Na co mám nárok na dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nick65
Povídálka 13 příspěvků 18.07.18 12:47
Na co mám nárok na dovolené

Dobrý den já bych se chtěla zeptat, na co vše mám nárok na mateřské dovolené děkuji :) ráda si nechám poradit :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

PaníBovaryová
Závislačka 4071 příspěvků 18.07.18 12:50

materska dovolena sama o sobe narok na nic nezaklada, zalezi na tvych prijmech.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2340 příspěvků 18.07.18 12:50

@nick65 jak to myslis? :mrgreen: nechapu… :think:

nick65
Povídálka 13 příspěvků 18.07.18 12:51

no jako jestli mám nárok i na něco jiného než na mateřskou a rodičovský příspěvek :)

P4ja
Kelišová 6367 příspěvků 18.07.18 12:55
@nick65 píše:
no jako jestli mám nárok i na něco jiného než na mateřskou a rodičovský příspěvek :)

A co bys ještě chtěla?? To ti přijde málo ? Nebo na dítě nemáš peníze ??? Chápu matky samoživitelky, ale jinak fakt nevím, co ještě chtít.

PaníBovaryová
Závislačka 4071 příspěvků 18.07.18 12:56
@nick65 píše:
no jako jestli mám nárok i na něco jiného než na mateřskou a rodičovský příspěvek :)

Zalezi opravdu na prijmech vasi domacnosti a taky na vydajich. Teoreticky muzes mit narok na porodne, prispevek na dite apod.

Monchichik
Kelišová 5172 příspěvků 18.07.18 12:56

@nick65 Máš nárok na manželovu výplatu :lol:

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 18.07.18 12:59

Máte nárok na dávky jako každý jiný (třeba příspěvek na bydlení) i když do snad víte?

kacakaca
Závislačka 2587 příspěvků 18.07.18 13:00
@nick65 píše:

Pokud jsi v nejake zoufale situaci, tak resit na socialce, tam ti poradi (hmotna nouze, prispevek na bydleni apod.). Jinak mne materska a rodicak celkem staci, jeste si teda narokuju masaz od manzela jednou denne.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 18.07.18 13:00
@nick65 píše:

8o jak narok. Mas narok postarat se k sve dite, kdyz jsi si ho poridila ;)

nick65
Povídálka 13 příspěvků 18.07.18 13:11

to vím že se o něj musím postarat to ví snad každa :) máťa je to jediný co mě tu drží ! a pro něj udělám cokoliv ! :) nic ve zlém ale každá máma která má lásku k miminku nedá dopustit na něj ! ;) asi tak ja vám to řeknu takhle mě je 18 let a mám pro něj vše zázemí teplo věci postýlku atd.. :) a ono kdyby vám říkali od 14let že nebudete moct mýt děti tak v tu chvili se ve vás uzavře vse ! a když pak otěhotníte…tak taovou radost jsem jestě neměla než jsem ho viděla !. já jsem malem o nej prisla jen kvuli jeho tatovi ! vite … a jak pisu pro nej vse !! :) a k tomu ja se ptala jestli mam jestě nejaky narok na neco a ne na to jestli se mam starat nebo ne ;) děkuji za pochopení krasný den přeju :D

Monchichik
Kelišová 5172 příspěvků 18.07.18 13:15

@nick65 no tak to se taky odvíjí od toho, jestli bydlíš sama, s přítelem, s rodiči. Minimálně máš nárok na alimenty, jestli spolu nežijete.

Deja-vu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 13:16
@nick65 píše:
to vím že se o něj musím postarat to ví snad každa :) máťa je to jediný co mě tu drží ! a pro něj udělám cokoliv ! :) nic ve zlém ale každá máma která má lásku k miminku nedá dopustit na něj ! ;) asi tak ja vám to řeknu takhle mě je 18 let a mám pro něj vše zázemí teplo věci postýlku atd.. :) a ono kdyby vám říkali od 14let že nebudete moct mýt děti tak v tu chvili se ve vás uzavře vse ! a když pak otěhotníte…tak taovou radost jsem jestě neměla než jsem ho viděla !. já jsem malem o nej prisla jen kvuli jeho tatovi ! vite … a jak pisu pro nej vse !! :) a k tomu ja se ptala jestli mam jestě nejaky narok na neco a ne na to jestli se mam starat nebo ne ;) děkuji za pochopení krasný den přeju :D

proč nemůžeš mýt děti? tak nemůže je umýt přítel?

lucije28
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 18.07.18 13:16

A jak to dítě často myješ ? :D
Nároky, požadavky … to je jediný, co Tě zajímá. Ale do státní kasy jsi zatím nepřispěla ani korunu, když je Ti 18 a už natahuješ ruku :pocitac: :zed:
Chtěla si dítě, máš ho, starej se … :palec:

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 18.07.18 13:17

Zaleží na tvých příjmech, pokud jsou extra nizké, tak nějaké porodné, příspěvek na bydlení, daňové úlevy, přídavek na děti, dávka otcovské poporodní péčeatd.
Některé pojišťovny navíc mají bonusy a nabízejí příspěvky na očkování, cvičení v těhotenství, dětské plavaní atd.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí,... číst dále >

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Jak zapíjí úspěchy Barbora Strýcová? Nejfalešnější karaoke a mixáž všeho alkoholu

Tenisová matadorka Barbora Strýcová (32) poodhalila zákulisí tenisového týmu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >

Slim, boyfriend, bootcut? Čtyři tipy, jak si vybrat džíny

Džíny jsou klasikou, kterou naleznete v každém šatníku. Vybrat si pohodlný... číst dále >