Na co mám nárok, když pobírám nemocenskou?

81
16.7.15 11:39

Na co mám nárok když pobírám nemocenskou?

Ahoj holky :hug:
Jsem těhotná a jsem sama. Jelikož mám nevhodnou práci pro těhotné tak jsem musela jít na nemocenskou. Nemocenskou mi vypočítali na 10500kč. Nájem činí 7tis a když poplatím všechno co musím zbyde mi 1000kč na měsíc… Na příspěvek na bydlení budu mít nárok až za 3 měsíce a co do té doby? Na jaké příspěvky mám nárok? Mám nárok třeba na hmutnou nouzy? Vůbec nevím jak to chodí a bojim se aby mě na sociálně neodpálkovali kvůlu něčemu, tka naco se mám připravit.. Máte nějaká zkušenost?
Předem moc děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
16.7.15 11:44

@Barus21 proč za 3 měsíce? VYřizovalas teď TP či co? Žádat můžeš hned, dají Ti poměrnou část - částky dolož smlouvou. Jinak hmotka bez toho nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
16.7.15 11:47

Paní na sociálce mi říkala, že příspěvěk na bydlení se může žádat 3 měsíce zpětně. Protože jestě tenhle měsíc mi přišla výplata i od zaměstnavatele s bonusem což mi dělalo celkem velkou částku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
16.7.15 11:54

@Barus21 aha, tak to potom jo… jako jo, žádat můžeš 3 m zpětně. Oni Ti budou počítat ještě ten výdělek, pak je otázkou, zda máš fakt moc.. pokud jdi dostala bonus atd, tak prostě z toho vyžít, vydržet 3 měsíce.. protože hmotku Ti taky nedají, když doložíš výdělek.. leda další měsíc :think: ale počítej s tím, že půjčky a takové věci, jako mobil a tak, je nezajímají.. takže je otázkou, co vše kde platíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
16.7.15 11:55
@Barus21 píše:
Paní na sociálce mi říkala, že příspěvěk na bydlení se může žádat 3 měsíce zpětně. Protože jestě tenhle měsíc mi přišla výplata i od zaměstnavatele s bonusem což mi dělalo celkem velkou částku..

Tak pokud to byla velká částka, tak by měla pokrýt ty tři měsíce, ne :nevim: Dle mého by sis měla najít levnější bydlení, protože pak s dítětem bude hůř. Budeš mít rodičák, který dělá míň, než nemocenská a budeš z toho šatit a živit dva lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
16.7.15 12:01

@Amys Až budu mít rodičák, budu mít pak vetší příspěvky na bydlení, na hmotnou nouzi taky budu mít nárok.. Jde mi o ted právě..
@martina.se Já mám právě kontokorent ještě a ten jsem chtěla srovnat tim bonusem, takže bych pak neměla z čeho čerpat ty tři měsíce.. Ale právě mě štve, že se vše musí dokládat tři měsíce zpetně, tak je přeci jasný, že když jsem předminulý měsíc ještě chodila do práce (to jsem ještě ani nevěděla, že jsem tehotná) Tak výdělky tam jsou.. ale další měsíc už přijde jen těch 10500kč a to už je nazjímá pořád koukaj na to co jsem brala předtím, a le já přeci žádám kvůli tomu co beru ted.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
16.7.15 12:05

@Barus21 njn, ale kontokorent nikoho nezajímá, bohužel.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
16.7.15 12:06

@martina.se Takže nebudu mít nárok na nic.. fakt až za ty tři měsíce jo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
16.7.15 12:14

Především máš nárok na to, aby tě zaměstnavatel přeřadil na práci, kterou jako těhotná dělat můžeš, a pokud takovou nemá, máš nárok být doma za 100 % platu. Tak hovoří zákon. Pokud není k neschopence opravdu zdravotní důvod, zvaž, jestli ti nestojí za to alespoň se pokusit se zaměstnavatelem domluvit, než řešit takovéhle finanční problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
16.7.15 12:14

Tak nemocenská je skoro stejná jako mateřská…vlastně teď víš do čeho jdeš… Já skončila na neschopence od 5. měsíce. S příjmem nad 10tis myslím na nic nedosáhneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4475
16.7.15 12:18
@Kassy píše:
Především máš nárok na to, aby tě zaměstnavatel přeřadil na práci, kterou jako těhotná dělat můžeš, a pokud takovou nemá, máš nárok být doma za 100 % platu. Tak hovoří zákon. Pokud není k neschopence opravdu zdravotní důvod, zvaž, jestli ti nestojí za to alespoň se pokusit se zaměstnavatelem domluvit, než řešit takovéhle finanční problémy.
:pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
16.7.15 12:36

Já pracuji ve Fabrice a my tam nic takového nemáme.. Vím že jaká koliv ženská otěhotní, jde ihned marodit.. tak nevím teda…
@Raddkka Já vím jen že dosáhnu na příspěvek na bydlení, ale až za ty tři měsíce.. a za 4 měsíce nastupuju zase na mateřskou a ta taky bude větší takže nedostanu nic… až pak na rodičáku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
16.7.15 12:39

U hmotné nouze je také podstatná otázka výživného od otce dítěte, a to jak na dítě, tak na matku. Pokud není otec uveden v RL, pak zakladatelka na hmotnou nouzi nemusí dosáhnout. Naopak může být tlačena, aby podala žalobu na určení otcovství, pokud sepíše s otcem smlouvu o výživném nízkou, může OSPOD vyžadovat, aby podala žalobu u soudu, který to posoudí (což je v zájmu dítěte).
Více viz např. zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/…o-jmeno.html

http://www.aperio.cz/poradna/26408

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2512
16.7.15 12:46

@Barus21 jenomže to je blbost těch žen. Ty si se dozvěděla že pokud pro tebe nemá vhodnou pozici musí tě nechat za 100% plat doma…nalož s tím jak chceš pak by ale odpadla starost státu, sociálky živit tě ;) když bys ses z platu uživila sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
16.7.15 12:48
@Barus21 píše:
@martina.se Takže nebudu mít nárok na nic.. fakt až za ty tři měsíce jo?

pokud jsi pobrala bonus, tak ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama