Na co pořád čekám?

Anonymní
2.3.21 16:58

Na co pořád čekám?

Ahojte,

přemýšlím, že celý můj život se něčeho bojím, čekám a váhám.

A mám toho už dost :mrgreen: Přitom když už jsem šla do nějakého risku, vždy to bylo dobré rozhodnutí.

Poslední dobou přemýšlím, že už chci dítě, cítím to poprvé ve svém životě a přisuzuji to tomu, že otec by byl skvělý chlap. Věk na to dávno máme, oba. A já, místo abych nechala věci plynout a těšila se co život přinese a jednou zariskovala, tak přemýšlím:

• a vydrží nám to?
  • nevykašle se na mě?
  • co když to nebude tak super jak si říkám?
  • není čas? (objektivně není, je mi 30+)
  • nepřijde někdo lepší (posledních 5 let to bylo tragický, současný je asi nejlepší chlap mého života)
  • není to moc hrr (jsme spolu půl roku, známe se rok a něco)

atd atd.

Máte to taky tak?
A vyplatilo se vám občas vypnout hlavu a udělat něco trochu riskantního, než vše 100× rozmyslet a pak koukat, že už není co rozmýšlet?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
228
2.3.21 17:18

A co nejdřív svatba? Já bych si dítě bez svatby nedělala, to bych považovala za příliš riskantní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
2.3.21 17:21

Po půl roce mi přijde na dítě brzy, ale jestli chcete oba? Ono nemusí vyjít ani několikaletý vztah. Na dítěti byste se měli domluvit oba, partner chce taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
2.3.21 17:43

Mám úplně stejné myšlenky, já dítě chci, partner z toho není zvlášť odvařenej, já čekat nemohu kvůli věku, partner si může počkat klidně do 70 let. A co mám dělat já?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
2.3.21 18:03

Bez svatby ani náhodou. A půl roku je málo. Zde bych ten rozum vyslyšela, nicméně bych brala jako hodně dobré znamení, že s ním chceš dítě. Může to být opravdu ukazatel, že je ten pravy. U me to tak aspoň bylo. Ale po pul roce nee. Vydrž :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
2.3.21 18:04
@elan píše:
Mám úplně stejné myšlenky, já dítě chci, partner z toho není zvlášť odvařenej, já čekat nemohu kvůli věku, partner si může počkat klidně do 70 let. A co mám dělat já?

Dítě by měli chtít oba partneři. Co dál buď se domluvíte nebo si budeš muset najít jiného partnera. Ono mít dítě na truc, tam to většinou odnese to dítě. Někdy se stane, že přijde těhotenství nečekaně, pak záleží jak to mezi sebou mají. Být spolu jen kvůli dítěti, taky není dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 18:15

Holky to já ještě počkám třeba těch půl roku, ne ze chci zítra dítě :) spis přemýšlím ze porad nad vším dumam, do ničeho nejdu do hlavě a někdy mám pocit ze o hodně přicházím.

Partner dítě chce :)

• Citovat
  • Nahlásit
198
2.3.21 19:25
@Anonymní píše:
Holky to já ještě počkám třeba těch půl roku, ne ze chci zítra dítě :) spis přemýšlím ze porad nad vším dumam, do ničeho nejdu do hlavě a někdy mám pocit ze o hodně přicházím.Partner dítě chce :)

Za mě nejdřív svatba a pak dítě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
2.3.21 19:43
@Anonymní píše:
Holky to já ještě počkám třeba těch půl roku, ne ze chci zítra dítě :) spis přemýšlím ze porad nad vším dumam, do ničeho nejdu do hlavě a někdy mám pocit ze o hodně přicházím.Partner dítě chce :)

Dítě chcete oba, tak ještě svatba a bude to ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 08:15

My s manželem to máme zase naopak, do všeho jdeme hrrr a nemyslím si, že to úplně vždy byla ta správná volba :) A to já jsem dost tichá, nepřizpůsobivá v tom smyslu, že špatně snáším změny :cert: Ale manžel se vždycky pro něco nadchne, či nám něco nečekaného přinese život, mě tak nějak strhne časem sebou a když já začnu pochybovat, tak už dávno není cesty zpět :lol:

Jinak, když jsme spolu byli půl roku jsme už čekali dítě a nějaký ten měsíc spolu bydleli :mrgreen: Bylo nám lehce přes 20 let a hodně jsem se bála, ale tak nějak stejné “tempo” si držíme doteď (7 let) a pořád je náš vztah perfektní a moc se milujeme :srdce:

Každopádně zase teď máme před sebou několik “zkoušek”, pár rozhodnutí zásadních pro život, kdy manžel má jasno, ale já váhám. Moc času na rozmyšlenou není, tak jsem zvědavá, jak to celé dopadne :zed: :think:

Mně se risk zatím vyplácí, ale uvědomuji si, jaké obrovské štěstí to mám. :kytka: Vidím v okolí, že to rozhodně není samozřejmost.
Takže teď bych radila také nejdřív pořešit svatbu (klidně hned :lol: )a pak až děti, pro tu jistotu a klidné noci, protože já jsem na vše šla tak nějak obráceně a občas to byly pořádné nervy a tak nějak na to nejsem pyšná. Možná bych se teď zpětně rozhodla jinak, NE, že bych vyměnila chlapa nebo nějak zásadně změnila svůj život :mrgreen: ale to pořadí…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 13:48

Asi blbá otázka, ale proč je tak nutná svatba - protože my bychom měli určitě předmanželskou smlouvu…partner má hodně peněz a já jednoho dne zdědím pro změnu poměrně velký majetek a oba se chceme svým způsobem chránit, chápu to.

A dítě by ho mělo v RL tak jako tak.

Tak proč je tak nutná svatba?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat