nejsou kazdy měsíc. Já nechápu co se s tim vyzivnym tak nadela-chapu ze pani je na rodicaku, ALE. Evidentně ma dítě s nekym, kdo není její manzel-pro mě už tohle je chyba za kterou si žena může sama, já bych do dítěte s chlapem co si mě nechce vzit nesla-pokud to někdo bere jako papír, tak musí ale počítat s tímto scénářem.
Zadruhé chapu ze je paní na rodicaku ale pokud jdou s chlapem od sebe tak dle mého neni povinnost chlapa komplet živit ji i dítě. Má se podílet na vyzive-to by se dle svých schopností mela i matka-proc ma rodicak na 4 roky? chápu že je na rodicaku, to at se chlap snaží vic a zabezpeci i matku ale potom? 2tisice treba na 3.5lete dítě je málo? matka kdyz da taky 2tisice tak se 4 tisíci na dítě nevyjde pokud chlap nema extra příjem?
Dneska se k tomu baby stavi tak ze chteji aby financne to cele tahl otec.
Chapu ze jsou pak vydaje jako jsou věci do školy apod..ale tak snad to je vydaj jednou za čas kde to dají napůl.. vždycky rikam at si představí baby je jim chlap řekne, hele beru si do péče dítě a dávej mi 2mesicne a je to..moc by se jim to nelíbilo..jo a ještě. kupuj dárky ale do výchovy nekecej.
Když vidím jak dnes baby vari a co nakupují, občas by nebylo na škodu muset se uskromnit. Pokud jsem doma na rodicaku a mam pro sebe a dítě varit-pardon ale my utratime 1500kc tydne za jídlo a drogerku proste nakupy a manžel jí za 3 a to opravdu kupuju zdravější veci dražší. Ale dneska? Samé polotovary, jisku za 40kc, pudinky, ptákoviny. Na místo mouky a vody co nic nestojí, mlíka za pár korun z kterého je pudingu 10 apod.. známá ma strašný problem s penězi chudaci na tom jsou hrozne a pak vidim její nakup -hotova omáčka na špagety za 50kc pro 2 lidi??? Zmrazene jatrove knedlicky za 80? Vývar ve vanicce za 70? Nudle za 30??? Mleta mražené zelenina ale ona přeci tem detem tu polívku udělat musí!! A co takhle celé kuře z kterého udelam 5 jídel? Játra za pár susnu? Ale je s tim prace ale dnešní nároky na jídlo mě fakt docela dostávají. Sama si koupím nekdy i ty nudle a čerstvý těstoviny a pizzu a nevim co, ale proto, prptoze na to peníze máme a makame jak sroubci. Když bych byla v opačné situaci, tak to neudělám.. ale i tak s nadprumernou mzdou varim ze základních surovin za třetinu peněz misto polotovarů.
Když se dívám na nějaký výměny manželek apod.tak většinou chapu proč lidi nedokáží vyjít s penězi. Je potřeba koupit drogerka-jdou na poštu vybrat složenku a za 4h nemaj prachy a kupují bref a podobne veci za které v lidlu by utratili 20% částky. A takhle je to se vším.
Pardon ale mě tohle uz uplne jako dostava-mam dítě kdo mi pomůže?? Co takhle trosku maknout sama kdyz chlap stoji za hovno? Dat to k soudu at objektivně stanoví co by ti měl dát po dobu rodicaku a zda mas prostředky k tomu abys taky něco přivydělála? Takto to pak maji i další generace protoze vidí jen jak natahnout ruku. Jsem šťastná za to že patřím do skupiny „stale jeste pod 30“ a i tak jsem od rodičů naučena jak hospodarit - na balkoně si pěstuju i Rajcata, papriky apod, na zahradě vse ostatní, dneska se dá zahrada pronajmout za pár kaček. Nema nam kdo hlídat a stejne zvládáme vse. Víme jak se vaří a z čeho a od nikoho jsme nikdy nečekali ze nam.na nataženou ruku něco dají a za to jsem rodině moc vdecna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama