Na co mám nárok při rekonstrukci státního bytu Brno-sever

Anonymní
25.10.19 19:19

Na co mám nárok při rekonstrukci státního bytu Brno-sever

Ahoj, chci zrekonstruovat státní být. Je v hrozném stavu po předchozích najemnicích - romové. Oni rekonstrukci dělali ale nenechali si nic proplatit, bylo mi řečeno při prohlídce. Prý mi mohou proplatit - vanu, umyvadlo, žebřík do koupelny, obklady. Prý vše najdu na stránkách ale hledám a hledám a nic nemohu najít. Předchozí majitelé odstranili i parapety u oken. :? :( Má někdo zkušenosti prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3375
25.10.19 19:34

Na stránkách nenajdeš nic…ale řešila jsem cca 15 let zpatky. V prvni řadě zajdi na bytovou správu za příslušným referentem a tam se dozvíš postup. Nejspíš se přijde i podívat osobně na stav bytu…co se týče proplácení mě třeba proplatili ty obklady ale práci ne…a byl tam nějaký limit na m2 a co bylo nad jsem doplácela. Ale jak píšu je to 15 let a teď už mám byt zaplaťpánbů odkoupený…každopádně začni na té bytové správě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
25.10.19 19:50

Určitě bytová správa. Tam vám řeknou detaily. Jako něco vám proplatí, ale nějaký střed nebo mají vyloženě výběr, pokud budete chtít něco jiného nebo extra, tak si to platíte sama. Vím, že větší rekonstrukce si může člověk třeba nechávat vracet formou neplacení nájmu. Ale to všechno záleží na městské části a jak to tam mají oni nastavený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 20:03

My rekonstruovali dva byty, vše jsme řešili přes dané úřady. Přišli na prohlídku, dostali jsme ceník, co bylo nad jsme doplatili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
26.10.19 00:01
@Anonymní píše:
Ahoj, chci zrekonstruovat státní být. Je v hrozném stavu po předchozích najemnicích - romové. Oni rekonstrukci dělali ale nenechali si nic proplatit, bylo mi řečeno při prohlídce. Prý mi mohou proplatit - vanu, umyvadlo, žebřík do koupelny, obklady. Prý vše najdu na stránkách ale hledám a hledám a nic nemohu najít. Předchozí majitelé odstranili i parapety u oken. :? :( Má někdo zkušenosti prosím?

No primo reko nevim. Ale pokud mas evidencni list, tak se podivej za jake zarizovaci predmety paltis najem - mel.by tam byt uvedeny rok instalace ( nakupu) a to by melo odpovisat. My takhle mame kuch. linku, troubu, sklokeramickou desku, po 20ti letech bys mela mit narok na vymenu. A pak jsou veci, ktere patri taku vzdy a to je sanita, okna, dvere. Sanita se tez meni po 20ti letech. Okna dvere by ti meli pri problemu opravit. Mrkni tez do smlouvy. My tam mame trwba uvedeno, ze nam meli pred predanim vymalovat a prd. Ja uz to neresila, ale pak jsem si dala bacha a opravdu vsechno jsme si tu dali vymenit za nove a pravidelne si nechavam jejich firnou servisovat okna ( kvuli vlhkosti a tak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.10.19 08:36

Bydleli jsme ve státním bytě a měli tam rezavou děravou vanu, tu nám vyměnili, ale samozřejmě vybírali oni jakou. Záchod byl sice funkční, ale totálně nechutný, takže ten jsme měnili sami. Vymění ti za jejich peníze opravdu jen to, co nefunguje nebo je rozbité. Sousedce odešel sporák, tak taky dostala nový. Ale funguje to tak, že si musela danou věc nafotit, poslat na úřad, aby viděli, že to opravdu je potřeba vyměnit a oni ti potom poslali lidi, kteří ti to opravili/vyměnili. Na ten sporák se byl kamarádce i podívat opravář a kdyby se dal opravit, opravili by jí ho. Podlahy, které jsme dělali jsme platili ze svého, protože lino, co tam bylo bylo v pořádku, ikdyž opravdu nehezké, atd. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama